Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

DIL KURSU SIRASINDA CALISMA IMKANI (ESSEN)

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
dosedos

Mesaj gönderen dosedos » Pzt Ağu 10, 2009 11:31 pm

Arkadaslar dil kursu sirasinda Essen kentinde calisma izni olmadigini biliyorum,yani tatillerde veriliyor diye biliyorum izin sadece..bunun disinda kacak olarak calisma imkanimiz warmidir ? yani is bulma acisindan ve durumu idare edebilecek isveren acisindan soruyorum bu imkani..net bilgim yok ama duyumlarima gore bircok arkadas bu yolla masraflarinin bir kismini finanse edebiliyorlarmis..

romeo-87

Mesaj gönderen romeo-87 » Sal Ağu 11, 2009 12:32 am

dosedos evet kacak yolla calisma ihtimali var ama tabiki kacak oldugu icin bir cok pruz cikabilir.eger tanidigin yada guvendigin varsa oyle isverecek olan,yaninda kacak calisarak kendini finanse edebilirsin.Ancak her kacak is veririm diyenede oyle kapilma,oyle ya kacak oldugu icin, belge yok,birsey yok parani vermeyebilir,inkar edebilir,parani eksik verebilir.ayrica normalde almanyada asgari saat ucreti bruto(vergi kesilmemis hali) 8.15 EURO.yani ona gore saat ucretinede dikkat etmek lazim,bedavaya calismamak icin.