Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Turkiye\'den Garantor

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
sway

Turkiye\'den Garantor

Mesaj gönderen sway » Pzt Eki 05, 2015 11:54 pm

Bugun vizeyi uzatmak icin Dortmund yabancilar subesindeydim. DSH yi gectim ve egitimeme bugun itibariyle cok sukur basladim.

Vizedeki kadin turkiyeden ailemin beni finanse edebilecegine dair belgeyi kabul edebileceklerini soyledi ustune usteylik 2 senelik vize alabilecekmisim. ama bu belgenin nasil alinacagini soylemedi.sadece noter veya konsolosluktan dedi.

bu islemlerin nasil yurudugunu bilen var mi? TR de olsaydim dolasir hallederdim ama simdi annem ugrasicak hayirlisi

helennpeanuts

Turkiye\'den Garantor

Mesaj gönderen helennpeanuts » Prş Eki 22, 2015 6:46 pm

Verpflichtungserklaerung deniyor bu belgeye. Ailede sana destek verecek kisinin Alman konsolosluguna gidip bu belgeyi senin icin almak istedigini soylemesi gerek. Yanina da maas bordrosu, varsa gayrimenkul onun tapusu etc. yani gelirini belirten belgeler getirmesi gerek.

En iyisi annenin (varsa) boyle belgelerle konsolosluga basvurmasi. Kabul olur mu olmaz mi bilemiyorum ama denemekte fayda var.
Lutfen ozel mesaj atmayin.

Bitte keine PNs.

heroespost

Turkiye\'den Garantor

Mesaj gönderen heroespost » Cum Eki 23, 2015 11:16 pm

Benim de bir sorum var,iki kisi bir arada Turkiye´den garantor olmak istese,mesela hem anne hem teyze ikisi birden yaparsa daha etkili olur mu,boyle bir ihtimal var mi ?

helennpeanuts

Turkiye\'den Garantor

Mesaj gönderen helennpeanuts » Pzr Eki 25, 2015 7:29 pm

Bu konuda kesin bilgi veremeyecegim malesef.
Lutfen ozel mesaj atmayin.

Bitte keine PNs.

heroespost

Turkiye\'den Garantor

Mesaj gönderen heroespost » Sal Ara 01, 2015 10:26 pm

[quote]sway tarafindan yazilan metin:

Bugun vizeyi uzatmak icin Dortmund yabancilar subesindeydim. DSH yi gectim ve egitimeme bugun itibariyle cok sukur basladim.

Vizedeki kadin turkiyeden ailemin beni finanse edebilecegine dair belgeyi kabul edebileceklerini soyledi ustune usteylik 2 senelik vize alabilecekmisim. ama bu belgenin nasil alinacagini soylemedi.sadece noter veya konsolosluktan dedi.

bu islemlerin nasil yurudugunu bilen var mi? TR de olsaydim dolasir hallederdim ama simdi annem ugrasicak hayirlisi[/quote]

Merhaba Sway,halledebildin mi isini ?Bende bu yolu denemek istiyorum cunku.. :)

gzzmarkn

Turkiye\'den Garantor

Mesaj gönderen gzzmarkn » Çrş Ara 02, 2015 1:13 am

Merhaba,
Bende konuyla ilgili bir animi paylasayim istedim. Kasim da izmir konsoloslugundan bu nedenle red alacaktim az daha. Master icin basvurdum Turkiye den garantor kesinlikle kabul olmayacagini soyledirler. Bosuna notere ceviriye falan para vermis bulundum :/ Almanya da bir akrabam olmadinigini soyledim. Napabilirim falan valla alman hukumeti sizin paranizi tanimiyor dedi parayi bul gel dedi sakayla karisik. Neyse Almanya dan bir arkadas garantor oldu oyle cozduk :) master icin Turkiye den garantor olmuyormus yani

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Turkiye\'den Garantor

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Ara 02, 2015 3:19 am

[quote]heroespost tarafindan yazilan metin:

Benim de bir sorum var,iki kisi bir arada Turkiye´den garantor olmak istese,mesela hem anne hem teyze ikisi birden yaparsa daha etkili olur mu,boyle bir ihtimal var mi ?[/quote]

Olur...
Ailenizi konsolosluklarda ugrastirtmadan noterden almayi deneyin once, almanca tercumesiyle tabi.
Bunuda yabancilar dairesine bir sorun emin olmaniz icin. Konsolosluk cok uzakta, ailemi yormak istemiyorum ve noterle halletmek istediginizi ustune basarak belirtin.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari