Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Deutsche Post Streik 2015 - Grev

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
mistreated

Mesaj gönderen mistreated » Cum Haz 19, 2015 3:59 pm

Merhaba,

Su an Almanya\'da olanlarin da bildigi gibi, bir sure once Deutsche Post ulke genelinde suresiz greve basladi. Su an icin postacilar, gumruk gorevlileri ve daha nice memurlarin binlercesi suresiz is birakmis durumdalar. Bu durumun cozulmesi icin Deutsche Post calisanlarinin istedigi bir zam orani ve on odeme var. Lakin bagli olduklari sendika isi yokusa suruyor ve grev de bitecek gibi gorunmuyor.

Su an Deutsche Post, sahipsiz kalan ve ulastirilamayan bir cok paket oldugunu soyledi. Gecen hafta icin 7.000.000 postanin teslim edilemedigini bildirdi. Bu durumu duzeltmek icin gecici iscilerin alindigini soyleseler de su an ornegin Berlin\'de posta alamiyoruz.

Bu durum neleri kapsiyor:

1) Turkiye\'den PTT araciligi ile gonderilen, dunyanin tum ulkelerinden yerel posta acenteleri ile gonderilen tum paketler su an Frankfurt\'ta gumrukte, islem sirasi bekliyor. Cunku yerel postalar, tum gonderileri Deutsche Post\'a teslim ederler.

2) Almanya ici yapilan tum yerel mektup ve paket gonderileri de sikintida. UPS gibi ozel firmalar konusunda henuz bilgim yok.

3) Deutsche Bank\'a 3 hafta once yaptigim basvuru sonrasi, ogrenci banka kartim bile hala gelmedi. Cok ciddi bir sikinti var.

Not: Turkiye\'den size paket gonderilecekse ya da siz Turkiye\'ye paket gonderecekseniz dikkatli olun. Ornegin; benim icinde kabul mektuplarim, sinav sonuc sertifikalari ve onlarca degerli esyalarimin oldugu kucuk bir paketim 3 Haziran\'dan beri elime ulasmadi. Gonderi yapmadan ve yaptirmadan once lutfen dikkatli olun ki bu duruma dusmeyin.

Su an ben bu konuda dava acmayi dusunuyorum. Ciddi anlamda da magduriyetim var. Eger bu konuda sikinti yasayan ve adim atmayi dusunen arkadaslar varsa birlik olalim.

Okudugunuz icin tesekkurler.

helennpeanuts

Mesaj gönderen helennpeanuts » Cum Haz 19, 2015 4:06 pm

Haberim yoktu, tesekkur ederim bilgilendirdigin icin. Ben de diyorum kac gundur posta yok, ne oldu boyle...
Lutfen ozel mesaj atmayin.

Bitte keine PNs.

unkreativer nutzername

Mesaj gönderen unkreativer nutzername » Cum Haz 19, 2015 6:50 pm

Cok sagol bilgilendirdigin icin. Inanamiyorum su an ya!! ben de gondercektim bugun yarin belgeleri. Acaba ne kadar surer?? Kendim mi gidip gelsem Almanya\'ya. Off :(((((

thecarvin

Mesaj gönderen thecarvin » Cum Haz 19, 2015 9:24 pm

Normalde sadece cumartesi calisirken grev yuzunden haftaicide cagiriyorlar. Butun minijoblara musait oldugunuz gunler mutlaka gelin denildi. Pazar gunleri dahil. Ama butun personel grevde degil sonucta sureli yada taseron iscilerde var. Onlarin grev yapma sansi yok o yuzden minijoblarla beraber bizim burasi bir sekilde yuruyor. Beni mesela devamli baska semtlere gonderiyorlar. Aslinda parasi falan haklari iyi asgari ucretin %50sinden falan fazla aliyorlar. Bakalim ne zamana kadar surecek. Essendayin bu arada.

mistreated

Mesaj gönderen mistreated » Cmt Haz 20, 2015 2:09 am

Bir sey degil arkadaslar, ozel firmalari dusunup sormakta fayda var, suresiz bir grev oldugu icin bugun de bitebilir, bir yil sonra da. Umarim faydali olur.

Essen demek ki kor topal ilerliyor. Berlin\'de su an ilerliyorsa da biz bilmiyoruz. Ne gelen var ne giden...

Chandelier

Mesaj gönderen Chandelier » Pzr Haz 21, 2015 3:04 pm

[quote]unkreativer nutzername tarafindan yazilan metin:

Cok sagol bilgilendirdigin icin. Inanamiyorum su an ya!! ben de gondercektim bugun yarin belgeleri. Acaba ne kadar surer?? Kendim mi gidip gelsem Almanya\'ya. Off :((((([/quote]

UPS grevde degil, sayet UPS ile gonderirseniz teslim edilmesi gerekir.

Ayrica PTT de TNT isimli bir firma ile calisiyordu, TNT de grevde degil.

unkreativer nutzername

Mesaj gönderen unkreativer nutzername » Prş Haz 25, 2015 2:20 pm

Benim istedigim uniye mail ile PDF olarak gonderdim ( Tabi sordum onceden yetismezse olur mu diye) simdi online islem kayidi sistemlerinde belgelerimin tam oldugu yaziyor :)

Simbiyotikliken

Mesaj gönderen Simbiyotikliken » Prş Haz 25, 2015 11:31 pm

Ben UPS ile belgelerimi kargoladim. Cuma gunu yolladigim kargo pazartesi gunu teslim edildi. Ama Almanya icinde durum nasil bilemiyorum.
Yurtdisi gonderiler icin UPS i tavsiye edebilirim.

mistreated

Mesaj gönderen mistreated » Cum Haz 26, 2015 10:46 am

Ups her zaman en hizli ve guvenilir secenek. Yalniz fiyatlari biraz yuksek...

sway

Mesaj gönderen sway » Cum Haz 26, 2015 11:31 am

[quote]Simbiyotikliken tarafindan yazilan metin:

Ben UPS ile belgelerimi kargoladim. Cuma gunu yolladigim kargo pazartesi gunu teslim edildi. Ama Almanya icinde durum nasil bilemiyorum.
Yurtdisi gonderiler icin UPS i tavsiye edebilirim.[/quote]

ne kadar tuttu UPS?

DHL de grevde mi suan?

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cum Haz 26, 2015 12:03 pm

Dhl zaten Deutsche Post a bagli. Ben cumartesi hamburgdan berline gonderdim , sali berline ulasmisti, arkadas 8 gun once gonderdi halen ulasmadi, sanirim sans faktoru onemli.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cum Haz 26, 2015 3:13 pm

bolgesel faktorler var.

asagidaki adresten kendinizin ya da alicinin posta kodunu girerek o bolgedeki grev durumunu gorebilirsiniz.

https://www.dhl.de/streikinfos

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cum Haz 26, 2015 5:08 pm

ayni sehirden ayni postaneden , ayni sehire , ayni adrese gonderdik belgeleri :) Bugun kadina da sordum , sansliymissiniz dedi.

Simbiyotikliken

Mesaj gönderen Simbiyotikliken » Cum Haz 26, 2015 8:46 pm

[quote]sway tarafindan yazilan metin:

[quote]Simbiyotikliken tarafindan yazilan metin:

Yurtdisi gonderiler icin UPS i tavsiye edebilirim.[/quote]

ne kadar tuttu UPS?

DHL de grevde mi suan?[/quote]

Hocam ben kurumsal bir firma ile gonderdim. Onlar toplu yolladiklari icin indirimli gitti benim posta. 100 tl verdim. Kayseri-Frankfurt

thecarvin

Mesaj gönderen thecarvin » Cmt Haz 27, 2015 5:37 pm

Grev nedeniyle yaz tatilinde postaci alimi var degerlendirmek isteyenler basvuru yapabilir.