Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

kac ay tr de kalbilirim

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
ulas36

kac ay tr de kalbilirim

Mesaj gönderen ulas36 » Prş Nis 23, 2015 3:00 pm

1 yildan fazladir almanyadayim.2016 ocak sonunda oturumum bitiyo
tesdafi aldim sachsen anhaltta bi universiteye basladim sonra fikrimi degistirdim berlinde okumaya karar verdim.

1)simdi ben okuldan kendimi exmatrukulieren yapip tr ye gidicem 4-5 ayligina.bu kadar uzun sure tr de kalabilirmiyim

2)Geri donunce universitelere basvuru yapicam berlindeki ama kabul gelene kadar falan oturum bitiyo benim universitelerin basvuru tarihleri genelde 15 ocakda sona eriyo.elimde bi universite kabulu olmadan oturumumu uzatabilirmiyim.oturum bittikden sonra hemen almanyadan sinirdisi gibi durumlar olmuyo sanirsam.oturum bittikten 1 ay sonra uniden kabul gelince oturuma gitsem sorun olurmu?
su anda hala ilk geldigimde aldigim 2 yillik studiumvorbereitung yani dil kursu icin verilen oturumla duruyorum

3.uniye basladigimi yabancilar subesine hic solemedim.zaten sildiricem kaydimi.bu bi sorun olurmu?
teskkurler

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

kac ay tr de kalbilirim

Mesaj gönderen eren_f2007 » Prş Nis 23, 2015 11:25 pm

yabancilar ubesine uniye basladigini belirtmen gerek , bence bu uniden cikis yapmak , okula gitmesen bile kayitli kal , ki olasi sikintida , oturum uzatmada sikinti yasamayasin. Ne zaman master kabulunu alirsin , o zaman cikisini da yaparsin.

Burda normal oturumu sahip ksisilerin sanirim 6 ay dan uzun sure kalmamamalari gerek , ama biz de durum nasil bilmiyorum , bence her seyi gidip yabancilar polisiyle gorusmelisin, yardimci olacaklardir.

Karthus

kac ay tr de kalbilirim

Mesaj gönderen Karthus » Cum Nis 24, 2015 9:39 pm

Bu 6 ay mevzusu bizim icin gecerlimi onu merak ediyorum
RASTAFARI

technonur

kac ay tr de kalbilirim

Mesaj gönderen technonur » Cum Nis 24, 2015 10:46 pm

[quote]Karthus tarafindan yazilan metin:

Bu 6 ay mevzusu bizim icin gecerlimi onu merak ediyorum[/quote]

hayir gecerli degil normalde su sekilde derslerin olmadigi zamanlarda tr de kalabilirsin tutupta 1yilin 6ayini tr de gecirirsen muhtemelen okula gitmediginden dolayi oturumunu iptal ederler ve basin agrir...