Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

CALISMA IZNI

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
Enver

CALISMA IZNI

Mesaj gönderen Enver » Çrş Nis 15, 2015 5:51 am

Merhaba arkadaslar benim calisma izniyle ilgili bir sorum var
myo biyomedikal bolumu mezunuyum ve bolum hakkinda ISO, TSE ve Kisisel Gelisim Egitimlerinden aldigim sertifikalar var ve berlinde calismak istiyorum. Tanidik veya herhangi bir turk is yerinden anlasip calisma izni basvurusunda bulunduktan sonra kabul veya red gelme olasiligi nasildir sizce ? calisma izniyle giden arkadaslar var mi ? ayrica ikinci meslegim fotografcilik bu meslek uzerinden is yeriyle anlasip calisma vizesine basvursam red gelme olasiligi yuksek midir yada direkt red mi gelir ? bu konu hakkinda bilgisi olan varsa lutfen paylasabilir mi ?

technonur

CALISMA IZNI

Mesaj gönderen technonur » Çrş Nis 15, 2015 11:47 am

myo almanyada taninmadigi icin isin biraz zor lisans mezunu olsaydin buyuk ihtimalle blau card alabilirdin. calisma iznini auslaenderbehorde zaten kafasina gore veremiyor anlastigin firma ilk olarak agentur fur die arbeita (aa) basvuru yapmasi gerek benim su su nitelikte bir calisana ihtiyacim var diye daha sonra onlar kendileri almanyadan o niteliklere uyan varsa onu gonderiyorlar belli bir sure sonra tam olarak bilmiyorum 3 ay sanirsam bu sure zarfinda o pozisyona uygun kisi bulunamazsa bu sefer firma aa ya gidip ben su su ulkeden uygun isci buldum deyip bu sefer istek yaptiriyor vs ama baya zorlu bir surec tabi. bi tanidigin sirketi icin kuzenimi getirtmek istemistim oradan biliyorum. ki kendisi muhendis oldugu halde gelemedi cunku hemen baska birini buldular malesef..