Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Saglik Sigortasi Dr. Walter (Educare24) ve Tedavi

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
RWTH Aachen

Mesaj gönderen RWTH Aachen » Pzt Mar 30, 2015 12:33 pm

Arkadaslar Merhaba,

yine cins bir durumun icerisindeyim. Dun cok siddetli kulak agrisi yasamaya basladim, halen de yasiyorum. Su anda Dr. Walter isimli saglik sigortam var ve Carsamba gunu de TK\'ya otomatik olarak geciyorum, Semester basladigi icin. Bu esnada da ciddi birsey var diye korkuyorum ama bir yandan da Carsamba gunune kadar beklesem mi diyorum, cunku bu sigortayla hic doktora gitmedim. TK\'yi herkes taniyor, belli bir tarifesi var.

Acaba icinizden, dil kursu boyunca Care Concept ya da Dr. Walter ile doktora giden oldu mu? Tarifesi nedir ve parayi size sonra mi yatiriyor sigorta sirketleri? Ayrica sigortanin 2 gun kala bitmesinden oturu, odemede bir sorun cikarirlar mi?

Hepinize cok tesekkur ederim
RWTH Aachen University - Makine Muhendisligi

technonur

Mesaj gönderen technonur » Pzt Mar 30, 2015 1:01 pm

Tarife nasildir bilmem ama kulak agrisi icin sogan cok iyi geliyor pamuklu cubuga soganin suyuna batir sonra kulagini temizliyormus gibi yap bunu gunde 2 3 kez yap sigorta baslayincaya gecse dahi doktora git gecmis olsun

Okey50

Mesaj gönderen Okey50 » Pzt Mar 30, 2015 1:24 pm

[quote]RWTH Aachen tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar Merhaba,

yine cins bir durumun icerisindeyim. Dun cok siddetli kulak agrisi yasamaya basladim, halen de yasiyorum. Su anda Dr. Walter isimli saglik sigortam var ve Carsamba gunu de TK\'ya otomatik olarak geciyorum, Semester basladigi icin. Bu esnada da ciddi birsey var diye korkuyorum ama bir yandan da Carsamba gunune kadar beklesem mi diyorum, cunku bu sigortayla hic doktora gitmedim. TK\'yi herkes taniyor, belli bir tarifesi var.

Acaba icinizden, dil kursu boyunca Care Concept ya da Dr. Walter ile doktora giden oldu mu? Tarifesi nedir ve parayi size sonra mi yatiriyor sigorta sirketleri? Ayrica sigortanin 2 gun kala bitmesinden oturu, odemede bir sorun cikarirlar mi?

[/quote]

otit olmusundur.. Kulagina dedikleri gibi hic bir sey yapma sakin..Sadece muayeneni ol.. dis kulak yada ic kulaktaki iltihaba gore tedavin baslanir... gecmis olsun..

RWTH Aachen

Mesaj gönderen RWTH Aachen » Pzt Mar 30, 2015 1:29 pm

Bekleyim yani TK\'ya gecmeyi, adamlar da sigortanin ilk baslangic gununde hasta mi olunur demesinler :)

Cok tesekkurler onerileriniz icin.

sway

Mesaj gönderen sway » Pzt Mar 30, 2015 1:30 pm

Hastaligin buraya geldikten sonra ciktiysa sigorta karsiliyor. Ayakta tedaviye giriyor sanirim bu ve acil durum.. Sigorta sirketini arayip sormustum.

Sana fatura geliyor oduyorsun faturanin kopyasini sigortaya gonderiyorsun. Onlar inceliyor ona gore geri odeme yapiyor

technonur

Mesaj gönderen technonur » Pzt Mar 30, 2015 1:46 pm

[quote]Okey50 tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar Merhaba,

[/quote]

otit olmusundur.. Kulagina dedikleri gibi hic bir sey yapma sakin..Sadece muayeneni ol.. dis kulak yada ic kulaktaki iltihaba gore tedavin baslanir... gecmis olsun..[/quote]
bu dedigim yontemi almanyada KBB profu soylemisti telefonla aradigimda gunlerden pazar oldugu icin pek secenegim yoktu yaptim agrim falan kalmamisti ertesi gunu gittim kontrole ilac verdi tamamdir nettede bakabilirsiniz

RWTH Aachen

Mesaj gönderen RWTH Aachen » Pzt Mar 30, 2015 1:55 pm

Peki carsamba gunu, ayin 01\'inde TK\'dan sigortam basliyor ve kartim yok. Eger bu tarihte doktora gidersem, TK sorun cikarir mi? Ayrica internetten buldugum herhangi bir KBB doktoruna mi gidecegim? Hastaneye mi? Yoksa Hausarzt\'a mi?

Cok sagol technonur ama daha da beter olmasin durum :)

technonur

Mesaj gönderen technonur » Pzt Mar 30, 2015 2:13 pm

Peki carsamba gunu, ayin 01\'inde TK\'dan sigortam basliyor ve kartim yok. Eger bu tarihte doktora gidersem, TK sorun cikarir mi? Ayrica internetten buldugum herhangi bir KBB doktoruna mi gidecegim? Hastaneye mi? Yoksa Hausarzt\'a mi?

Cok sagol technonur ama daha da beter olmasin durum :)
[/quote]
beter olmaz dostum emin ol benim kulak problemli oldugu icin baya bi tecrubem var :)
ilkolarak hausartza gitmelisin o ya kendisi tedavi eder yada onu asarsa durum sevk eder direk gittigin zaman cogu doktor kabul etmiyor sevk varmi diye soruyorlar.

http://www.otovowen.de/mittelohrentzuen ... kchen.html

RWTH Aachen

Mesaj gönderen RWTH Aachen » Pzt Mar 30, 2015 2:37 pm

Tesekkurler Onur, az once uyguladim kulagima :)

Peki Hausarzt\'i nasil seciyoruz, yoksa bize atanmis mi oluyor Sigorta tarafindan?

technonur

Mesaj gönderen technonur » Pzt Mar 30, 2015 3:52 pm

daha once hic gitmediysen google da hausartz sehrinadi seklinde ara en yakin hangisiyse sana oraya telefon et durumu anlat kaydini olusturup birde randevu verirler sana asiri agriyor dersen muhtemelen en gec yarin oglene fln randevu verir
bu arada aklinda bulunsun bu almanlar sevk islemine uberweisung diyorlar benim ilk hastaneye gidisimde onune gelen calisan uberweisung varmi diye soruyordu bende ulan bu almanlarinda dini imani para arkadas diye icimden saydiriyodum birisine sordum auf welches konto soll ich uberweisen :D bu sefer oda benim gibi mallasti sonra olayi acikladida ogrenmis olduk

atalayx6

Mesaj gönderen atalayx6 » Pzt Mar 30, 2015 4:49 pm

Aachen, konuyu takibe aldim.
Cunku ablam beni de Dr Walter yapmis.
Sigorta sirketimin uygulamalarini ogrenmek isime yarar gidince.
Sen Tanri degil misin? Adini yargilatma!
Sana Tanri deyince dinimi sorgulatma!
Ya adam et bunlari ya beraber yasatma!
Kani bozuk olanlar 'Turk'um' diyemesinler..