Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ucakta kabinde muzik aleti getirmek ?

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cum Mar 06, 2015 6:17 pm

Merhaba arkadaslar , turkiyeden uzun sap Baglama getirmeyi dusunuyorum , bagaj olarak verdigimde sazi tek parca olarak geri alma imkanim pek yok bilindigi gibi. Daha once ucak kabininde muzik aleti getiren oldumu ? Internette arastirdim , cok degisken cevaplar var.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Mar 06, 2015 7:45 pm

Sorun olacagini zannetmiyorum.Ki bir kac kez gormuslugumde var ucakta saz.

Muzisyen arkadaslarim var TR\'den gelen.Viyolonsel , keman , cello , fulut calan.Cello haric diger hepsi kabine aliyor muzik aletlerini.
Saz kadar buyuk olmasalarda.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cmt Mar 07, 2015 12:59 am

Anladim , tesekkur ettim , umarim iyi niyetli gorevliye denk gelirim :)

RockFilozofu

Mesaj gönderen RockFilozofu » Cmt Mar 07, 2015 1:45 am

Zannetmiyorum ben de gitarimi getirememistim.Firmayi arayip sormustum.Yanindaki koltugu da satin alman sarti ile olabiliyordu tabiki gorevliye gore ve havayolu sirketine gore degisir ama bir ara sor bence.

atalayx6

Mesaj gönderen atalayx6 » Cmt Mar 07, 2015 11:22 am

Yurt disini bilmem. Ama yurt ici daha gecen hafta antalyaya gelirken onumdeki vatandasin gitarina el bagaji etiketi yapistirdi gorevli. Yurt disi icin ayri bir proseduru var mi bilemem ama.
Sen Tanri degil misin? Adini yargilatma!
Sana Tanri deyince dinimi sorgulatma!
Ya adam et bunlari ya beraber yasatma!
Kani bozuk olanlar 'Turk'um' diyemesinler..

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Nis 01, 2015 10:44 pm

40 cm tekneli Uzun Sap baglamami sorunsuz getirdim.Gorevli hic boyutuna bakmadan enstrumanlari aliyoruz dedi. Internet sayfalarinda yazdiklarindan yari yariya uzun du.

emerti

Mesaj gönderen emerti » Çrş Nis 01, 2015 10:50 pm

Merhaba, bu konuda destek verebilirim, elimden geldigince. Umarim gec kalmadim.

Oncelikle defalarca ucakta muzik enstrumani tasidim, elektrik gitar. Muzik aletleri icin iki tip kilif-canta bulunmakta.

1) Hardcase - Disi sert plastik ya da karbon malzemeden yapilanlardir. Bavul gibi olanlar... Bunlari %95 ihtimalle bagaja veriyorsunuz, kabine sokmuyorlar.

2) Softcase - Kumastan yapilan, ici sunger korumali cantalar. Sirtimiza asip gezdigimiz cinsten. Bu tur cantalar, elbette bagaja verilmedigi icin, kabine alabiliyorsunuz. Bas ustu kabin dolaplarinda guzelce yerlestirirseniz de ucus esnasinda bir sikintisi olmaz.

Normalde hardcase\'ler elbette softcase\'lerden daha dayaniklidir. Ama hardcase ile enstruman tasinirken malesef bagaja vermek zorunda kalirsiniz. Softcase ile tasidiginizda kabin icerisine yaninizda goturebilirsiniz.

Umarim yararli olur :)