Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Sueddeutsche Zeitung\'un attigi kazik

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
nuernberger

Mesaj gönderen nuernberger » Sal Şub 17, 2015 2:04 am

Okulda bu gazetenin abonelik standi vardi, adam ikna etmeye calisti, ben parali abone olacak kadar almanca bilmedigimi soyleyince de baska bir form gosterdi, onu doldurursam ilk 3 hafta gazetenin ucretsiz gelecegini, sonradan sadece online olarak yine ucretsiz alacagimi soyledi. Ama az once email ile 34 euroluk bir fatura aldim. Uzerinde dogal olarak adim soyadim ve adresim var, baska bir bilgim yok. Ikinci sayfada da sepa formu var, kendi banka hesap bilgileri vs var. Ben kendi rizam ile hicbir seye ucretli abone olmadim ve bu faturayi odemek istemiyorum. Ne yapmaliyim?

pardon

Mesaj gönderen pardon » Sal Şub 17, 2015 2:49 am

Genelde o tarz seyler belli sure (senin durumunda 3 hafta) ucretsiz olur. Ardindan da verilen sure icerisinde iptal etmezsen normal fiyattan abone olmus olursun. Sana bir sey imzalatti mi? Imzalattiysa ve iptal etme suresi gectiyse pek bir sey yapamazsin gibi. Imzalamadiysan git iptal ettir (mektup atarak). Imzaladiysan ve verilen sure gecmediyse yine iptal edebilirsin mektup atarak.

nuernberger

Mesaj gönderen nuernberger » Sal Şub 17, 2015 2:56 am

Imzaladim, ve imzaladiktan sonra da gecti 3 hafta. Ama adamin bana dedigine gore benim odeme yapmama gerek yoktu, ucretsiz diyerek imzalatti. Ben de mal gibi hicbir sey okumadim basit bir formdu zaten.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Şub 17, 2015 3:03 am

Bazen yaptigin isler tam su profil fotografini anlatiyor ya ne diyim.

Ingilizce biliyordun sanirim, faturanin uzerinde bir telefon numarasi olacak. Onu arayip ingilizce olarak, almanca bilmedigini ve bana gorevlinin hic bilgi vermeden bir form doldurtup imzalattigini ve almanca bilmedigin icin de neyi imzaladigini bilmedigini soyle. Sayet aboneligi iptal etmezlerse de mahkemeye verecegini belirt, aninda iptal ederler. Bir daha da yolda gordugun herkesin uzattigi formu alip doldurup adresini butun kontak bilgilerini verip altina da imza atma. :)
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

nuernberger

Mesaj gönderen nuernberger » Sal Şub 17, 2015 3:12 am

Ah be Physiker, hep iyi niyetim yuzunden. Dedim koca adam, bundan da prim aliyormus, madem ucretsizse yardim edeyim. Bir daha da bulasmam kimseye. Dedigini yapacagim, umarim ise yarar ve umarim ingilizce konusan birisi vardir.

pardon

Mesaj gönderen pardon » Sal Şub 17, 2015 3:17 am

https://service.sueddeutsche.de/leserma ... ?wt=OHT10W

Burada sitesi var. Physikerin dedigi sekilde iptal etmezlerse hemen daha yarin mektup atarak aboneliginin iptalini iste. Yoksa bir ay daha odemek zorunda kalabilirsin. Mektubu da mutlaka "ubergabe-einschreiben" yolla.

nuernberger

Mesaj gönderen nuernberger » Sal Şub 17, 2015 3:27 am

Aksi gibi simdi de turkiyedeyim 1 ay. Olmazsa ordan birilerine yaptirayim bari.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Şub 17, 2015 9:23 am

Sanirim 2 ay once bizim unideydiler , ben kesin bir adresim yok deyip imzalamamistim ama arkadaslar imzalamisti , onlara soylenende 3 hafta gazeteyi bedava alinacagi , tabi iptal konusunda bir sey soylememisti adam , ben bir onlara sorayim ne yapmislar.

nuernberger

Mesaj gönderen nuernberger » Sal Şub 17, 2015 3:07 pm

Gercekten super olur. Fasching tatilinden dolayi calismiyorlarmis bugun, arayamadim.

Florenzi

Mesaj gönderen Florenzi » Sal Şub 17, 2015 5:59 pm

Nurnberg, Erlangen cevresinde bu abonmancilar cok cakal. Iki kelime oyunu ile imza attirip borclu cikariyolar. Artik hersey online. Bs\'den de takip edilebiliyo bayern gazeteleri. Ama tahminim iptal ederler

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Şub 17, 2015 6:38 pm

Arkadaslar onceden kundigung yapmislar.O yuzden onlara fatura gelmemis.

atalayx6

Mesaj gönderen atalayx6 » Sal Şub 17, 2015 8:53 pm

DW\'nin sitesinde Almanca ogrenenler icin kisa kisa sketch cekmisler orada Almanya\'ya giden Nevin Coskun isimli kizin basina da boyle bir sey geliyordu aklima o geldi. Demekki Almanya da bu durumlar cok oluyor ki adamlar sketch videosunu bile cekmisler. Basina gelen olay gidecek olanlar icin de iyi bir bilgi oldu gecmis olsun..
Sen Tanri degil misin? Adini yargilatma!
Sana Tanri deyince dinimi sorgulatma!
Ya adam et bunlari ya beraber yasatma!
Kani bozuk olanlar 'Turk'um' diyemesinler..

nuernberger

Mesaj gönderen nuernberger » Sal Şub 17, 2015 8:59 pm

Tesekkurler, onu da bilmiyordum. Ya meger adamlar yasal yasal geciriyormus odemeleri. Keske ordayken olsaydi rahatca gider arar hallederdim. Yarin tekrar deneyecegim.

atalayx6

Mesaj gönderen atalayx6 » Sal Şub 17, 2015 10:07 pm

Tuketici mahkemesi gibi bir muhabbet yok mu orada. Almanca kotu konus almancam hic iyi degil sadece ucretsiz dedigini anladim kabul ettim boyle olacagini bilmiyordum de belki etkisi olur..
Sen Tanri degil misin? Adini yargilatma!
Sana Tanri deyince dinimi sorgulatma!
Ya adam et bunlari ya beraber yasatma!
Kani bozuk olanlar 'Turk'um' diyemesinler..

nuernberger

Mesaj gönderen nuernberger » Çrş Şub 18, 2015 2:07 pm

Bir daha basina boyle bir sey gelen olursa diye yaziyorum, cok kolay hallettim.

Aradim, tek kelime Almanca konusmadan derdimi Ingilizce olarak anlattim ve anlamadigi icin surekli baskasina aktardilar, sonunda 4. kisi Ingilizce konusuyordu. Abone oldugum yeri, ben Almanca bilmedigimi ve odeme yapmak istemedigimi soyleyince gorevlinin bu aboneligin ucretsiz oldugunu soyledigini anlattim. Musteri numarami sordu, sistemden bakti ve "dogru duzgun bilgilendirilmedigim" icin birkac kez ozur dileyerek hem aboneligimi hem de faturayi hemen iptal edeceklerini ama bunun icin bir e-mail atmam gerektigini soyledi. Simdi maili attim, sanirim bir sorun kalmadi.