Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yeminli Tercume + tasdikli onay + Apostil ?

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
unkreativer nutzername

Mesaj gönderen unkreativer nutzername » Prş Şub 12, 2015 5:26 pm

Merhaba,

Ben hem bu sayfada hem de baska sayfalarda Turkiye\'deki tercumelerin nasil yaptirilmasi gerektigi hakkinda bircok sey okudum ama hala kafam karisik cunku her yerde daha farkli seyler yaziyor.
Su an Turkiye\'deyim, Zeugnisanerkennungsstelle benden bir belge istedi. Diger belgeleri Almanya\'da tercume ettirmistim. Simdi ise bir DAAD uzmanina sordum nasil olmasi gerektigini, bana \'\'evraklariniz yeminli tercuman tarafindan tercume edilmeli ve noterden tastiklenmeli.Alman Elciligi maalesef bu isi yapmiyor.\'\' dedi. Birde bazi sayfalarda, Alman konsoloslugunun onaylamasi gerektigini okudum ama Tercumanlar bana konsolosluk onaylamiyor diyor.

Bir tercumana yazdim ve bana, ancak apostil yaptirisaniz yurtdisinda gecerli olur dedi. Bundan da 50 TL aliyorlar internette ucretsiz yazdigi halde? Birde bir tercuman apostille beraber bir belge icin 190 TL digeri 145 TL aliyor bir yerde tercumlerin ucuz olunca guvenilir olmadigini okudum bu 145 TL bir tane belge icin ucuz sayilir mi acaba?

Birileri yardimci olabilirse sevinirim.. simdiden tesekkurler.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Şub 12, 2015 5:43 pm

asagidaki linkte sitemizdeki uyelerimize indirim yapan Siddik beyin kontak bilgileri var. Kendisiyle kontaga gecersen, tam Anerkennungsstelle nin istedigi sekilde hazirlar evraklarini. Bu konuda en uzman kisidir kendisi:

http://www.deutschstudent.de/forum/view ... ad_id=7245
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com