Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

ulasim cok pahali

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
death_glory

ulasim cok pahali

Mesaj gönderen death_glory » Pzr Ara 28, 2014 9:36 am

Almanyada ulasim cok pahali ve hic gelismemis. Velhasil ben wanne eickel\'dan essena gelip gidicem bi sure bu da gunluk 15€ falan demek haftada 75 ayda 300€ demek katil mi olayim var midir indirimli bi kart aylik bilet falan

technonur

ulasim cok pahali

Mesaj gönderen technonur » Pzr Ara 28, 2014 9:54 am

https://fahrkarten.bahn.de/privatkunde/ ... ountry=DEU
eger saat 9dan sonra gideceksen bu uygun olur 9dan oncede kullanabilmek icin 137€ odemen gerekiyor

death_glory

ulasim cok pahali

Mesaj gönderen death_glory » Pzr Ara 28, 2014 10:03 am

9dan once kullanabilmem gerekir ama yine de ucret yari yariya gayet iyi bence tesekkur ederim

Jamir

ulasim cok pahali

Mesaj gönderen Jamir » Pzt Ara 29, 2014 12:50 pm

katil olmada eylem felan yapilabilirsin femen tarzi = )
gdld

Faruk06

ulasim cok pahali

Mesaj gönderen Faruk06 » Çrş Oca 28, 2015 10:36 pm

Arkadaslar bir sorum olacakti izninizle; (Hazir konu varken kirlilik yapmadan buradan yazayim dedim :) )
Ben dil kursuna kayitliyim. Bir universiteden sartli kabulum veya direkt kabulum yok ama dil kursu ve ogrenim vizem var.
Bremen sehrindeyim, gecen ay 101.50 euroya aylik bilet almistim. (tren , tramvay ve otobus dahil ve 3-4 yakin sehir arasi kullanim imkani vardi bremen delmenhorst oldenburg ve bremerhaven icinde)
Birdahaki ay icin tekrar alacagim fakat daha ucuza alabilme imkanim var mi ? Yoksa universiteye kayitli olmadigim icin kayit yaptirana kadar boylemi devam etmek zorundayim ?
Rahatsiz ettiysem ozur diler ve Cevaplariniz icin simdiden tesekkur ederim.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

ulasim cok pahali

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Oca 28, 2015 11:27 pm

Hamburgda dil kursu belgesiyle ogrenci islerinden bir belge aliyosun onunla hvv dan 30 40 euro indirim aliyosun sanirim.Bu arada bremende okursan semester tickete hamburgda dahil :)

Faruk06

ulasim cok pahali

Mesaj gönderen Faruk06 » Çrş Oca 28, 2015 11:48 pm

Bremen semestertickete hamburgun dahil olmasi cok guzelmis :)

Ogrenci islerinden belge derken bu ogrenci isleri kurstami ? yoksa bremen universitesindenmi bahsediyorsunuz ?

atalayx6

ulasim cok pahali

Mesaj gönderen atalayx6 » Prş Oca 29, 2015 12:17 am

Ayda 300 mu? :D

Git 1000 € araba al 6 ay ehliyet hakkin bitince cek evin onune ehliyeti hallettin mi en azindan elinde araban olur iyi kotu :D
Sen Tanri degil misin? Adini yargilatma!
Sana Tanri deyince dinimi sorgulatma!
Ya adam et bunlari ya beraber yasatma!
Kani bozuk olanlar 'Turk'um' diyemesinler..

GK

ulasim cok pahali

Mesaj gönderen GK » Prş Oca 29, 2015 12:32 am

faruk bremende malesef okula kayit olmadan alamiyorsun bende kursu bremende yapmistim yalniz bremen icin 48€ falan olmasi lazim eger disinda oturmuyorsan.
bremen e yakin sehirlerde oturuyorsan delmenhorst,bremenhaven vs buralar icinde oglen 2 den sonra bi bilet vardi geceye kadar gecerli buda 12€ falandi aylik oralara gitmek icin bu alternatif i kullanabilirsin fakat ben ilk geldigim zamanlar 1 saat uzakta kaliyordum onun icinde aylik 150 € gibi bi fiyat oduyordum.

Faruk06

ulasim cok pahali

Mesaj gönderen Faruk06 » Prş Oca 29, 2015 3:46 pm

@Atalayx6 dedigin mantikli aslinda ehliyetim de var ama Turkiye\'de nasil ehliyet verildigini soylememe gerek yok zaten sende biliyorsundur. Kendime pek guvenim yok araba surmeyeli de uzun zaman oldu. :D

@GK Bremende oturuyorum ama delmenhorstta akrabalarim oturdugundan cok *** gidip geliyorum onun icin tren de lazim oluyor.
Bugun biri daha soylemisti bremen ici karti. Aslinda 2sinden de ayri ayri alsam yine daha ucuza gelir. Ogle 2 den sonra olan kart 20€ simdi ama olsun yine de daha ucuz oluyor :)

Rockstar

ulasim cok pahali

Mesaj gönderen Rockstar » Prş Şub 05, 2015 12:52 am

[quote]death_glory tarafindan yazilan metin:

Almanyada ulasim cok pahali ve hic gelismemis. Velhasil ben wanne eickel\'dan essena gelip gidicem bi sure bu da gunluk 15€ falan demek haftada 75 ayda 300€ demek katil mi olayim var midir indirimli bi kart aylik bilet falan[/quote]

Haftalik bilet (IC/EC tren arti sehirici ulasim araclari): 31,20 EUR
Aylik bilet: 97,00 EUR

Bununla u-bahn, s-bahn, otobus, tum araclari kullanabiliyorsun gunun istedigin saatinde. Sadece ICE trenlerde gecmez. Bir gidip DB ofisiyle gorus istersen.

death_glory

ulasim cok pahali

Mesaj gönderen death_glory » Prş Şub 05, 2015 11:16 am

eyvallah rockstar kardes ogrenci olanlar icin aylik 78e olan daha uygun bi ticket da buldum aslinda ama gozunuzu seviyim dikkat edin, buralarda aylik bileti aybasinda almak gerekiyor ben ayin 15inde aldim. aylik normal kosullarda birdahaki ayin 15ine kadar gecerli olmasi gerekir ya ama superalman kardeslerimiz bir ay 30gundur diye dusunememisler ocak 1aydir subat 1aydir demisler ve ocak sonunda biletimin kullanim suresi dolmus oldu. I am sorry for the devrik sentences turkce ingilizce almanca arasinda yeni bir lisan edindim kendime