Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bloke Hesap Iptali

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
hyyilmaz

Bloke Hesap Iptali

Mesaj gönderen hyyilmaz » Çrş Kas 19, 2014 1:49 am

Merhabalar,
bir senedir almanca goruyorum cesitli nedenlerden dolayi turkiyeye donmem gerekiyor ve bloke hesabimi iptal edip turkiyedeki euro banka hesabima parayi gondermeyi planliyorum.

Burda forum\'da okudum, rathaus\'a, tamamen turkiyeye donmek istedigimi soyluyormusum, 2 haftalik bir sure taniyorlarmis cikis yapmak icin. Bu, ulkeden cikacagimi gosteren kagitla parami transfer edebiliyormusum.

Bu hala gecerli mi veya yeterli mi? Ve yapan varsa tahminen ne kadar surer transfer?

Karthus

Bloke Hesap Iptali

Mesaj gönderen Karthus » Çrş Kas 19, 2014 4:48 am

rathausa gidip abmeldung yaptiktan sonra oturumunu aldigin yabancilar polisinden oturumunun iptal edildigi ve kesin donus yaptigini belirten bir belge alacaksin onunla butun vertraglari iptal edebiliyorsun.
RASTAFARI

hyyilmaz

Bloke Hesap Iptali

Mesaj gönderen hyyilmaz » Çrş Kas 19, 2014 11:43 am

Tesekkur ederim bilgilendirdigin icin.

ezgi33

Re: Bloke Hesap Iptali

Mesaj gönderen ezgi33 » Çrş Nis 08, 2020 1:21 pm

arkadaşlar merhaba,yukarda belirtilen prosedürler hala aynı mı? bir bilgisi olan var mı?
Vizem 19 mayısta bitiyor ve uzatmak istemiyorum. Fintiba'daki hesabı kapatmam için de bir belge istiyorlar.(sperrfreigabe) bunu auslandbehörde'den yani yabancılar şubesinden mi alıyorum? Şuan heryer kapalı,açıldığında randevusuz bir şekilde bu işlemi halledebiliyor muyum? başka bir alternatifim var mı? mesela türkiyedeki konsolosluktan da bu işlem hallolur mu?
cevapler için şimndidden teşekkürler
sağlıkla kalın:)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Nis 08, 2020 4:35 pm

ezgi33 yazdı: Çrş Nis 08, 2020 1:21 pm arkadaşlar merhaba,yukarda belirtilen prosedürler hala aynı mı? bir bilgisi olan var mı?
Vizem 19 mayısta bitiyor ve uzatmak istemiyorum. Fintiba'daki hesabı kapatmam için de bir belge istiyorlar.(sperrfreigabe) bunu auslandbehörde'den yani yabancılar şubesinden mi alıyorum? Şuan heryer kapalı,açıldığında randevusuz bir şekilde bu işlemi halledebiliyor muyum? başka bir alternatifim var mı? mesela türkiyedeki konsolosluktan da bu işlem hallolur mu?
cevapler için şimndidden teşekkürler
sağlıkla kalın:)
Evet Sperrfreigabe Ausländerbehörde (ABH) den aliniyor ve fintibaya gönderiyorsun. Mail atarak isteyebilirsin ABH ya.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

ezgi33

Mesaj gönderen ezgi33 » Cum Nis 10, 2020 1:19 pm

Çok teşekkür ederim