Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Kurs sonrasi calisma izni

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
Rockuiem

Mesaj gönderen Rockuiem » Çrş Eki 29, 2014 11:31 pm

Oncelikle selamlar,

Subat\'tan beri Hamburg\'tayim ve gecen gunlerde C1 sertifikami aldim. 13 Kasim\'daki TestDaF sinavinin basvuru tarihini kacirdigim icin Subat\'taki sinava girmeyi dusunuyorum.

Vizemde Deutschintensivkurs ogrencisiyse tatillerde calisabilecegi ibaresi var. Benim sorunum bundan sonra kurs almayacagim, sadece sinavi bekliyorum ve onumuzdeki kis semesteri icin basvurumu yapacagim. Yani yaklasik Eylul e kadar hic bir egitim almayacagim. Benim bu durumda calisma izni alma gibi bir imkanim var midir? Veya kurs ogrencisi olmadigim icin ve teknik olarak tatilde olduguma dair bir belge alma imkanim var midir?

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Çrş Eki 29, 2014 11:34 pm

o tatillerde calisma dedikleri resmi tatil icin gecerli.Suan oturum statun dil kursu ogrencisi oldugu icin basta alamadiysan sonradan alabilmen ancak ogrenci belgesi goturdugunde mumkun olur.
RASTAFARI

Rockuiem

Mesaj gönderen Rockuiem » Prş Eki 30, 2014 12:26 am

[quote]Karthus tarafindan yazilan metin:

o tatillerde calisma dedikleri resmi tatil icin gecerli.Suan oturum statun dil kursu ogrencisi oldugu icin basta alamadiysan sonradan alabilmen ancak ogrenci belgesi goturdugunde mumkun olur.[/quote]

Resmi tatillere ek olarak kurs tatilleri de dahil, kurstan Ferienbescheinigung alip calisma imkanin oluyor kurs aralarinda.

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Prş Eki 30, 2014 2:01 am

ne duydum ne gordum.Kurs tatilleri "vorlesungsfreie Zeit" kismina girdigini hic ama hic sanmiyorum.Misal praktikum yapabiliyorsun. http://de.wikipedia.org/wiki/Ferien

Bu kadar kesin konustuguna gore calistin herhalde yoksa bir arkadasin mi calisti? bilgilendirirsen sevinirim
RASTAFARI

Rockuiem

Mesaj gönderen Rockuiem » Prş Eki 30, 2014 2:38 am

Kursta sinifimdan 3 kisi dedigim sekilde calisti. Ki aralarindan bir tanesi kurs sirasinda rica edip kurstan Ferienbescheinigung alip calisti.

Mesela baska sehirdeki bir arkadasim da bir kur Almanca kursu alip sonraki seviyeyi 2 ay sonra alacak sekilde ayarlayip iki kur arasinda calismisti.

Hamburg\'ta Welcome Center diye bir yer var mesela, yabancilara bilgi veriyorlar, ki ben oturumumu oradan almistim. Oradaki bir gorevli bana "Evet vizenizde sadece tatillerde yaziyor kesin bir tarih yok, cunku her kursun farkli tatil tarihleri var." tarzinda bir sey soylemisti.

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Prş Eki 30, 2014 11:36 am

[quote]Rockuiem tarafindan yazilan metin:

Kursta sinifimdan 3 kisi dedigim sekilde calisti. Ki aralarindan bir tanesi kurs sirasinda rica edip kurstan Ferienbescheinigung alip calisti.

Mesela baska sehirdeki bir arkadasim da bir kur Almanca kursu alip sonraki seviyeyi 2 ay sonra alacak sekilde ayarlayip iki kur arasinda calismisti.

Hamburg\'ta Welcome Center diye bir yer var mesela, yabancilara bilgi veriyorlar, ki ben oturumumu oradan almistim. Oradaki bir gorevli bana "Evet vizenizde sadece tatillerde yaziyor kesin bir tarih yok, cunku her kursun farkli tatil tarihleri var." tarzinda bir sey soylemisti.[/quote]

Hadi ya ise bak.Banada sadece resmi tatillerde calisabilirsin veya praktikum yapabilirsin demisti.1 yil nasilsa calisma iznim yok diye bos bos beklemisim.Tesekkur ederim bilgi icin.

edit:soruna cevap vermistim.Ayni olayi ben de yasadim ve ilk neden calisma izni alamadim diye cok arastirma yaptim,3 farkli yabancilar polisine sordum vs...Hepsine basta verilmediyse kayit belgesi veya ogrenci belgesi goturdugunuzde calisma iznine sahip olabilirsin dediler.Hatta oturum uzatmaya gittigimde kontenjan buldum der demez kadin biktigindan olsa gelerek ve gulerek artik calisabilirsin dedi.
RASTAFARI