Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

BERLIN

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
katala

BERLIN

Mesaj gönderen katala » Çrş Eki 29, 2014 9:08 pm

Merhabalar, Almanca kursu icin Berlin\'e gitmeyi dusunuyorum. Forum uyelerinden kurs, kalacak yer vs. hakkinda bilgi paylasabilecek var midir?

turay1996

BERLIN

Mesaj gönderen turay1996 » Çrş Eki 29, 2014 9:26 pm

Merhaba katala, arastiripta bildigim kadariyla sana su bilgileri verebilirim. BSI-Sprachenschule var, Hartnackschule var, Turkiye\'de Izmir\'de de subesi bulunan Das akademie var. Ucretler hakkinda google\'a yazarsan adlarini detayli bilgileri bulabilirsin. Bunun disinda da kurslar vardir. Ama bildiklerim bunlar. Kalacak yer olarak BSI\'nin yurdunun oldugunu biliyorum.

katala

BERLIN

Mesaj gönderen katala » Çrş Eki 29, 2014 9:29 pm

Kurs ogrencisinin yurtta kalma hakki oldugunu dusunmuyorum ama bilenler aydinlatsin. Ben daha cok ucuz kiralik ev bakarim diye dusunmustum. Hangi sitelere baksam daha iyi olur acaba...

Karthus

BERLIN

Mesaj gönderen Karthus » Çrş Eki 29, 2014 11:42 pm

wg-gesucht.de
immobilienscout24.de
immowelt.de
studenten-wg.de
RASTAFARI

katala

BERLIN

Mesaj gönderen katala » Prş Eki 30, 2014 1:12 am

Cok tesekkurler Karthus. Baska onerisi olan yardimci olmak isteyen... Cok onemli sorum da Turkiye\'den internet uzerinden kiralik ilan sahibiyle anlastiktan sonra sorun yasar miyim ? Tecrubeli olanlar yanit beklemekteyim...

zen

BERLIN

Mesaj gönderen zen » Prş Eki 30, 2014 2:43 am

turkiyeden direk anlasabilirmisin bilmiyorum ama cok nadir bir durum. ilana mesaj attiktan sonra genel olarak tanismak ve evi gormen icin cagirirlar. moralini bozmak gibi olmasin ama senden baska birdolu insan mesaj atiyor ve tanismaya gittiginde bazen senin adininda oldugu uzun bir liste gorebilirsin.
wg ariyorsan simdiden bakmaya basla nezaman geliyosun bilmiyorum ama ilana attigin mesajda belirtirsen ona gore geldiginde direk gorusebilecegin bikac ev olur iyi olur senin icin. baska bir oneri olarak yurt imkanin varsa basta onu kullan daha sonra rahat rahat ev arayabilirsin. bazen gercekten hic kolay degil aklinda olsun.

Mertphlvn

BERLIN

Mesaj gönderen Mertphlvn » Prş Eki 30, 2014 7:28 pm

dostum bende Berlinde dil kursuna basliyacagim DID institute diye bir kurs

Deadly Impact

BERLIN

Mesaj gönderen Deadly Impact » Prş Eki 30, 2014 9:08 pm

DID guzel bir kurs orayi onerebilirim onun haricinde Deutschakademie var orasi da cok guzel siniflar fazla kalabalik olmuyor 8-10 kisilik ucretleri de uygun. Uhlandstrasse de olmasi lazim bir subesi de alexandr platz da. Hartnackschule gibi cok kalabalik tamamen isi ticarete dokmus dil kurslarindan uzak durun zira size cok bise katmiyor .

yalincetingoz

BERLIN

Mesaj gönderen yalincetingoz » Pzt Kas 03, 2014 12:17 pm

Ben BSI ye gidiyorum 1 aydir. Cok da memnunum. Konaklama icin ogrenci yurtlarina kabul olamiyorsun. Karthus\'un verdigi sitelere bakabilirsin ama Turkiye\'deyken bu isleri halletmek zor. Konaklama ayarlayana kadar Hostel\'lerde kalmayi goze almalisin

nguldali

BERLIN

Mesaj gönderen nguldali » Çrş Kas 05, 2014 1:49 pm

Oncelikle berline hosgeldiniz,
evet ne yazikki dil kursuna giderken yurtta kalamiyorsun ve berlinde buyuk bir konaklama sorunu var. Bir tane ozel yurt var bissuru farkli tipte odalari var ve bulmak da cok zor degil gerci fiyatlari biraz pahali ama yinede bakin derim.
http://www.house-of-nations.de