Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Doktora gitme

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
Santa

Doktora gitme

Mesaj gönderen Santa » Pzt Eki 27, 2014 2:34 am

Yarin sabah bir ortopedi klinigine gidecegim arkadaslar. Hala aklimda bir soru var: AT 11 belgesiyle bu is nasil yuruyecek? Yoksa klinige gitmeden once bir TK ofisine mi gidip sormam lazim?

Yoksa buradaki hastanenin aciline gidip \'\'dun aksam oldu bugun geldim\'\' diye fake mi atmaliyim? Acile gidince de AT 11 belgesiyle mi halloluyor? (Bu fake atma isinde gonlum yok ama)

Hani soyle bir muhabbet vardi ya: Doktora gitmeden once TK\'ya gidip AT 11 belgesini gosterip vizite kagidi alinmali??!!? Boyle bir sey mi vardi?

Frankfurter

Doktora gitme

Mesaj gönderen Frankfurter » Pzt Eki 27, 2014 4:04 am

TK burosuna gidip gecici Versichertenkarte alabilirsen cok iyi. Vermezlerse, muhakkak senden doktorun -sonra geri alacak bile olsan- para talep edemeyecegi bir belge iste. AT-11 ile sigorta kapsaminda oldugun icin hakkin olarak tum saglik hizmetleri ucretsiz. Acile gitmek istersen de gidersin, kimse sana neden geldin diyemez. Ayrica 3 gun pansuman yapma zorunluluklari da var. Ondan sonra zaten Hausarzt\'a gidersin. Verdigin bilgilerde her zaman dogruyu soyle.

ilayda39

Re: Doktora gitme

Mesaj gönderen ilayda39 » Pzr Nis 14, 2019 8:42 pm

entryleri okudum ama anlayamadım yine de ne yapmam gerektiğini. Faranjit gibi bir şeyim var birkaç gündür. Ciğerlerime inmeden bir acile gitmek istiyorum. Elimde sadece AT11ve özel seyahat sağlık sigortam var. Bunlarla gidebilir miyim? TK herhangi bir kart mart vermedi sadece bunlar var elimde. Prosedür nedir? Almancam yok, prosedürü bilirsem anlaşabilirim belki adamlarla.

John

Re: Doktora gitme

Mesaj gönderen John » Sal Nis 16, 2019 11:41 pm

ilayda39 yazdı: Pzr Nis 14, 2019 8:42 pm entryleri okudum ama anlayamadım yine de ne yapmam gerektiğini. Faranjit gibi bir şeyim var birkaç gündür. Ciğerlerime inmeden bir acile gitmek istiyorum. Elimde sadece AT11ve özel seyahat sağlık sigortam var. Bunlarla gidebilir miyim? TK herhangi bir kart mart vermedi sadece bunlar var elimde. Prosedür nedir? Almancam yok, prosedürü bilirsem anlaşabilirim belki adamlarla.
Prosedür burada: viewtopic.php?f=53&t=11698

Sana Abrechnungsschein kağıdı verecekler, sonradan adı değişti bunun şu an başka bir şey deniyor: Nationaler Anspruchsnachweis... Sen abrechnungsschein de anlar onlar, başka bir şey dediğim belgeyi verirler. Diş tedavisi için olanından da iste, ne olur ne olmaz dursun.