Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya\'da Yuksek Lisans

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
Denizzzzzzzz

Mesaj gönderen Denizzzzzzzz » Cmt Eyl 27, 2014 12:22 am

Merhaba,
Ben suan Turkiye\'de Alman Dili ve Edebiyati Bolumu 4. sinifta okumaktaym, bu yil lisans egitimimi tamamladiktan sonra Almanya\'da yuksek lisansimi Turk Dili ve Edebiyati veya Turkce Ogretmenligi uzerine yapmak istyorum. Sorum su ki bu mumkun mudur? Oyleyse hangi Universitelerde yapabilirim? Hangi asamalari izlemeliyim veya sizler bu konuda nekadar yardimci olabilirsinz? Bilgilendirirseniz cok sevinirim.. Simdiden Tesekkurler...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Eyl 27, 2014 2:56 pm

Not ortlamana bagli ilk olarak. Sayet 3 ve uzeri bir ortalaman varsa mumkun evet. Universite olarak da Hamburg, Essen, Gottingen, Bamberg ve FU Berlin universitelerinde master basvurusu yapabilirsin.

Sayet universite bitirdikten sonra Almanya da yasamak istiyorsan tavsiyem daha cok soziale arbeit veya egitim bilimleri uzerine bir master dusun. Bilhassa germanistik gibi bolumleri hic tavsiye etmem.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

aleko

Mesaj gönderen aleko » Pzr Eyl 28, 2014 11:51 pm

Okul ve sonrasinda is imkani acisindan bu konuda Berlin iyi bir tercih olabilir. Orda kaldigim suredeki gorduklerime gore

Ayrica physiker , seninde kabul aldigin ( ama sanirim yazilmadigin :) ) energiesystemtechnik nasil bir dal , egitim sirasinda ve sonrasinda is acisindan almanyada ?