Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Cok yararli iPhone uygulamalari

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
nuernberger

Mesaj gönderen nuernberger » Pzt Eyl 08, 2014 11:11 am

Sabirsizlikla vizemi beklerken uykusuz gecen gecelerimi telefonda bir suru uygulamalar deneyerek degerlendirdim ve gercekten de coook guzel uygulamalar buldum. Eminim hepimizin isine cok yarayacaktir. Aciklamalariyla birlikte soyle siralayabilirim:

Jobbox: Studentenjob bulma uygulamasi. Eyalet ve sehir secip, is ilanlarinin listesini gorebiliyosunuz.

Vlmon: Haritalar, populer mekanlar ve guzel ipuclari var. Uygulamayi indirdikten sonra istediginiz sehrin haritasini da indirebiliyorsunuz. Yalniz dikkat, ucretsiz olarak sadece 5 tane harita indirebilirsiniz.

Mitfahrgelegenheit: Bircogumuzun bildigi carsharing sitesinin mobil versiyonu. Yeri geldiginde hayatimi kurtarmisligi var. Aciklamak gerekirse, siz A sehrinden B sehrine gideceksiniz ama tren biletleri cok pahali. O zaman bu uygulamayi kullanip sizinle ayni yerden ayni istikamete giden suruculeri bulup cogu zaman tren biletinden daha da az bir ucret odeyerek yola ortak oluyorsunuz. Genelde bulusma yerleri Hbf, havaalani falan gibi merkezi yerler oluyor. Tabii arac secerken suruculerin olumlu referanslarinin olmasi cok onemli.

Bayern Fahrplan: Bu da Bayern eyaletindeki bir sehirden kalkan butun trenleri listeliyor. Mesela ben 10 Eylul saat 10:50 civarinda Nurnberg kalkisli herhangi bir yere giden butun trenleri gorebiliyorum. Yureginin goturdugu yere gitmek isteyenler icin ideal :) Ayni zamanda isterseniz varis noktasi da secebiliyorsunuz. Mesela ayni saat civarinda Nbg-Munih arasindaki trenleri gorebiliyorum. Siz de ayni sekilde sehrinizin/eyaletinizin ismi ve Fahrplan anahtar kelimeleriyle isinize yarayacak uygulamayi bulabilirsiniz.

Wi-Fi Finder: Internete ihtiyaciniz var ama internet paketiniz mi yok? Bu uygulama sayesinde Wi-Fi hizmeti veren mekanlari bulup, oralara bi cay-kahve icmeye gidip, internetlerini kullanabilirsiniz.

Kleinenanzeigen: Benim en cok sevdigim uygulamalardan biri. Ebay\'in 2. el esya satan sitesinin mobil uygulamasi. Tek kisilik yataga mi ihtiyaciniz var? Bu uygulamada bulundugunuz sehri ve yakinlarini secip, dilediginiz fiyat araliginda 2. el yatak bulabilirsiniz. Daha da guzeli, bir suru "verilik/zu verschenken" esya da var ki biz ogrenciler icin hairka bir sey. Bedavadan ev kurabilirsiniz bile.

DB Navigator: bahn.de\'nin butun islevini yerine getiren bi uygulama. Bilet satin alma isini de mobil olarak yapabilirsiniz.

Busliniensuche: DB\'nin pahali biletlerinden sikilan ve bu yuzden henuz gecen yil yayginlasmaya baslamis sehirlerarasi otobusleri tercih edenler icin guzel bir uygulama. Iki nokta arasindaki otobus seferlerini ve bilet fiyatlarini gorebilirsiniz.

iMensa: Muhtemelen hepimizin en cok isine yarayacak bir uygulama. Almanyadaki tum universitelerin yemekhanelerindeki yemek menusunu veriyor. Eyalet-Sehir-Mensa(yemekhane/kafeterya) secip istediginiz tarihin menusunu fiyatlari ve ratingleriyle gorebiliyorsunuz. Bunu gordukten sonra sahsen ben evde yemek yapmayi dusunmuyorum, 1,5 euroya cok guzel yemekler yemek mumkun.

Son olarak World Hot Apps: Istediginiz bir ulkeyi secip, o ulkede en yaygin olarak kullanilan Apple uygulamalarini gorebiliyorsunuz. Boylece orasi icin en kullanisli uygulamalari bulabilirsiniz. "O kadar kisi kullaniyorsa bir bildikleri vardir demek."

Indirdigim ama henuz denemeye zaman bulamadigim birkac uygulama daha var. Bunlarin disinda aciklamasini yapmaya gerek duymadigim LinkedIn, Skyscanner, TripAdvisor, Couchsurfing, Skype, Viber gibi uygulamalari yazmadim, zaten herkesin az cok bilgisinin oldugunu dusunuyorum.

Aklima geldikce bu listeyi guncelleyecegim.

osmangazihanf

Mesaj gönderen osmangazihanf » Pzt Eyl 08, 2014 11:19 am

COK SAOL

essener

Mesaj gönderen essener » Pzt Eyl 08, 2014 11:24 am

wow,oldukca iyi bir yazi olmus tesekkurler nuernberger :)
Nicht Aufgeben

Santa

Mesaj gönderen Santa » Pzt Eyl 08, 2014 2:16 pm

Nuernberger eline saglik! aldim basligi takibe:)

muris01

Mesaj gönderen muris01 » Pzt Eyl 08, 2014 3:10 pm

Super bir baslik olmus nuernberger ellerin dert gormesin :) Sectigin uygulamalarin hepsini indirdim cok guzel

_Tayfun_

Mesaj gönderen _Tayfun_ » Pzt Eyl 08, 2014 4:44 pm

Mukemmel uygulamalar.

Paylasimin icin cok tesekkurler... Hepsini indirdim valla :-)

pia

Mesaj gönderen pia » Pzt Eyl 08, 2014 8:22 pm

Harikasin nuernberger, bende hepsini indirdim:lol

nuernberger

Mesaj gönderen nuernberger » Sal Eyl 09, 2014 11:17 am

Gule gule kullanin :) Sizin bildikleriniz varsa siz de ekleyin bence.

GK

Mesaj gönderen GK » Çrş Eyl 10, 2014 12:58 am

db app hayat kurtarir :) ben normalde otobuslere bile ordan bakiyorum.

coach

Mesaj gönderen coach » Çrş Eyl 10, 2014 10:18 pm

skycanner uygun ucak bileti arayanlara ;)

EKYlmaz

Mesaj gönderen EKYlmaz » Çrş May 13, 2015 9:06 pm

Cok sagol emeklerine saglik bu benimde merak ettigim konularin basinda. peki Next bus veya Hotstop tarzi (Amerika da sectiginiz bir lokasyona hangi toplu tasima araciyla nasil gide bilecegini gosteren bir uygulama) uygulamalar var midir bildiginiz?

nuernberger

Mesaj gönderen nuernberger » Prş May 14, 2015 10:29 am

Dedigin islevi goren FahrInfo var. en onemlilerinden olmasina ragmen onu yazmayi unutmusum.

Edit: gerci bu bolgesel sanirim. Arama sonuclarinda bende sadece Nurnberg ve cevresindeki adresleri veriyor.

Okey50

Mesaj gönderen Okey50 » Cmt May 16, 2015 6:02 pm

[quote]EKYlmaz tarafindan yazilan metin:

Cok sagol emeklerine saglik bu benimde merak ettigim konularin basinda. peki Next bus veya Hotstop tarzi (Amerika da sectiginiz bir lokasyona hangi toplu tasima araciyla nasil gide bilecegini gosteren bir uygulama) uygulamalar var midir bildiginiz?[/quote]

Rome2rio diye uygulama var.. Ustelik haritasida var.. Harita uzerindende isaretliyebiliyorsunuz Yerleri.. Sordugunuz bu mu bilmiyorum...

EKYlmaz

Mesaj gönderen EKYlmaz » Prş May 21, 2015 3:55 pm

[quote]Okey50 tarafindan yazilan metin:

[quote]EKYlmaz tarafindan yazilan metin:

Cok sagol emeklerine saglik bu benimde merak ettigim konularin basinda. peki Next bus veya Hotstop tarzi (Amerika da sectiginiz bir lokasyona hangi toplu tasima araciyla nasil gide bilecegini gosteren bir uygulama) uygulamalar var midir bildiginiz?[/quote]

Rome2rio diye uygulama var.. Ustelik haritasida var.. Harita uzerindende isaretliyebiliyorsunuz Yerleri.. Sordugunuz bu mu bilmiyorum...[/quote]
Aynen arkadasim cok tesekkur ederim