Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Hangi is ilanlarina basvuruyoruz?

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
nuernberger

Mesaj gönderen nuernberger » Prş Eyl 04, 2014 5:35 pm

Henuz 1. sinif 1. donem lisans ogrencisi olarak hangi kategorideki is ilanlarina basvurabiliyoruz? Werkstudent/-in ok, ama Ausbildung falan da olunca basvurabiliyor muyuz? Internshipler olmuyor bildigim kadariyla, dogru mu? Eger Werkstudent haric hepsinde zaten Bachelor mezunu olmak gerekiyorsa, Turkiye\'den mezun oldugum Bachelor kabul edilir mi yani ben orada ikinci kez Bachelor okuyor olsam kabul edilebilir miyim?

pia

Mesaj gönderen pia » Prş Eyl 04, 2014 5:54 pm

internship neden olmasin ki? Bizim zorunlu olarak var mesela. Bir lisans ogrencisi olarak ben yapabiliyorsam senin de yapabiliyor olman gerek

nuernberger

Mesaj gönderen nuernberger » Prş Eyl 04, 2014 6:11 pm

Ama daha ilk semesterdan yapiliyor mu? Birkac kisi en az 3-4. semester olman gerek dedi, ama onlarin bilgisinden emin olamadigim icin buraya sorayim dedim.

helennpeanuts

Mesaj gönderen helennpeanuts » Prş Eyl 04, 2014 6:20 pm

Eger amac para kazanmaksa, yani egitimin icin tecrube toplamak degilse studentische Aushilfe ilanlarina basvurabilirsin. Bol bol var internette, cok zor degil bulmak, ben hatta ilk basvurdugum ise alindim. Iyi sanslar!
Lutfen ozel mesaj atmayin.

Bitte keine PNs.

pia

Mesaj gönderen pia » Prş Eyl 04, 2014 6:40 pm

Benim zorunlu staj o yuzden yanlis bilgi vermek istemem ama ilk yil tamamlanmasi gerekiyor ve cogu kisi semester tatilinde yapiyor. yani 3. 4. semester beklenmiyor

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Prş Eyl 04, 2014 9:38 pm

Ausbildung tarzi islere egitimi olanlari alirlar. Benim de tavsiyem \'\'Aushilfe\'\' yazarak arama yapman.Gazete ilanlarina da bakabilirsin.

GK

Mesaj gönderen GK » Cum Eyl 05, 2014 1:39 am

Werkstudent olarak da is ariyabilirsin ben sahsen werkstudent olarak calisiyorum fakat ararken tabi gozune sirketlerin ornegin finanz,buchaltung veya ne bileyim it controlling bolumlerine eleman aradiklari carparsa onlari direk ele 1.donemdeki ogrenciyi almazlar fakat su siralar bazi firmalar 450 euro dan fazla calisabilcek elemanlari Werkstudent olarak gosteriyorlar vergi sigorta olaylarini minimuma cekmek icin bu gereksiz bilgileri okuduktan sonra Aushilfe,Werkstudent ve calismak istedigin alani bulundugun sehire gore aratirsan bir suru ilan bulabilirsin :)

nuernberger

Mesaj gönderen nuernberger » Çrş Eyl 17, 2014 11:03 pm

Ausbildung ne peki? Yani ne oldugunu arastirdim okudum da, ben halihazirda ingilizce ogretmenligi bitirmis ve simdi business 1. sinifa baslayacak olan biri olarak ausbildung gibi bir sey yapabilir miyim? Basvurayim mi bulduguma?

Amac oncelikle para kazanmak tabii ki ama hem beni ac birakmayacak, hem de ilerisi icin en azindan ufak da olsa bir adim olacak bir sey super olurdu tabii ki.