Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Konstanz\'a Evrak Gonderme...

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
metehanzor

Mesaj gönderen metehanzor » Pzr Ağu 31, 2014 1:31 pm

Arkadas oncelikle merhaba.ben turkiyede liseyi bitrdim 7 aydir mannheimda dil kursu goruyorum b1.2 deyim ama turkiyedeki univ kazandigima dair tum evraklarim bulunmakta almanca tercumlwriyle not dokumu vs.hepsi baden wurtemberg eyaletinde oldugum icin evraklari konstanz univ gondermem gerekiyomus turkiyedeki notumun burdaki not sistemine gore denk puani belirleyip hangi univ okuyabilcegimi belirtiyorlarmis bu konuda bilgisi olan varmi bu evraklari oraya nasil gondeririz?

Frankfurter

Mesaj gönderen Frankfurter » Pzr Ağu 31, 2014 2:31 pm

Evet, hemen su formu http://www.htwg-konstanz.de/fileadmin/p ... antrag.pdf doldurup asagidaki belgeleri imzaladigin forma ekliyorsun. Bu is icin para odemene gerek yok. Sana BaWu\'de universite okuyup okuyamayagini veya hangi sinavlari basarman gerektigini bildiriyorlar.

Forma eklenecek belgeler:

- CV
- Lise Diploman
- Transkript (varsa)
- Almanca dil belgen
- Univ. kazandigina dair belge LYS/YGS
- Diger tum ilgili oldugunu dusundugun belgeler

Belgeler posta yoluyla gonderilecek.

Adresse:
Studienkolleg
HTWG Konstanz
Brauneggerstr. 55
78462 Konstanz

metehanzor

Mesaj gönderen metehanzor » Pzt Eyl 01, 2014 1:05 pm

Tesekkur ederim bana verdiginiz bilgiler icin son sorum olacak fotokobilerini yollasak yeterli asillarinida gormek istiyorlar mi ?

Frankfurter

Mesaj gönderen Frankfurter » Pzt Eyl 01, 2014 1:19 pm

Fotokopi kabul etmiyorlar. Ayrica yeminli tercumenin yapildigi belgelerin arkasina eklenen fotokopilerin de Alman resmi daireleri ya da konsolosluk tarafindan onaylanmasi gerekiyor.

metehanzor

Mesaj gönderen metehanzor » Pzt Eyl 01, 2014 2:07 pm

Onlarin hepsi bende mevcut ama dusuncem su ki asil evraklar ya kaybolma ihtimali falan diye kaybolursa hayatim bitebilir sayin yonetici Frankfurter...

Frankfurter

Mesaj gönderen Frankfurter » Pzt Eyl 01, 2014 3:43 pm

Evraklari geri gondermiyorlar, bilgin olsun. Her bir tercumeden bir adet daha yaptirip gondermen gerekecek. Buna deger mi diye dusun, kararini ver.

metehanzor

Mesaj gönderen metehanzor » Pzt Eki 13, 2014 11:29 pm

Dil belgelerinin aslini mi yollayayim yoksa fotokopilerini cektiripmi yollamak daha iyi

metehanzor

Mesaj gönderen metehanzor » Pzt Eki 13, 2014 11:44 pm

Birde frankfurt stuttgart mannheim basvuru yapacagim bu univ icin hepsi konstanza mi evraklarimi gondermem gerekiyo once universitelere sormam gerekiyor mu

Frankfurter

Mesaj gönderen Frankfurter » Sal Eki 14, 2014 12:56 am

Tum belgelerin -gerekli ise- yeminli, resmi daire tasdikli tercumesi ve dil belgesinin onayli fotokopisini istiyorlar. Stuttgart ve Mannheim icin once Konstanz\'a gondereceksin evraklari. Frankfurt icin buna gerek yok, Hessen eyaletinde oldugu icin.