Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

daha fazla bilgi

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
alp22

daha fazla bilgi

Mesaj gönderen alp22 » Çrş Eki 15, 2008 4:39 pm

arkadaslar ilk once sehirlerle ilgili verdiginiz bilgiler icin cok cok tesekkur ederiz.elestirileriniz olursa mutlaka yazin cekinmeden demistiniz biz de yazalim dedik.yani bu baslik altinda yazilanlarin hepsini okudum.ama almanyaya ogrenci sifatiyla gidecek kisilerin ogrenmek istedigi asil sorular sanki cevapsiz kalior gibi.malum almanyada issizlik sorunu var .peki bilgi verdiginiz sehirlerde okumayi dusunen ogrencilerin is bulma olanagi ne kadardir.yani hangi sehirlerde daha rahat is bulunur.hangi sehirler daha ucuz barinma hizmeti sunar.msla turkiyede klasiklesmis bir deyim.eskisehir ogrenci sehri denio.almanyanin ogrenci sehirleri hangileri...ayrica bilgi verdiginiz sehirlerde en makbul en ucuz olmasa da ekonomik dil kurslari hangileridir.hangi sehirde ne kadarlik bi miktar bi ogrencinin gecinmesi icin yeterli goruluo sonucta cogunuz tecrubelisiniz..cevaplariniz icin simdiden tesekkurler

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

daha fazla bilgi

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Eki 15, 2008 7:36 pm

uni tanitimi yaptigimiz sehirlerde nasil ev bulunur bunlari tek tek anlattik.. ama mesela ucuz dil kursu konusunda yardim edemezdik, cunku reklama ve haksiz rekabete yol acabiliriz.. ozel kurs arayan arkadaslar bana ozel den ulasabilirler..

almanya da pek oyle bi ogrenci sehri kavrami yoktur.. bizdeki gibi bazi sehirleri sehir yapan uni kavrami burda pek yok :D mesela nigde, mugla gibi illerde uni olmasa bu sehirler biter derler ama burda pek uni varmi yok mu hissedilmiyor..zaten nerdeyse 60 km2 ye 3 uni dusuyor :D

ama ekonomik acidan bayern eyaletini tavsiye etmem.. almanya nin en pahali sehridir.. onun disinda frankfurt ve hamburg da cok pahali diyebiliriz.. nrw de ise en pahali yasam standtarlarina dusseldorf sahip ( dunya nin en pahali 24. sehri:( )

nasil is bulunabilir bunun da bi kismini uni basliklarinda tanittik, diger bolumleri ise ozel olarak baska bi baslikta " is bulma " diye tanittik..

ama yine de herseyin tam olarak oturdugunu elbette diyemeyiz. elestrin icin cok tesekkurler..

gurkan..
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

alp22

daha fazla bilgi

Mesaj gönderen alp22 » Prş Eki 16, 2008 9:56 am

ben de tesekkur ederim efem.gayet aciklayici olmus.