Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

turist vizesi

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
kitty26

turist vizesi

Mesaj gönderen kitty26 » Prş May 21, 2009 1:23 pm

merhaba arkadaslar..simdi annem beni ziyarete buraya gelmek istiyor.benim garantorum davetiye gonderecek.daha once hic yurtdisina cikmadi.uzerinde herhangi bir mal varligi yok..sadece maliyeden emekli.1 aylik istiyor.
1.davetiye cikartmak icin yab.sub hangi evraklari goturmeliyiz?
2.benim burda oldugumu hic soylemesemi? yada bilg.da cikarmi soyisimden
3.yada kizimi gormeye gidiyorum orda sanatci sahneledigi oyunu falan seyredicem gibi bisiy dese..
4.vize alma sansini yukseltmek icin hangi yolu uygulamam daha dogru olur?

cevaplarsaniz cok sevinirim tesekkurler:help

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

turist vizesi

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş May 21, 2009 4:45 pm

Bende tam net birsey diyemeyecegim hic duymadim daha once boyle bir durum sadece mantik yurutebilirim

Davetiye disinda bir mal varligi yada bir banka hesabi isteyebilirler gibime geliyor yada evli ise esi adinada olabilir sanirim..
Senin Almanya\'da oldugunu soylemek pek sorun yaratmaz sanirim cunku yillardir bir duzeni var annenin Turkiye\'de vee "anne-cocuk " iliskisinin uluslararasi gecerliligi var sanirim -)
Ozledim gidip yerinde gormek istiyorum falan diyebilir,iyi olduguna inanmak icin birde dedigin gibi tiyatrosu var onun bu ilk buyuk oyununda yaninda olmak ve destek olmak istiyorum vs.. diyebilir..

romeo-87

turist vizesi

Mesaj gönderen romeo-87 » Prş May 21, 2009 5:42 pm

asagida ankara alman konsoloslugunun linki var,orda turist vizesi icin gereken belgeler yaziyor.

http://www.ankara.diplo.de/Vertretung/a ... etter.html

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

turist vizesi

Mesaj gönderen Physiker » Prş May 21, 2009 8:07 pm

davetiye yollayacak kisi sadece pasaport u, annenin adresi ve dogum tarihini soyleyecek baska biseye gerek yok..

ama ogrencilerin de davetiye yollama hakki var.. sen bi sor auslaenderamt a belki dil kursunda hazirlik ogrencisi olarak da davetiye yollayabilirsin.. ogrenciler , davetiye yollayabilmek icin sadece gidip bankaya , davet edecegi kisinin burda kalacagi gun basina 25 euro yu bloke ettiriyor.. o hesabi goturup yabancilar polisinde davetiye alabiliyor..

kitty26

turist vizesi

Mesaj gönderen kitty26 » Cum May 22, 2009 7:14 pm

cok tesekkur ederim...ama sanirim ben davetiye gonderirsem nerde kalacaginida belirtmem gerekiyor evin m2 si falan uygun olmali dimi? sizce garantorumunmu benimmi davetiye gondermem mantikli olur? gerekirse parayi bloke ettiririm o sorun degil...bu arada 3 ay istesek verirlermi acaba ilk defa yurt disina cikicak..yada bu seferlik 1 aylik gelir..sonra problem olmasinda..yani benim yanima geldigini belirtmesinde sanirim bir problem olmaz dimiiii?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

turist vizesi

Mesaj gönderen Physiker » Cum May 22, 2009 7:29 pm

bizim yurtda 15 m2 de kalan rus arkadaslar annelerini falan getirtmislerdi.. bi turk arkadas da kardesini getirtmisti turkiye den.. oturdugun yerin m2 si onemli degil.. 3 aylik vizede senin davetiyen pek iyi olmaz isin acigi.. onun yerine o yakinim dedigin kisi gonderse daha iyi olur.. davetiyeyi yollayan kisinin yaninda kalacak derseniz 3 aylik vize almada sorun yasamaz..