Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Master mezunu olarak tekrar okumak

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
walking

Mesaj gönderen walking » Cmt Nis 05, 2014 2:33 am

Arkadaslar merhaba,

bir konuyla ilgili sizlere danismak istiyorum. Konu icin uygun baslik bulamadim, umarim dogru baslik altinda yaziyorumdur.

Almanya\'daki master egitimim bir-iki ay icerisinde bitiyor. Mezuniyet sonrasi calismak icin burda kalmayi planliyorum ancak asil gonlumden gecen, hayalimdeki meslegi ogrenmek. Onu da yapabilirsem ancak Almanya\'da yapabilirim. Sizce master mezunu yabanci bir ogrenci olarak burda tekrar bachelor okuma sansimiz nedir? Eger oluyorsa, hangi asamalardan gecmem gerekli? Daha once boyle bir durumla karsilastiniz mi bilmiyorum ama varsa bilgilerinizi, deneyimlerinizi paylasirsaniz cok sevinirim.

Simdiden tesekkurler.

_Tayfun_

Mesaj gönderen _Tayfun_ » Cmt Nis 05, 2014 11:26 am

Mantik olarak bir sorun teskil etmemeli.

walking

Mesaj gönderen walking » Cmt Nis 05, 2014 2:20 pm

Ben de oyle umuyorum ama auslaenderbehorde \'sen master\'a gelmissin, simdi bachelor ne is\' diyerek sikinti cikarir mi, onu bilemedim.

johannical

Mesaj gönderen johannical » Cmt Nis 05, 2014 10:42 pm

Hayalimi gerceklestirmek istiyorum diyosan bence yap..cok dogru dusunce bu..ve sorun olacaginida zannetmiyorum.belgeler konusur basvuruda. Belgelerinde " bu kisi master yapmis.Fakat istedigi ve gonlunde olan dal bu.Birde bunun egitimini almak istiyor" der zaten..

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Nis 06, 2014 2:59 pm

Tekrar bachelor egitimi uzerinden vize uzatamazsin. Fakat bir is bulup o arada bachelor egitimine devam edebilirsin, fakat hem calisip hem universite ne kadar verimli olabilir orasi da ayri. Peki hangi bolumu okumak istiyorsun? Bazen degisik alternatifler uretilebilir.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

walking

Mesaj gönderen walking » Pzt Nis 07, 2014 12:15 pm

Sehir planlama master\'i yaptim, istedigim bolum Ernaehrungswissenschaften ve benzeri olarak geciyor burda. Ernaehrungsberater alaninda ozellesmek istiyorum eger okumam mumkun olursa. Ausbildung da var esasen ama biz burda Ausbildung yapabiliyor muyuz bilmiyorum.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Nis 07, 2014 6:46 pm

maalesef o da mumkun degil. Ekonomi alaninda bir bolum isteseydin, hem calisip hem acik ogretim veya yari privat uniler var, onlari tavsiye edebilirdim ama istedigin bolum bu tip universitelerde verilmiyor.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

walking

Mesaj gönderen walking » Sal Nis 08, 2014 12:41 am

Anladim, belki bir cikar yol bulurum. Cok tesekkur ederim bilgilendirdiginiz icin.