Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

AT11 belgesi calismama engel.

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
derya23

Mesaj gönderen derya23 » Prş Mar 13, 2014 11:51 am

Arkadaslar Merhaba,
ben Almanya\'da master egitimi goruyorum. Part-time calismak istedigimde saglik kurulusundan alabilecegim calisabilir belgesi istiyorlar. ancak ben at11 belgemi verdigimde kabul etmiyorlar. cunku bu belgeyi neredeyse cogu is kurumunu gectim hastaneler, poliklinikler bile dogru duzgun tanimiyor. sizce bu durumda ne yapabilirim? almanyada ozel saglik sigortasi yapmak mi tek cozum? benim durumumda olan arkadaslar varsa veya bu konuda fikir sahibi olanlar lutfen dusuncelerinizi paylasabilir mi benimle?
-Tesekkurler, Sevgiler-

pardon

Mesaj gönderen pardon » Prş Mar 13, 2014 4:54 pm

at11 belgesini is yerine veya saglik kuruluslarina verirsen kabul etmemesi normal. at11 belgesi ile saglik kurulusundan alinacak calisabilir belgesi ne alaka? Benim bildigim o belgeyi sigorta kurulusuna goturup orda ibraz ettirmen gerek. Onlar sana bir kac aylik belge veriyormus ve onlari kullanman gerekiyor doktora gittigin zaman.

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Cum Mar 14, 2014 12:52 am

[quote]pardon tarafindan yazilan metin:

at11 belgesini is yerine veya saglik kuruluslarina verirsen kabul etmemesi normal. at11 belgesi ile saglik kurulusundan alinacak calisabilir belgesi ne alaka? Benim bildigim o belgeyi sigorta kurulusuna goturup orda ibraz ettirmen gerek. Onlar sana bir kac aylik belge veriyormus ve onlari kullanman gerekiyor doktora gittigin zaman.[/quote]

Katilmakla birlikte onerebilecegim firmalar AOK ve TK
RASTAFARI

pipet

Mesaj gönderen pipet » Cum Mar 14, 2014 3:02 pm

ben at11 belgesini AOKya goturdum.bana AOKnin Turkiyedeki sigortami onayladigina dair egitim suresini kapsayan belge verdiler.AOK onayladiginda bir sorun olmaz saniyorum is icin.

derya23

Mesaj gönderen derya23 » Cum Mar 14, 2014 5:06 pm

doktora gidince direk o belgeyle gitmiyorum herhalde aok dan aldigim belgeyle gidiyorum ancak yine de mirin kirin ediyorlar.neyse mesele o degil. aok dan sigorta yaptirip aylik 78euro odeyen arkadaslarim aok dan calismak icin gerekli dokumani rahat alabilirken, ben bir sey ibraz edemiyorum. cunku aok bana senin saglik sigortan aok degil diyor. ssk dan almalisin bu belgeyi diye ngel cikariyor karsima. ne yapacagimi bilemedim. ozel saglik sigortasina gececegim bu gidisle.

pardon

Mesaj gönderen pardon » Cum Mar 14, 2014 7:15 pm

At11 belgesini verdim kabul etmediler dersen, o belgeyi verdigin anlasilir. Sorununa gelince internette biraz okudugum kadariyla Aok calisanlari bazen at11 belgesini bile kabul etmemekte diretiyormus. Bu durumda israr edince kabul ediyorlarmis. Yine senin durumun da aynisi olabilir. Dedikleri oldukca sacma. Ssk\'dan gidip nasil belge alicaksin Almanya\'da yasarken. En iyisi Turk konsolosluklarindaki ucretsiz avukatlik danismaniyla gorus ve hakkini iyice ogren. Hakkini iyi bildigin vakit, gidip hayir bu belgeyi vermek ZORUNDASINIZ diye bastirabilirsin. Vermedikleri zaman da avukatla gorustugunu, o belgeyi vermeleri gerektigini soyle. Yine veremiyoruz derse isimlerini isteyip sikayet dilekcesi doldurmaktan kacinma.

derya23

Mesaj gönderen derya23 » Cmt Eyl 13, 2014 4:20 pm

[quote]pardon tarafindan yazilan metin:

At11 belgesini verdim kabul etmediler dersen, o belgeyi verdigin anlasilir. Sorununa gelince internette biraz okudugum kadariyla Aok calisanlari bazen at11 belgesini bile kabul etmemekte diretiyormus. Bu durumda israr edince kabul ediyorlarmis. Yine senin durumun da aynisi olabilir. Dedikleri oldukca sacma. Ssk\'dan gidip nasil belge alicaksin Almanya\'da yasarken. En iyisi Turk konsolosluklarindaki ucretsiz avukatlik danismaniyla gorus ve hakkini iyice ogren. Hakkini iyi bildigin vakit, gidip hayir bu belgeyi vermek ZORUNDASINIZ diye bastirabilirsin. Vermedikleri zaman da avukatla gorustugunu, o belgeyi vermeleri gerektigini soyle. Yine veremiyoruz derse isimlerini isteyip sikayet dilekcesi doldurmaktan kacinma.[/quote]

tesekkurler aciklaman icin ben de aynen o sekilde yaptim ve orada calisan kisiyle ilgili oldugunu ogrendim . yani baska personle sikinti yaratmadan belgeyi bana verebildi.