Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Calisma Ucretleri

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
mmermer

Calisma Ucretleri

Mesaj gönderen mmermer » Sal Ağu 27, 2013 10:02 pm

Merhaba arkadaslar, ben Almanya`da dil kursu yapiyorum. Iki ay sonra b2`i bitirip DSH ya da Goethe`nin sertifika sinavini yazmak istiyorum. Su an calisma iznim yok. Sizlere sorularim:
1) Dil kursu bitince ve dil sinavini verince calisabiliyor muyum, uni`ye baslamadan?
2) Calisabiliyorsam benim kursumun ekim 2013`te bittigini farzedelim. Haydi 1 ay is arasam vs. Kasimda bulsam, calismaya baslasam. Yillik uc ay tam gun ya da alti ay yarim gun calisma iznim olsun. 2013`um kasim ve araliginda tam gun calissam 2014`te bu sifirlanir mi? Yani 2014`den sonra yine bir 3 ay tam gun ya da 6 ay yarim gun calisma iznim olacak mi 2013`un hemen akabinde?
3) Bachelor icin burada oldugumdan Praktikum gibi bir sansim yok henuz. Acaba kucuk islerde (garsonluk, tezgahtarlik vs.) saatlik ne kadar gelir elde edebilirim? (Bu konu hakkindaki makaleyi okudum ama o makale uzun bir sure once yazildigindan belki bir seyler degismistir diye sizlere danisayim dedim)
Arkadaslar kusuruma bakmayin lutfen, kazancinizi sorarak kabalik etmek istemem kesinlikle. Evdeki hesabim carsiya uymadi, o yuzden bir hesap yapmak istiyorum. Yardimlariniz icin simdiden tesekkurler.

cancolag

Calisma Ucretleri

Mesaj gönderen cancolag » Çrş Ağu 28, 2013 3:26 pm

Diger sorularinin cevabini bilmiyorum, yorum yapip kafani yanlis bilgiyle doldurmak istemem ama bahsettigin islerde ucretler saatlik 6 10 euro arasi diye biliyorum.

FarukDemir

Calisma Ucretleri

Mesaj gönderen FarukDemir » Cmt Eyl 07, 2013 2:40 pm

1) Belli olmuyor hic, oturum uzattiginda izin verirlerse , uniye baslamadan calisabilirsin.
2) Evet
3) Internet kucuk islerle dolu, biraz arastirirsan is bulmak zor degil. Genelde saat ucreti 10 euro civarinda (garsonluk disindaki isler) Donercilerde 6-8 euro civari..
[center]Ihtiyacin olan tek sey; Sonuna kadar inanmak..[/center]