Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yukumu hafifletin :)

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
Belanir

Mesaj gönderen Belanir » Prş Nis 18, 2013 7:31 am

Evet arkadaslar, biraz alakasiz bir soru olacak belki ama akil akildan ustundur. Belki benim durumumda baskalari da olacaktir onlara da fikir vermis oluruz.

Ben simdi II. donemimi de Hannover\'de Erasmus ogrencisi olarak okuyacagim.
Isin ozu su ki, aile destegiydi Erasmus bursuydu derken elime bir ogrenciye gore az bir para gecmedi. Ucuz yasamayi da ogrendik bir sekilde, parayi harcamadim sanmayin harcadim ama oyle yiyip icme, gezip tozmadan ziyade hosuma giden seylere harcadim.

Elektro gitar aldim mesela, kaliteli bir yol bisikleti aldim ve onla turladim epey. Hatta kismet olur da plani yapabilirsem Turkiye\'ye bile onla donebilirim. 1 ayda geze geze.

Neyse amacim ne yaptigimi anlatmak degil, kusurama bakmayin. Sadece ne yapacagimi sormak. Ben bu esyalarla Turkiye\'ye nasil donecegim? Veya olur da bisikletle donersem esyalari uygun bir fiyata nakletmemin bir yolu var mi?

Zaten gelirken 34kg valizle geldim, buradakilerle birlikte 75 olmustur o, bisikleti saymiyorum :)

DHL icin arkadas 20kg koli haziraldi gecen, benim durumumda kalmisti. 45€ odedi!
Bisikletle donsem 80kg civari koli yapsam herhalde 4x45\'tan 180€ odeyecegim.
Bir aksilik cikar da bisikletten vazgecersem, ucak zaten kilo basina 4€ mu ne istiyormus :) Varin siz hesaplayin. 50kg fazlalik + bisiklet olacak ucakta.

Kisacasi ben bu masrafi dusurebilir miyim? 180€ epey fazla geldi biraz bana acikcasi.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Prş Nis 18, 2013 8:37 am

dhl.de de online porto rechnen var. turkiyeye gonderimde kargo basina max 31,5 yazmislar. 120x60x60 olculeri ya da kenarsiz 90x90x90 secenkleri var. 31,5 ve 120 ikisi de 53euro yapiyo. 2 paket yapsan 106 euro yapar. gelip evden almalarini istersen 3 euro daha oduceksin. yoksa subeye kendin goturmek durumundasin. subede de ayni fiyati mi verirler yoksa daha mi ucuz olur bilmiyorum.

Belanir

Mesaj gönderen Belanir » Prş Nis 18, 2013 9:42 am

Evet o 31.5\'a aldanip 3 ay once koli hazirlayan arkadasim da goturdu DHL\'e.
Kurallar degisti, websitesi guncellenmemis, su an en fazla 20kg tasinabiliyor diye geri cevirmisler. Umarim oradakilerin hatasidir, hala o sekilde gozuktugune gore 31.5 kabul etmeleri lazim. 100€ gene gozden cikarilabilir bir rakam.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Nis 18, 2013 1:29 pm

Bisiklet icin bilet aldigin ucak firmasi hangisiyse , internet sitesinde ekstra bir detay oluyor.Cok pahali degil firmasina gore degisebilir 20-25 Euro arasinda.
http://www.sunexpress.com/tr/bagaj/spor ... ezel-bagaj

Gitar ise gene ayni sekilde ozel korumali olarak ucaga verebiliyorsun.

Kargonun yani sira birde bu dedigimi arastirmani tavsiye ederim.Gene bazi ucak firmalari 30 KG bagaj saniri tanirken bazilari tek gidislik ucuslarda 20 KG hak veriyor.
30 KG olani alir 8 kg el cantasi hakkinida kullanirsan ortalama 40-42 kg \'ye kadar cikabilirsin.
Turk firmalarinda bir sorun yasamadim bugune kadar , 20 kg yerine 30 kg + 12 kg el bagaji ile uctugum oldu , kimse soru bile sormadi.

Bu arada bisikletle Turkiye\'ye gitmek guzel fikir.Bol sanslar.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari