Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya\'da Lisans Tamamlama

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
imran

Mesaj gönderen imran » Çrş Oca 09, 2013 10:41 pm

Merhaba arkadaslar sorumu sormadan once umarim dogru bilgisi olan arkadaslar dogru bilgiler verir bana cunku o kadar arastirdim ki herkes bana bir baska anlatiyor bir baska kural soyluyor.Soruma gelince. Ben su anda Meslek Yuksek Okulunda okuyorum 2. siniftayim bu yil mezun olduktan sonra Almanya\'da Bilgisayar veya Yazilim Muhendisligi alaninda Lisans tamamlamak istiyorum.Boyle bir hakkim oldugunu her yerden duyuyorum ama her yerden de ayri cevaplar aliyorum nasil yapabilecegime dair.Almancam yok malesef yeni yeni gramer calisiyorum ama elimde bir belge yok.Umarim siz orada okuyan arkadaslar dogru bilgiye sahip olan arkadaslar bana dogru yolu gostereceklerdir.Cevaplarinizdan dolayi hepinize simdiden tesekkur ederim.Benim icin cok onemli bir konu itinayla ve ayrintili bir sekilde cevaplarsaniz sevinirim... Iyi Gunler.

gsgs

Mesaj gönderen gsgs » Çrş Oca 09, 2013 10:44 pm

Hangi bolumde okuyorsun su an ?

imran

Mesaj gönderen imran » Çrş Oca 09, 2013 10:45 pm

Bilgisayar Programciliginda

gsgs

Mesaj gönderen gsgs » Çrş Oca 09, 2013 10:49 pm

Bilgisayar Muhendisliginde okuyabilirsin diye biliyorum diger bolumlerde vardir mutlaka.. yakin olan bolumlerde okuyabiliyorsn.Lisans tamamlama olayi var ama 3.siniftan itibaren degilde en bastan basliyorsun.. bu kadar biliyorum :)

imran

Mesaj gönderen imran » Çrş Oca 09, 2013 10:50 pm

Tesekkurler ilginiz icin ama bana daha detayli bilgiler lazim genede tesekkurler:)

Mehmetfatih

Mesaj gönderen Mehmetfatih » Çrş Oca 09, 2013 11:51 pm

Oncelikle sorunu yanlis baslik Ana baslik altinda yazmissin insanlar farkedemeyebilir,dogrusu almanyada universite.
Ben kimya muhendisligi 3.sinif bittikten sonra geldim,burada lisansimi tamamlayabiliyorum,durumumuzun biraz benzerligi var.universiteden universiteye degisen kurallar var,bazilari cogu dersini saymayip sifirdan baslatir,bazi universiteler cogunu kabul eder kaldigin yerden devam edersin.

Soyle yol izlemen en mantiklisi

1-almanyada sartli kabul veren bir universiteye basvurup,Kabul almak
2-Almanya icin Vize almak
3-burada dil egitimi alacagin bir Kurs arastirip, dil egitimi almak
4-DHS veya Testdafi verdikten sonra karar verdigin universiteye basvurup baslamak.
5-universiteye girdikten sonra derslerini saydirabilirmisin saydiramazmisin ozaman belli olur.

Benim soyleyecegim bunlar.
Onemli not: tek emin olmadigim konu MYO mezunlari (Eger liseyi 3 sene okuduysan) burada ek olarak universiteye baslamadan 1 sene liseyi tamamliyorlar(Studienkolleg) sanirim ,emin degilim.

Seninle ayni durumda olan birisinin mesajini okumustum, siteyi iyi incelemeni tavsiye ederim.
Basarilar.

Mehmetfatih

Mesaj gönderen Mehmetfatih » Çrş Oca 09, 2013 11:58 pm

http://deutschstudent.de/news.php?readmore=83

Makaleler kisminda bu bilgi var okumani tavsiye ederim.
MYO diplomani alirsan burada 1 sene lise tamamlamana gerek yok.

imran

Mesaj gönderen imran » Prş Oca 10, 2013 12:13 am

Uyariniz icin tesekkurler Mehmet Fatih Bey.Yalniz ben liseyi 12 yil okudum ve burada On Lisans diplomami aldiktan sonra basvurmayi dusunuyorum.Peki sartli kabul dediginiz sey ne?Dil egitimi almak mi yoksa baska birsey mi?

Mehmetfatih

Mesaj gönderen Mehmetfatih » Prş Oca 10, 2013 12:24 am

Bence soyle yapin,oncelikle sitedeki universite makaleler kismini guzelce inceleyin lutfen.ozellikle bastan sona almanyada egitim basligini.daha hizli ve dogru yol almis olursunuz,sonra lafaniza takilanlari sorun.

Sartli kabul dil yeterliligi olmadan kabul almaktir.
Buraya gelmek icin Vize almaniza yariyacak en onemli belgedir.