Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanyada ki olacak ilk gunlerim icin tavsileriniz...

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
KurusSs

Almanyada ki olacak ilk gunlerim icin tavsileriniz...

Mesaj gönderen KurusSs » Çrş Mar 11, 2009 9:40 pm

arkadaslar nasipse mayisin basi gibi basliyacak dil kursu icin Hannover\'de olmayi umit ediyorum butun evraklarim tamam bi Almanyadan gelmesini bekliyorum sonrasi malum vize islemleri araci bi dernekle gidecegim. universiteye yakin anne tarafindan akraba bile cikti uzuleyim mi sevineyim mi bilemedim neyse...
bnm sizlere oraya giden arkadaslara sorularim olacak
1) ben garantor yoluyla gidecegim Turkiye\'den ailesi para gonderenler acaba hangi bankayi tavsiye ederler uluslararasi mi iyi yoksa yerel olmasi mi (citibank icin madur olma durumumuz varmidir malum kriz hsbc icin fazla subesi yok diyorlar) :(
onerilerinizi bekliyorum
2) oraya gittigimde yurtta kalcagim lisedeki dershane yurdundan az cok tecrubem var ama en ufak detayi bile orenmek isterim mesela nevresim takimi goturmemize gerek var mi ne biliyim genel olarak yemek dahil mi? yurt tecrubeleri olan arkadaslar paylasirsa sevinirim
3) havayolu ulasiminda hangi sirketi tavsiye edersiniz(ekonomik olmasi tercihimdir ve fiyatlar konusunda bilgilendirirseniz):p
4)burdan goturecegim ablamin uni. doneminden kalan ivir zivirlar var su isiticisi, kucuk bi tost mak., fon mak. kirtasiye gerecleri gibi vs. iyiki havalimaninda tanidik polis cikti 60kg\'a kadar guzellik yaparis dedi sana:p getirecegim bu ivir zivirlara ekliyeceginiz birsey varsa veya tost mak. falan abarti olur derseniz dusuncelerinizi bekliyorum
5)birde ilk ay tas catlasa giderim ne kadar olur makul bi fiyat solerseniz malum ekonomik kriz :p
ozellikle banka ve yurt olayinda tecrubelrinizi bekliyorum...
DS ailesine simdiden tesekkurlerB)