Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya\'da Torrent

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
technonur

Almanya\'da Torrent

Mesaj gönderen technonur » Cmt Oca 24, 2015 12:23 pm

almanyada torrent yasak degil telif hakki olan dosyalari paylasmak yasak torrent uzerinden ucretsiz yazilimlar vs de dagitiliyor yani sadece illegal amacli degil torrent. tabi biz genelde illegal amacli kullandigimiz icin kendimizi korumanin yontemleri var bunlardan en garantilisi
1) vpn kullanmak aylik yaklasik 7-8€
2) seedbox kullanmak buda yaklasik 5€ dan basliyor kapasiteye gore artiyor
3) mumkun oldugunca turk torrent siteleri kullanmak tabi 1 yada 2. secenegi kullaniyorsaniz boyle bi kisitlama yok

aslina bakarsaniz herhangi bir ceza geldiginde vs iyi bir avukat tutarak durumu kurtarabilirsiniz cunku
mektubu gonderen sirkette suc islemis oluyor datenschutz olayindan dolayi normalde bizim ne yaptigimizi inceleme yetkileri yok..

stolpert

Almanya\'da Torrent

Mesaj gönderen stolpert » Pzr Oca 25, 2015 12:37 am

Arkadaslar gecenlerde ben de ceza yedim, torrentten indirilen filmden dolayi. 200 € odeyerek kapattik. Artik internet saglayicilari tarafindan takip ediliyor sanirim, hangi tarihte, indirilen dosyanin iceriginie kadar belgelemislerdi.

technonur

Almanya\'da Torrent

Mesaj gönderen technonur » Pzr Oca 25, 2015 10:25 am

[quote]stolpert tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar gecenlerde ben de ceza yedim, torrentten indirilen filmden dolayi. 200 € odeyerek kapattik. Artik internet saglayicilari tarafindan takip ediliyor sanirim, hangi tarihte, indirilen dosyanin iceriginie kadar belgelemislerdi.[/quote]

yerinde olsam hemen bir rechtschutzversicherung yapar o isp ye saglam bir dava acardim...

stolpert

Almanya\'da Torrent

Mesaj gönderen stolpert » Pzr Oca 25, 2015 2:36 pm

[quote]technonur tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar gecenlerde ben de ceza yedim, torrentten indirilen filmden dolayi. 200 € odeyerek kapattik. Artik internet saglayicilari tarafindan takip ediliyor sanirim, hangi tarihte, indirilen dosyanin iceriginie kadar belgelemislerdi.[/quote]

yerinde olsam hemen bir rechtschutzversicherung yapar o isp ye saglam bir dava acardim...[/quote]

Bu durumda indirilen icerigin hak sahiplerinin yakama yapisacagi ihtimali de dogmuyor mu?

technonur

Almanya\'da Torrent

Mesaj gönderen technonur » Pzr Oca 25, 2015 3:48 pm

yerinde olsam hemen bir rechtschutzversicherung yapar o isp ye saglam bir dava acardim...[/quote]

Bu durumda indirilen icerigin hak sahiplerinin yakama yapisacagi ihtimali de dogmuyor mu?[/quote]

yakana zaten yapismislar daha ne kadar yapisacaklar
ilerde boyle bir durumla karsilasak olan arkadaslar olursa
1) kesinlikle verilen cezayi odemeyin
2) kendinize bir avukat bulun bu gibi durumlar icin rechschutzversicherung oneririm
3) yazi mahkemeden gelmedigi surece hicbir sekilde yaziyi gonderen yerle iletisime gecmeyin
4) mahkemeye kesinlikle avukatla birlikte halledin

Karthus

Almanya\'da Torrent

Mesaj gönderen Karthus » Pzr Oca 25, 2015 4:16 pm

Avukat arkadasim da ayni seyleri soyledi. Downloaddan gelen cezadan birsey olmaz mahkeme ile hallediliyor.Fakat seeding yani baskalarinin indirmesine katki saglamak suctur.
RASTAFARI

pardon

Almanya\'da Torrent

Mesaj gönderen pardon » Pzt Oca 26, 2015 12:03 am

Rechtschutzversicherung oyle gecerli olmuyor. O sadece sigortayi yaptirdiktan sonra neden oldugun davalari kapsiyor. Sigortayi yaptirdin diyelim, 2 yil sonra da sigortayi yaptirmadan once yaptigin bir sey yuzunden bir dava oldu, o zaman bile odemiyor. Davanin nedeni sigortayi yaptirmandan once oluyor cunku.

technonur

Almanya\'da Torrent

Mesaj gönderen technonur » Sal Oca 27, 2015 10:04 am

[quote]pardon tarafindan yazilan metin:

Rechtschutzversicherung oyle gecerli olmuyor. O sadece sigortayi yaptirdiktan sonra neden oldugun davalari kapsiyor. Sigortayi yaptirdin diyelim, 2 yil sonra da sigortayi yaptirmadan once yaptigin bir sey yuzunden bir dava oldu, o zaman bile odemiyor. Davanin nedeni sigortayi yaptirmandan once oluyor cunku.[/quote]

normalde dedigin dogru fakat bazi turk sigortacilar buna bir cozum bulabiliyor daha fazla detay icin herhangi bi sigortaci bulabilirler :)

RWTH Aachen

Almanya\'da Torrent

Mesaj gönderen RWTH Aachen » Sal Oca 27, 2015 12:21 pm

Ben birakin Torrent\'i, izlenen videolar bilgisayara kaydediliyor diye dizi izlemeyi biraktim. Ev arkadaslarim sagolsunlar biraz hassaslar bu konuda, o yuzden Vikings\'i izleyemiyorum kac zamandir ama bu da biraz abarti galiba, siz ne dusunursunuz bu konuda? :)

pelinde

Almanya\'da Torrent

Mesaj gönderen pelinde » Sal Oca 27, 2015 12:30 pm

Dizi izleme sitelerinden izleyemiyor muyuz? Hayir olamaz : O

technonur

Almanya\'da Torrent

Mesaj gönderen technonur » Sal Oca 27, 2015 2:46 pm

aslina bakarsaniz siteye girmek torrentten daha tehlikeli :) ozellikle almanyada bikac film dizi sitesi var surekli baskin yapilip kullanicilara ceza gonderiyorlar icimden bi his belkide bu siteyi adamlar kendileri yaptilar :)

RWTH Aachen

Almanya\'da Torrent

Mesaj gönderen RWTH Aachen » Sal Oca 27, 2015 3:06 pm

aslina bakarsaniz siteye girmek torrentten daha tehlikeli :) ozellikle almanyada bikac film dizi sitesi var surekli baskin yapilip kullanicilara ceza gonderiyorlar icimden bi his belkide bu siteyi adamlar kendileri yaptilar :)[/quote]

Bu dediginizi duymamistim :) Ama genel olarak paylasimdan dolayi ceza veriliyormus. Gerci ev arkadasim 3-4 sene once bir sarki indirdi diye 400 € ceza odemis, benim de gozum korkmuyor degil :) O zaman Youtube\'da dinledigimiz, izledigim her sarki ya da klip icin de ceza odeyelim, bana cok abarti geliyor.

technonur

Almanya\'da Torrent

Mesaj gönderen technonur » Sal Oca 27, 2015 4:41 pm

[quote]Eschweiler tarafindan yazilan metin:

aslina bakarsaniz siteye girmek torrentten daha tehlikeli :) ozellikle almanyada bikac film dizi sitesi var surekli baskin yapilip kullanicilara ceza gonderiyorlar icimden bi his belkide bu siteyi adamlar kendileri yaptilar :)[/quote]

Bu dediginizi duymamistim :) Ama genel olarak paylasimdan dolayi ceza veriliyormus. Gerci ev arkadasim 3-4 sene once bir sarki indirdi diye 400 € ceza odemis, benim de gozum korkmuyor degil :) O zaman Youtube\'da dinledigimiz, izledigim her sarki ya da klip icin de ceza odeyelim, bana cok abarti geliyor.[/quote]

yok youtube da vs herhangi bir sey olmaz bazi siteler var film vs yayinliyorlar yasal degil ztn bu sitelerde problem cikiyor ama youtube dan herhangi bi sorun cikmaz

GK

Almanya\'da Torrent

Mesaj gönderen GK » Çrş Oca 28, 2015 12:09 am

turk sitelerinden izleyince bi dalga olucagini dusunmuyorum cok dert ediyorsan okulda baglan internet e ve turk sitelerinden yabanci dizileri indir ve laptop daki torrent programini kaldir ortadan oyle izle hic bi sIkinti olcagini dusunmuyorum.

helennpeanuts

Almanya\'da Torrent

Mesaj gönderen helennpeanuts » Çrş Oca 28, 2015 3:36 am

Torrent nedeniyle mektup aldigim oldu. Benim indirdigim bir sey degildi ama, komsularla paylasiyordum, buyuk ihtimal onlardan biri.

750 Eu tarzi bir meblag istemislerdi. Avukata basvurdum, modifizierte Unterlassungerklaerung imzaladim ondan gelen, bir senedir bir sey duymadim onlardan.

Kisacasi, torrent kullanacaksaniz VPN (privateinternetaccess mesela) kullanin. Aksi takdirde streaming sitelerinden izleyin.

Netflix fena degil bu arada...
Lutfen ozel mesaj atmayin.

Bitte keine PNs.

rolanddes

Almanya\'da Torrent

Mesaj gönderen rolanddes » Cmt Oca 31, 2015 10:02 pm

Arkadaslar selam. Ben Turkiye\'den yeni geldim (uc ay oldu). Yani uc aydir Almanya\'dayim.Bugun ben de waldorf frommer diye bir firmadan mektup aldim. Homeland\'in iki bolumunu indirdigim icin. Muhtemelen onumuzdeki gunlerde baska mektuplar da gelecektir. Ben burada calismiyorum ve bir sure sonra Turkiye\'ye geri donecegim. Birkac sene buradayim ama. Ben bu cezayi odemezsem ne olur? Burada isler nasil yuruyor? Hacizdir, hapistir, bilgisi olan var mi? Cok moralim bozuldu tavsiye verebilecek olan var mi? Tesekkurler.

pardon

Almanya\'da Torrent

Mesaj gönderen pardon » Cmt Oca 31, 2015 11:30 pm

Ayni buro bana da mektup atti. Avukata gittim ve 240 euro verdim, daha sonra da avukattan bir sey duymadim. Avukatin dedigine gore de daha hic dava ettikleri birisi olmamis. Bence bu konuya hakim bir avukata git, yardim al.

helennpeanuts

Almanya\'da Torrent

Mesaj gönderen helennpeanuts » Cmt Oca 31, 2015 11:34 pm

Aynen, avukata basvur. Benim aldigim mektup da ayni sirkettendi, su ana kadar hicbir sey duymadim onlardan.

Ha bunun disinda torrentlemeyi birak derim. Avukata gitsen de bu adamlar senin ayni dizinin diger bolumlerini torrentledigini, ya da yuklemis oldugun bolumleri torrent ile paylastigini gorurlerse daha ciddi cezalar yazabilirler.

Bitte keine PNs.

rolanddes

Almanya\'da Torrent

Mesaj gönderen rolanddes » Pzr Şub 01, 2015 12:19 am

[quote]helennpeanuts tarafindan yazilan metin:

Aynen, avukata basvur. Benim aldigim mektup da ayni sirkettendi, su ana kadar hicbir sey duymadim onlardan.

Ha bunun disinda torrentlemeyi birak derim. Avukata gitsen de bu adamlar senin ayni dizinin diger bolumlerini torrentledigini, ya da yuklemis oldugun bolumleri torrent ile paylastigini gorurlerse daha ciddi cezalar yazabilirler.[/quote]

Dostum merhaba. Mektubu almadan torrent i birakmistim ama maalesef gec kalmisim. Avukati nereden buldun? Berlin\'de tavsiye edecegin biri var mi? Bu modifizierte Unterlassungerklaerung nedir. Benim Almanca\'m sifir. Kopek seninse cok sekermis.

helennpeanuts

Almanya\'da Torrent

Mesaj gönderen helennpeanuts » Pzr Şub 01, 2015 1:20 am

Berlin\'de oturuyorsun diye Berlin\'de bir avukata basvurmana gerek yok bildigim kadariyla (100% emin degilim, aradiginda avukati sorabilirsin). Avukati internette arayip bulmustum, Anwalt fur Urheberrecht/Medienrecht diye aratirsan bulabilirsin.

Unterlassungserklaerung buyuk ihtimal sana attiklari mektupta gelmistir. Kisacasi "evet ben torrentledim ama bir daha yapmayacagim ve torrent\'i paylasmayi durduracagim" belgesi. Bunu imzalayip bize yollayin yazar ustunde. Imzalama, yollama. Avukat sana yeni bir mektup yazacak, onu modifiye ederek, onu da senin adina gonderecek Waldorf-Frommer\'a.

Onlarin gonderdigi formu imzalayip yollaman sucu kabul ettigini gosterir. Avukat onu duzenleyerek seni suclu gostermeyen bir mektup yazacaktir (buyuk ihtimal). Bunun ornekleri internette var, ama eger Almancan zayifsa avukata basvurmadan bir sey yapmamani oneririm.

Kopek benim degil ama benzeri var.

Bitte keine PNs.