Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanyada kaldiginiz surede yasadiginiz kotu olaylar.

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
utkutr

Mesaj gönderen utkutr » Pzt Kas 05, 2012 7:42 pm

Ben cok merak ediyorum. herkesin bir kotu anisi vardir almanyada :) ya da buraya kadarmis dediginiz bir olay oldu mu? :D

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Kas 06, 2012 3:50 pm

Cok sukur henuz olmadi , havalaninda ucakta aldigim 2. karton sigaraya ceza odemem disinda..

Ama kotu olaylar derken cok yonlu ve yelpazesi genis bir durum..Ailevi sorunlar ,Ekonomik sorunlar , Turk / Turkiyeli olmanin getirdigi sorunlar vs. vs. diye gider.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

ekn_oky

Mesaj gönderen ekn_oky » Çrş Kas 07, 2012 5:02 pm

kotuye yakin diyebilecegimiz benim kurs baslangicim bir turlu olmadi ve geldigim sureden 1 bucuk ay sonrasinda bir kursa yazilmis oldum boylelikle,hala kalcak kalici yer bulamamda cabasi :D ama en kotu olay ise geldigimdde araba surerken polisin cevirmesi ve ayakustu uyusturucu testinden gecirmesi oldu sanirim:D

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Çrş Kas 07, 2012 6:01 pm

Her kotu olayin birde dolu tarafina bakmanizi oneririm
So geht nicht !

utkutr

Mesaj gönderen utkutr » Çrş Kas 07, 2012 6:34 pm

Almanyaya ilk gittigimde 14 yasindaydim, trafik lambalarinda dururken arkadan cok suratli sekilde carpmislardi. Bir alman ve kizi is cikisi evlerine gidiyormus, adam yesil sanmis. ustelik sorguda adam gercekten yesil yandigini bizim yesilde bekledigimizi iddia etti. Kemer takmasaydik camdan firlayacaktik. arabanin bagaji icine bukulmustu. :)

chemiker

Mesaj gönderen chemiker » Pzr Oca 06, 2013 6:01 pm

Almanya\'ya indigimde ve telefonumu actigimda beklenmedik bir sekilde sarjimin bitmis oldugunu gordum...Haliyle baglanti kuracagim kisilerin hicbirinin telefon numarasi ezberimde yada herhangi bir sekilde yanimda degildi...Kendi imkanlarimla aktarmalar yaparak ve almanlara ingilizce sorup almanca aldigim yanitlar dogrultusunda yurduma ulasmayi basardim ve sadece nerede oldugunu biliyordum...Yinede cok sansliyim turkiyede ayni durum olsa bizde rayli ulasim cok kisitli oldugundan takilip kalirdim heralde...Yurttaki gorevli de hic ingilizce bilmiyordu ve ona da aksilik oda anahtarim birakilmamisti...Zar zor anlasarak onlari yari ingilizce yari almanca cat pat ikna ederek yedek anahtari aldim ama ordaki cabami ve ugrasimi ben bilirim...Arayacagim kisilere ulasip durumu anlatinca onlar da tekbasima halledebilmeme sasirmislardi...Benim icin cok zor saatlerdi ilk defa yurtdisinda bir olayi cozebilmek ve kendimi ifade edebilmek adina...