Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Keske gitmeseydim diyen ?

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
Ferhat

Mesaj gönderen Ferhat » Cum Mar 09, 2012 9:20 pm

Arkadaslar sizlere danismam gereken onemli bir soru var.Kismet olursa almanyada egitimimi surdurmek istiyorum ama sunu merak ediyorum.gidipte pisman olan varmi ? yada keske gelmeseydim diyen zorluk ceken yada ne gibi zorluklarla karsilasiliyor bunlari merak ediyorum :( yardimlariniz icin simdiden tesekkur ederim. :)
=)

technonur

Mesaj gönderen technonur » Cum Mar 09, 2012 9:39 pm

bence buraya gelipte keske hic gelmeseydim diyen kisi cok azdir illa ki zorluklar oluyor insan ister istemez keske gelmeseydim neden geldim falan diye dusunuyor ama gecici olarak aradan 10 15 dakka geciyor tekrar kendine gelip hedeflerini onune koyup gaza geliyorsun :) ama sana sunu tavsiye ederim almanyayi sakin turkiyeden daha iyi bir ulkeymis gibi degerlendirme sanki baska bir sehire gidiyormus gibi dusun beklentini dusuk tut benim beklentim coktu yani super bi ulke hayal ediyordum ama geldim cok hayal kirikligina ugradim :(

emel

Mesaj gönderen emel » Cum Mar 09, 2012 9:50 pm

Ilk geldigim siralarda "Benim ne isim var burda " dedim. Bir sure gectikten sonra alisiyor ama insan. Onemli olan ne istedigini bilerek gelinmesi. Illaki zorluklar var , cogu baslangiclar zordur zaten.
Turkcemizi "Turkche" lestirmeyelim..

Ferhat

Mesaj gönderen Ferhat » Cum Mar 09, 2012 10:01 pm

[quote]technonur tarafindan yazilan metin:

bence buraya gelipte keske hic gelmeseydim diyen kisi cok azdir illa ki zorluklar oluyor insan ister istemez keske gelmeseydim neden geldim falan diye dusunuyor ama gecici olarak aradan 10 15 dakka geciyor tekrar kendine gelip hedeflerini onune koyup gaza geliyorsun :) ama sana sunu tavsiye ederim almanyayi sakin turkiyeden daha iyi bir ulkeymis gibi degerlendirme sanki baska bir sehire gidiyormus gibi dusun beklentini dusuk tut benim beklentim coktu yani super bi ulke hayal ediyordum ama geldim cok hayal kirikligina ugradim :([/quote]

Dediginiz gibi beklentileri biraz dusurmek lazim :) ilginize alakaniza tesekkur ederim.
=)

Ferhat

Mesaj gönderen Ferhat » Cum Mar 09, 2012 10:02 pm

[quote]emel tarafindan yazilan metin:

Ilk geldigim siralarda "Benim ne isim var burda " dedim. Bir sure gectikten sonra alisiyor ama insan. Onemli olan ne istedigini bilerek gelinmesi. Illaki zorluklar var , cogu baslangiclar zordur zaten.[/quote]

Alisma surecini umarim cabuk atlatirim. ilginize tesekkur ederim :)
=)

Ferhat

Mesaj gönderen Ferhat » Cum Mar 09, 2012 10:04 pm

Bu arada izmirden gidenler varsa tatilde donduklerinde gorusmek konusmak bilgi almak isterim :) izmirde yasayan varsa burdan ulasabilirlerse cok sevinirim .)
=)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Mar 09, 2012 10:18 pm

Illaki dedigim olmustur...

Ama hedeflerin varsa onunde onlara bakarak yoluna devam etmen lazim ,araba surerken tam onune degil ileriye bakarak surersin...Tam onune bakarak surersen bir muddet sonra kaza yaparsin.
Hedefleri olmali bir insanin hayatinda , ben sunu sunu sunu ve sunu yapmak istiyorum ve yapicam demeli.

O zaman daha az keskelerin olur.

Ama sirf Almanya nin buyusune kapilik buraya gelmek ise hayar kirikligi yaratir.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Ferhat

Mesaj gönderen Ferhat » Cum Mar 09, 2012 10:41 pm

[quote]FuNdeRSchatteN tarafindan yazilan metin:

Ama hedeflerin varsa onunde onlara bakarak yoluna devam etmen lazim ,araba surerken tam onune degil ileriye bakarak surersin...Tam onune bakarak surersen bir muddet sonra kaza yaparsin.
Hedefleri olmali bir insanin hayatinda , ben sunu sunu sunu ve sunu yapmak istiyorum ve yapicam demeli.

Ama sirf Almanya nin buyusune kapilik buraya gelmek ise hayar kirikligi yaratir.[/quote]

Haklisiniz.ilginiz icin tesekkur ederim.ama hedefler yuksek ve o yolda sikintilar cekmekte cok normal.almanyadaki izlenimlerimi bnde burda paylasmak isterim.ogunleride gorucem ins. tekrardan yardimlariniz icin tesekkur ederim :)
=)

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Cum Mar 09, 2012 10:52 pm

Bana gore Almanya\'da aceleci olmayacaksin ve sizlanmayacaksin hemen hersey biranda olmuyor cunku.Hedef buyukse ilk etapta onu degil ilk basamagi dusunmek gerek.Adim adim gitmek en mantiklisi.

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Cmt Mar 10, 2012 1:25 am

Turkiyede okudugum universite donemime,gecen bos zamana aciyorum. Su bir gercek: burada tembellik ederek okul bitiremezsin; ama hakkini vererek okursan hedeflelerin her gecen gun buyuyecektir.Almanyada okumak bir avantaj midir sorusunu sormamalisin kendine. Onemli olan nokta, senin Almanyadaki egitimin ustesinden gelecek istege sahip olup olamaman...

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Cmt Mar 10, 2012 12:23 pm

ben o sozu cok sukur daha soylemedim insallah da soyleyecek bir durumda kalmam. Ama cevremde ne kadar almanya\'da okuyan arastiran insan varsa istisnalar haric sunu soylediler : \'\'
- daha duuuuuuur sen daha yolun basindasin
-vize falan onlar bu isin en kolay taraflaridir
-dsh ne ki sen bide makine muhendisligi okuyacaksin isin cok zor
-keske turkiye\'de 1 yil universiteye baslayip gelseydin.(bence bu zaman kaybindan baska bi hikaye degil)
-yaaaaa neden almanca sectin ki , ingilizce niye secmiyorsun(bunu diyende ingilizce okuyanlar)

Bu sozlerle cok karsilastim ve artik bana bu konuda bisey soyleyen insandan nefret eder hale geldim , daha havaalaninda arkadasimdan tokat gibi bi sozle karsilastim , bu ne ya senin vizenin ustune mi basmis salak polis o giris muhrunu (kendisi almanya\'da dogup buyudugu icin vize islerinden anlamaz , ama onun basilmasi cok normal ve gurkan abiden duymasam icim rahatlamayacakti )

yani gercekten burada isler bazen istenildigi gibi yurumeyebilir de , para sikintisini da mutlaka cekersin , ben daha cekmedim ama Allah cektirmesin.... daha yeni geldim cunku. Ya aslinda ben biraz hayal kirikligina ugradim ama sebebi dedigim gibi cevremdekilerin kotu telkinlerinden dolayi boyle bir durum olustu : her yaptigim seyde bi olumsuzluk arar hale geldim , dil kursuna 5-6 gun gecikmeli basladim mesela yani sadece 5-6 gun ama millet 30.sayfalara gelmis ve hoca almanca konusuyor herkes almanca cevap veriyor ( bu ilk gun icin ) ve cok hayal kirikligina ugramistim , ama 3. gun sinav oldu ve 100 uzerinden iyi biseyler bekliyorum :D:D ben buraya geldikten sonra kimseyi takmama karari aldim. Ama buradaki arkadaslari dinleyebilirsin , physiker pek girmez buraya ama onu yakalarsan da tavsiyelerini kacirma :D

MiTRaLYoZ

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Cmt Mar 10, 2012 12:26 pm

Ama sirf Almanya nin buyusune kapilik buraya gelmek ise hayar kirikligi yaratir.[/quote]

bu sozler ayakta alkislanir :ap

Ferhat

Mesaj gönderen Ferhat » Cmt Mar 10, 2012 1:32 pm

Herseyi yasayip gorucez artik :) Ilginizden dolayi herkese cok tesekkur ediyorum.cok saolun
=)

zZExpelliarmuSZz

Mesaj gönderen zZExpelliarmuSZz » Pzt Mar 12, 2012 2:25 pm

offfffffffffffffffffff aman tanrimmmmmmmmm.. bu benzetmeye hayran kaldim bundan sonra ilk bana bu zorluklara neden katlaniyorsun yada o tarz bi soru gelirse direk bu cevabi yaptircam ..