Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Base Kazigi !!!!

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Base Kazigi !!!!

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Şub 04, 2009 2:01 am

simdiye kadar hep ben sizlere yardim etmek icin baslik actim veya sadece sorularinza cevap vermeye calistim..

simdi fikirlerinize ihtiyacim var. =) 2006.12 de base vertrag yaptim 2 sene sonra yani 28.12.08 de bitiyordu.. 9. ayda kundigung verdim ( cunku en az 2 ay onceden kundigung vermeniz gerekiyor ) ve kundigung u kabul ettiler.. sonra ben yeni tel alabilmek icin beklemeye basladim.. amacim yeni bi base vertrag ve yeni bi tel alabilmekti.. ama 29 aralikta kapanmasi gereken numaram kapanmadi :D bugun 4-5 tane e - plus shop una gittim..e - plus musteri hizmetlerini aradim bi care bulamadilar :D numara kapanmasi gerekiyordu ama kapanmamis, sonra bana 2 tane 50 euro luk gutschrift yollamislar haberim yok :D ve daha ilginci bu ay fatura gelmedi ve direk kontomdan 44 euro kesmisler ( Allahtan gutschrift vermisler yoksa heralde 100 u bulurdu, ama ben kesinlikle o kadar konusmadim ;D ) :D daha da ilginci vertrag i , kundigung yapmama ragmen 2010 a kadar uzatilmis ve yeni handy de verilmiyor :D iki saat arayla base musteri hizmetlerini aradim, birisi numara kapanmaz dedi, digeri hemen kapatayimmi diye sordu :D

olay gercekten cok karisik , bugun 4-5 e - plus shop a gittim onlarda ilk defa gormusler ve cozemediler olayi.:D peki siz ne tavsiye edersiniz bana ?
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

der Nordostwind

Base Kazigi !!!!

Mesaj gönderen der Nordostwind » Çrş Şub 04, 2009 2:26 am

gurkan benim kiz arkadasimda kulllaniyordu ondan biliyom o da 20 euro aylik hat ve telefon 2yillik imzalamis. birkac ay sonra 35 euroya cikardilar bir hat daha gonderdiler...o hatti kullanmiyor. itiraz etti neden ucret artti diye ama sonuc alamadi. en son dilekce yazmisti iptal ettirmek icin ama ne oldu bilmiyomm:(

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Base Kazigi !!!!

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Şub 04, 2009 2:29 am

Benim hic base vertrag\'im olmadi ki :(:(
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

oezguer

Base Kazigi !!!!

Mesaj gönderen oezguer » Çrş Şub 04, 2009 2:47 am

vertrag zaten 2 yillik degil mi niye kundigung veriyorsun ki? bunlar direk uzatmis senin vertragi ayni nr ile. ama niye tel vermiyolar anlayamadim.
vertragi nerde yaptiysan oraya git bence onlar duzeltir en azindan bi handy alirsin ve vertragi senin imzan olmadan nasil uzatiyorlar oda ilginc.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Base Kazigi !!!!

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Şub 04, 2009 11:57 am

kundigung vermemin sebebi baska bi tarife gecmekti.. base 2 student vardi o biraz daha uygun diye ona gecmek istiyordum.. 2 yillik vertrag bitimini bekledim hat kapanmadi, kungigung vermeme ragmen 2 yillik kendileri uzatmislar.. ben hatti iptal ettirmek istiyorum ve yeni bi base vertrag yapacagim.. ama madem kendileri otomatik olarak uzatmislar sormadan etmeden neden yeni bi handy alamiyorum orasi daha ilginc.. ayrica gutschrift yollamislar bana ama benim haberim yok ve isleme konulmamis bile.. rechnung gelmeden kontomdan para cekmeleri de bi ilginc :D
www.deutschstudent.com

romeo-87

Base Kazigi !!!!

Mesaj gönderen romeo-87 » Çrş Şub 04, 2009 12:59 pm

kardesim sen onlara bi mail at soyle,yada telefon et,benim imzam olmadan nasil vertragi kafaniza gore uzatirsiniz,ve hic bir handy falan vermeden.avukatimla konustum mahkeme ye basvurucam de.bakalim isin icinden cikacaklarmi cikmayacaklarmi.zaten mahkemeyi duyunca vertragi aninda iptal ederler,ama sen yok vazgecmem de falan iste cok kizdim,yani belki kendilerini affettirmek icin sana o handy yi bedava da verirler sus payi yani,daha once bi kac arkadasimin basina gelmisti.yani tecrubelerim saglam.hadi kolay gele

maniaturk

Base Kazigi !!!!

Mesaj gönderen maniaturk » Çrş Şub 04, 2009 1:55 pm

romeo\'nun yazdigi gibi yazma fayda vermez :)

ben soyleyeyim gurkan cim. aynisi 2-3 arkadasimin basina geldi. Sen ne kadar ugrasirsan ugras adamlar parani vermiyorlar. Ama soyle bir sey oneririm. Bana cok fayadasi dokundu hukuksal bir problem yasadigin zaman hemen Google\'dan en yakin Verbraucherszentral\'i aratip buluyorsun. Sonra gidip 10 Euro danismanlik ucreti oduyorsun ve onlar sana gerekeni anlatiyorlar ;)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Base Kazigi !!!!

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Şub 04, 2009 2:11 pm

benim niyetim aslinda bu vertrag i iptal ettirip yeni bi tane yapmak ve yeni bi handy almak aslinda.. reklamation yapacagim orasi kesin :D
www.deutschstudent.com

omier

Base Kazigi !!!!

Mesaj gönderen omier » Çrş Şub 04, 2009 4:00 pm

abi bu konularda almanya cok kotu ya.. benim de bi ara vodafone vertragim vardi ev dsl i icin. 3 ay denemesi suresi ve kundigung hakki vardi.

3 ay eve interneti getiremediler.
3 ay icinde kundigung yazdim, shoptaki kadin sizin sozlesmenizi yanlis yapmis dediler.. EEee dedim ..---- cvp yok..
3 ay internet gelmedigi ama ev telefonum calisiyodu, o da kesildi ama nasil mi ?? Benim ev numarasini cevirdiginizde , alt komsunun telefonu caliyo. Yani adam benim telefonumu kullaniyo..
Bunun uzerine o zamanlar almanca da kotu tabi,bi dilekce yazdirttim ayrintili bi sekilde.. Tak yolladim cvp geldi.. BIlmem kacinci ayda kesinlikle vertraginiz iptal edilecektir...

(Bu olay nasil bir fantastik maceraya donusumustu anlatamam, yukarida yazilanin cok daha fazlasi :D )

Demem o ki , abi bi yazi yaz herseyi anlat, cunki telefonla olmuyor eminim kac kere denedim kac kere.. en iyisi yazili bir kagit.. Hatta ben elle yazmistim, bilgisayardan cikti da yapmamistim.. herifler iice dellendigimi anlasinlar diye..
1 haftaya kadar cevap gelmisti.. Sen hic adamlara yeni telefondan bahsetme.. Tek amacin , vertragi iptal ettirmek olsun.. Onu iptal ettir sonra kafana gore takilirsin..

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Base Kazigi !!!!

Mesaj gönderen Physiker » Cum Şub 06, 2009 12:41 pm

bugun tel actim base musteri temsilcigiline .. numara 0163 11 40 ( herhangi bi sorunda bu numarayi arayin ).. biraz sinirli konustum ich habe die nase voll falan saydim bayagi :D sonra kadin 1-2 dk bekletti beni , hakli oldugumu soyledi ve base vertrag i kundigung yapacagini soyledi.. bu sorunu simdilik astim.. yeni bi base vertrag yapabilirim artik.

sizin onereceginiz iyi bi kampanya var mi peki ? :D bu arada su andaki numaram 2-3 gun icinde kapanacak, numarami alan sahislara duyurulur;)
www.deutschstudent.com

oezguer

Base Kazigi !!!!

Mesaj gönderen oezguer » Cum Şub 06, 2009 2:32 pm

tabiki base student:D

Sakura

Base Kazigi !!!!

Mesaj gönderen Sakura » Cum Şub 06, 2009 5:02 pm

valla ben oole cok ceple konusan bir adam olmadigimdan....o2 genion S ni kullaniyom....Vertrag var isin aslindan ama sure yok canim istediginden kapatabiliyom....konusma ucretleride cok cazip deil sadece Turkiyeyi homezone dan ariyom 9 cente yoksa normal tarifesi pahali 19 cent burdaki cep telleriyle konusmasi...sabit hatti aricaksan da homezone dan 3 -4 cent mi ne...
Valla oole sekillik tellere duskunseniz oole vertrag yapip tel almakta yarar var ....bende nokia 1200 var anlayin nasil teknolojinin en gelismis cihazini kullaniyom :PP Ben sahsen eger konusmalarin coksa bide 02 ya bak derim (madem Eplusla sorunlarin varsa ) zaten vodafone - T-Mobile kafadan es gecilir....

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Base Kazigi !!!!

Mesaj gönderen Physiker » Cum Şub 06, 2009 5:28 pm

yok essemix o bana uymuyor :D butun cevre de e plus var, o yuzden base sart ama..

base student i sordum da 30 euro dediler ayda tel le birlikte :D o yuzden biraz daha farkli kampanyalara bakmada yarar var kanimca..:p

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Base Kazigi !!!!

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Şub 15, 2009 11:43 am

dun sonunda cok iyi bi hat buldum =) herkese tavsiye ederim..

Hattin adi Sensationel.. 10 Euro aylik ama butun hatlara ( Festnetz, E -Plus, O2, D1, D2 vs. ) hepsi 100 dk ya kadar bedava.. 100 dk dan sonra ise sadece 10 cent dk si.. Ayrica Nokia 3600 tel de aliyorum yaninda ve ayda sadece 15 euro oduycem.. Fakat en az 1 yillik oturum istiyorlar, benimki 3 ay sonra bitecegi icin, beklemek istemedim bizim bura dogumlu yegen uzerine yapcam vertrag i:p ama 15 euro handy ile birlikte sadece ogrenciler icin yoksa mit handy 20 Euro..;)

oezguer

Base Kazigi !!!!

Mesaj gönderen oezguer » Pzr Şub 15, 2009 11:53 pm

hocam sakata gelme bu telefon sirketleri dolandirici oluyor base student yaptir bence eplus festnetz sinirsiz diger hatlara 100dk bedava aldigin tele gore 25-30 arasi oluyor.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Base Kazigi !!!!

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Şub 15, 2009 11:57 pm

zaten e - plus shop da yaptirdim ozgur, yani resmi bisey .. base 2 var bu aralar ama 2 kisi yaptirirsan 15 euro hat, tel alsan 25 e vuruyor.. iki yola vurursan 240 euro kar :D

oezguer

Base Kazigi !!!!

Mesaj gönderen oezguer » Pzt Şub 16, 2009 12:12 am

haa ozman iyimis:D

kitty26

Base Kazigi !!!!

Mesaj gönderen kitty26 » Pzt Şub 16, 2009 1:57 am

eee cok iyiymis gurkan yani bu 170 174 160 la aslayan tellere ayda 100 dak bedava dimi..benim vodafone mobby card var..tr icin aldim sabit hat dakikasi 5 cent..ama burdakileri arayinca 20 cent..bende alayim dur ondan ..

Medizintechniker

Base Kazigi !!!!

Mesaj gönderen Medizintechniker » Prş Şub 19, 2009 12:09 am

Eger Kundigung unun bir sekilde kabul edildigini sana bildirdiklerini ispat edersen Base in basina bela olabilirsin..Bence eger birseyler yapmak istersen bu yolu takip et...

Kolay gelsin.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Base Kazigi !!!!

Mesaj gönderen Physiker » Prş Şub 19, 2009 2:27 am

kundigung yapildigina dair elimde mektup var, ama isin sacma kismi bi de tel acip mektup geldikten sonra bestaetigung gerekiyormus.. neyseki o hat kapandi.. guzel bi hat bulduk bakalim.. e- plus a ait sensationel.. ogrenci kimligi ve 1 yillik oturumu olan herkese tavsiye ederim.. almanya genelindeki butun numaralar , sabit hatla ayda 100 dk ya kadar bedava ve 100 dk dan sonra ise sadece 10 cent... ayda hat icin odemeniz gereken 10 euro, telle birlikte 20 ama ogrenci belgesini goturun 15 e yapiyorlar..