Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ulasim Sorunu

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
seyhan

Ulasim Sorunu

Mesaj gönderen seyhan » Sal Ara 06, 2011 2:01 pm

Merhaba Arkadaslar.
Ben Stuttgart bolgesinde ikamet etmekteyim.Kaldigim yer ile dil kursmun arasi 77 km ulasim icin bakiorum forumlarda 6 aylik 272 euro fln muhabbeti geciyor ben burda bi arastirma yaptim kursum 2 ocakta baslior aylik kartlara baktim 150 euro odemem gerekiyor cok pahali degilmi ve bu bide dil kursundan bi belge aldigim halde dusen fiyat normalde indirimsiz gunluk gidis gelisim 27 28 euroyu buluyr aylik 300 400 euroyu bulyr 150 euroya dusunce biraz iyi gibi geliyr ama 6 aylik 272 euro nere aylk 150 euro nere eyaletler arasinda bu kadar pahalilik olurmu acaba ya yada izlemem gereken baska bir yol varmi acaba ?
Yardimlariniz Icin Simdiden Tesekkurler :)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Ulasim Sorunu

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Ara 06, 2011 4:29 pm

Merhaba ,
6 aylik yani bir somestirlik ticketler universite ogrencileri veya universiteden kabulu olup ,dil kursunda Almanca hazirlik gorenler icindir.
NRW eyaletinden bahsedecek olursak burada ogrenciler bir somester icin odedikleri bilet parasi dahil 232 kusur Euro karsiliginda 6 ay boyunca NRW eyaletinde hizli trenler haric tum toplu tasima araclarini kullanabilirler.

Onun disinda burada da tren biletleri inanilmaz pahali.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

GK

Ulasim Sorunu

Mesaj gönderen GK » Çrş Ara 07, 2011 5:18 am

[quote]seyhan tarafindan yazilan metin:

Merhaba Arkadaslar.
Ben Stuttgart bolgesinde ikamet etmekteyim.Kaldigim yer ile dil kursmun arasi 77 km ulasim icin bakiorum forumlarda 6 aylik 272 euro fln muhabbeti geciyor ben burda bi arastirma yaptim kursum 2 ocakta baslior aylik kartlara baktim 150 euro odemem gerekiyor cok pahali degilmi ve bu bide dil kursundan bi belge aldigim halde dusen fiyat normalde indirimsiz gunluk gidis gelisim 27 28 euroyu buluyr aylik 300 400 euroyu bulyr 150 euroya dusunce biraz iyi gibi geliyr ama 6 aylik 272 euro nere aylk 150 euro nere eyaletler arasinda bu kadar pahalilik olurmu acaba ya yada izlemem gereken baska bir yol varmi acaba ?
Yardimlariniz Icin Simdiden Tesekkurler :)[/quote]

aynisini bende yasadim ufak bi kasabada kaliyordum bremene hergun gidip gelmem lazimdi ve nrw deki gibi bi sistem olmadigindan ve semesterticket a da sahip olmadigimdan dolayi 150 euro veriyordum yapicak birsey yok yani :)