Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Turkler ve Entegrasyon

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Turkler ve Entegrasyon

Mesaj gönderen Physiker » Prş Oca 29, 2009 12:20 am

Berlin Instutisinin butun Almanya genelinde yaptigi arastirma sonuclari hayli ilginc oldugu kadar bizim adimiza da gercekten cok uzucu..

TURKLER, ALMANYA DA DIGER YABANCILARA GORE EN KOTU ENTEGRE OLAN IRK !!!!!!!

Yapilan arastirmaya gore , Almanya daki Turklerin %30 unun hic bir okul diplomasi yok ve sadece %14 u abitur ( lise ) yapmis.. Ve devletten en cok gecinen nufus da ne yazikki yine Turkler !!!.

En kotu tablo ise Saarland eyaletinde : Turklerin % 50 sinin hic bi okul diplomasi yok !!!! ayrica en aci tablo eyalette grundschule ( ilk okul 1-4 siniflari ) ye giden turk cocuklarinin % 80 i almanca anlamiyor !!!

Diger ilginc bi sonuc ise, Turk bayanlarin cogu ev hanimi ve almanca bilmiyor.. Almanya daki turk kadinlari iste asagidaki profille hatirlaniliyor :|

http://www.spiegel.de/politik/deutschla ... 94,00.html

Ama en ilgi cekici nokta ise, son 10 yilda Almanya ya gelmis olan turklerin sadece % 3 unun hic bi okul diplomasi yok.. Hatta % 28 inin lisans egitimleri dahi var.. En azindan bu kisim biraz yuzumuzu gulduruyor :D

Kaynak - Der Spiegel.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Serhan

Turkler ve Entegrasyon

Mesaj gönderen Serhan » Prş Oca 29, 2009 12:40 am

Yani adam zamanimda kalkmis memleketinden gelmis ALAMANYALARA zaten oralarada ekmek davasindan gtmis parasizliktan tahsil en son is olurdu onlar icin ama yeni nesil icn diyeck lafm yk

ipek

Turkler ve Entegrasyon

Mesaj gönderen ipek » Prş Oca 29, 2009 12:43 am

Almanlara fazla bile bizim bu entegremiz.
Benim en sinirlendigim nokta, bugunku Almanyayi bu seviyesine getiren belkide Amerika karsisinda Avrupa Birliginin olmasina onemli bi katki saglayan -avrupali olmamasina ragmen- Turkler. Fakat bunun kaymagini yiyen Avrupalilar. Bugun Polonya avrupa birliginde. Naapmis bu insanlarda oluk gibi para akiyo oraya. Nerden hangi ekonomiden kimler sayesinde, azcik duusunmek lazim. Almanya Turkler olmasaydi bugunku seviyesinde olurmuydu acaba!!!
Fakat Almanyada avrupada kac milyon Turkun hicbi karar verme mekanizmasinda sozu gecmiyor, fikri sorulmuyor. Hatta bicok yerde cirkin muamelelerle karsi karsiya geliyolar.
Her yerde her dilden ceviri yer alirkan Turk dili onemsenmiyor. Daha yeni yeni goruyorum ben, otomatlara lutfedip koymuslar.
Kisacasi Turkler gormezden geliniyor. Bu bu kadar basit.

ipek

Turkler ve Entegrasyon

Mesaj gönderen ipek » Prş Oca 29, 2009 12:44 am

[quote]Serhan yazdi:
Yani adam zamanimda kalkmis memleketinden gelmis ALAMANYALARA zaten oralarada ekmek davasindan gtmis parasizliktan tahsil en son is olurdu onlar icin ama yeni nesil icn diyeck lafm yk[/quote]

buna bende katiliyorum, burdaki yeni nesilinin yarisini cope atmak lazim:) Bi ise yaramazlar.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Turkler ve Entegrasyon

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Oca 29, 2009 2:06 am

Zamaninda isci olarak giden kesim ve devami bu gruba girmemesi lazim..Cunku Turkiye\'nin dogu-bati heryerinden her kesiminden insanlar bir anda tabiri caizse koyden geldi sehire..Almanca bilmeden dahi vize verildi,is verildi yani butun bu olacaklara goz yumdular, bunlarin olacaklarini tahminde ediyorlardi !Ve isci Almanlarin calismadigi,calisamadigi alanlarda uzun sure calistilar..
Ancak yeni nesilin bunu devam ettirmesine bende karsiyim..Almanlarin ezberlerini bozmak lazim ;Okuyan,calisan,ureten bir toplum olmamiz lazim..!Bu tur haberlerde bizi dahada motive etmeli bence..
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Turkler ve Entegrasyon

Mesaj gönderen Physiker » Prş Oca 29, 2009 2:56 am

iyide bu arastirmada sadece turkler degil, diger almanya da yasayan yabanci irklar da arastirilmis.. peki hep restaurantlarin wc lerinde kapida bekleyen afrikali bayanlarin hepsi ganada nijerya da uni mi okumus.. sanmiyorum !! ama bizim nufusun geneli, ozellikle dogu ve ic anadolunun kirsal kesiminde bir cok okuma yazma bilmeyen insan yokmu, bi nevi disari vurmus sekli bu arastirma bizim egitim durumumuzun..

ayrica ilk getirilen isciler 2-3 yil icin getirilmisti ama donmediler.. almanya ya ilk goc italyanlarla baslamistir 52 yilinda, ilk turk isci alimi ise 66 da baslamis.. bugun 3.5 milyon turk var almanya da.. arastirma yaparken de elbette yok su yildan gelme veya bati turkiye den gelme diye ayirmazlar elbette.. ayrimcilik bize ozgu bi huy olsa gerek =)
www.deutschstudent.com

der Nordostwind

Turkler ve Entegrasyon

Mesaj gönderen der Nordostwind » Prş Oca 29, 2009 1:42 pm

:pB):o:D

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Turkler ve Entegrasyon

Mesaj gönderen Physiker » Prş Oca 29, 2009 5:28 pm

E. T doner yapamaz ama =)

Turklerin , Almanya ya katkisi tartisilamaz bile.. almanlar cok nankordur.. zamaninda davul zurnayla ilk gelen iscileri tren istasyonlarinda karsiliyorlardi.. cunku karin tokluguna hic kimse calismazdi almanya da.. ucuz isci diye getirdiler milletin dislerine kadar konsolosluklarda muayene edip.. bi oda verdiler icine 12 kisi-- ama o insanlarin baska caresi yoktu, calisip ekmek parasi kazanmaktan baska.. artik almanya gelisim surecini tamamladi sadece belirli bolumlerde kalifiye elemana ihtiyac var disardan.. siz sanmayin ki ludwingshagen de gecen yil yanarak can veren 9 turk sadece iki uc nazi tarafindan yapildi;)
www.deutschstudent.com

prato

Turkler ve Entegrasyon

Mesaj gönderen prato » Prş Oca 29, 2009 6:23 pm

ben almalarin nankor oldugunu dusumuyorum... evet almanya savasta snra harap olmustu her seyiyle cokmustu yeiden yapilanmaya ihtiyaci vardi bunun icinde elinde yeterli kadar kalifiye eleman yoktu... turkiyeden gele insanlarin bu yapilandirmada buyuk katkisi oldu kimse buu inkar edemez.... ama alin terinlerinin karsiligiida aldilar... ilk gelen turk iscileri herkesin bildigi gibi vasifsiz egitim duzeyi so derece dusuk olan kesimden olustugu icin sadece belli alanlarda calisabildiler.... ve cogu geri donerim dusuncesiyle ne almanca ogrenebildi nede kendisini baska bi alanda gelistirebildi.... hepsi biraz para biriktirip geri donme arzusundaydi... ve bende turkiyede calismis olsalardi ayni is alaninda ve ayni zaman diliminde almanyda kazandiklari paranin %10 bile alamazlardi kimse kusura bakmasin.... ilk kusaktan egitim anlaminda bisey beklemek hayal perestlik zaten ancak 2. ve 3. kusakta maalesef egitim alaninda nufus oranin baktigimizda son derece dusuk miktarda basari saglamislar... bunun temel sebebi ilk kusagin egitim seviyesinin dusuk olmasindandir.... dusun ilk gelen turkler hepsi uni mezunu olsa kendi alanlarinda almanyada calismis olsalardi 2. ve 3. kusak eminim bugun almanyanin en yuksek kesimlerinde olurdu ama maalesef degil.... yani sucu kendimizde arasak daha iyi olur... bugun almanyaya egitim icin gelen bir cok turk genci egitimlerini birakip donerci garson yada baska isler yapmaktadirlar.....
evet almanyada irkcilik son yillarda yuksek seviyede... ama bunu nufusu oranladigimizda buradaki turk sayisinin yarisina bile ulsamazlar.....
biz millet olarak tembeliz kimse kusura bakmasin... hep kolay yoldan nasil zengin olurum diye dusunuyoruz....
bugun almanyada cok sayida turk isyeri var... turkler dahil kime sorarsaniz sorun kimse mecbur kalmadikca turk is yerlerinde calismaz... en dusuk ucreti verirler hicbir sosyal hak yok alman isyerlerine kiyasladigimizda...
peki bu isyerlerinde kimse calismiyormu calisiyorlar. kimler calisiyor:
almancasi olmayanla, calisma hakki olmayanlar...kacak calisip devletten gecinenler...
kusura bakmayin biz turkler pek durust degiliz... eger durust olsak kendi ulkemizde yasardik... kendi ulkemizi kalkindirirdik.... almanya 2.dunya savasindan snra resmen darduman olmustu... turkiye ise 2.dunya savasina katilmadi... 2 ulkenin o zamandan bu zaman gelisimine baktigizda ne kadar fark oldugunu daha iyi anliyorum.... simdi birileri diyecek yok amerika yok bati ulkeleri yuzunden bu haldeyiz hep bizi bolmek istiyorlar yada baska bisey....bunlarin hepsi bahane.... bizler kendimize durust degiliz ki....
aslinda soylenecek cok sey var ama buralara sigmaz.........

gulcantmn

Turkler ve Entegrasyon

Mesaj gönderen gulcantmn » Prş Oca 29, 2009 6:43 pm

:) Bu arastirma son kusak icin cikarilan bi istatistik mi?
Eger oyleyse en kotu uyum saglayan kusak yasior suan Almanyada bunun da sebepleri cok acik ... (ilk gidenler mecburen uyum saglamis simdi ki kadar Turk yok simdi almanya sokaklarinda almancaya ihtiyac yok her girdiginiz yerde anlasabiliceginiz biri var ilklerin oyle bi sansi yokmus ,Turkce tv yok ,Turkce gazete yok ,Turk yemegi vs vs uyum saglamak zorundaymislar kisaca )
Biz millet olarak kolayi sevioruz zora gelemioruz...Birakin biyere uyum saglamayi kendi Kulturumuzu sindiremioruz medeniyetimiz ileriye tasimak gibi kaygilarimiz yok physiker demis ya bu arastirmada sadece turkler degil, diger almanya da yasayan yabanci irklar da arastirilmis.. peki hep restaurantlarin wc lerinde kapida bekleyen afrikali bayanlarin hepsi ganada nijerya da uni mi okumus... bencede biraz donup kendimize bakmaliyiz Cumhuriyetin ilk yillarinda 3 yil olana ortalama tahsil yil 2009 3,5yila cikmis sadece yarim sene artmis ...(Ben 2 ay bi oryantasyon kursuna katilmistim (kolping)bizimkiler sadece issizlik parasindan (dewam)faydalanmak ise baslamamak oturumlarini uzatabilmek icin geliorlar ve tek kelime ogrenmiorlardi (iclerinde 20 yildir alm.olanlar vardi) bircok milletden arkadas vardi ve cogu kurstan sonra calisiordu dil ogreniordu ve kursu tamamliorlardi)
Tamam asla Turklerin Almanya ya olan katkisi yok sayilamaz alman dis isleri bakani biz isci istemistik ama gelenler insandi bosuna dememis ...Belki de pismanlardir :)

der Nordostwind

Turkler ve Entegrasyon

Mesaj gönderen der Nordostwind » Prş Şub 05, 2009 11:49 am

[quote]prato yazdi:
ben almalarin nankor oldugunu dusumuyorum... evet almanya savasta snra harap olmustu her seyiyle cokmustu yeiden yapilanmaya ihtiyaci vardi bunun icinde elinde yeterli kadar kalifiye eleman yoktu... turkiyeden gele insanlarin bu yapilandirmada buyuk katkisi oldu kimse buu inkar edemez.... ama alin terinlerinin karsiligiida aldilar... ilk gelen turk iscileri herkesin bildigi gibi vasifsiz egitim duzeyi so derece dusuk olan kesimden olustugu icin sadece belli alanlarda calisabildiler.... ve cogu geri donerim dusuncesiyle ne almanca ogrenebildi nede kendisini baska bi alanda gelistirebildi.... hepsi biraz para biriktirip geri donme arzusundaydi... ve bende turkiyede calismis olsalardi ayni is alaninda ve ayni zaman diliminde almanyda kazandiklari paranin %10 bile alamazlardi kimse kusura bakmasin.... ilk kusaktan egitim anlaminda bisey beklemek hayal perestlik zaten ancak 2. ve 3. kusakta maalesef egitim alaninda nufus oranin baktigimizda son derece dusuk miktarda basari saglamislar... bunun temel sebebi ilk kusagin egitim seviyesinin dusuk olmasindandir.... dusun ilk gelen turkler hepsi uni mezunu olsa kendi alanlarinda almanyada calismis olsalardi 2. ve 3. kusak eminim
bugun almanyanin en yuksek kesimlerinde olurdu ama maalesef degil.... yani sucu
kendimizde arasak daha iyi olur... bugun almanyaya egitim icin gelen bir cok turk genci egitimlerini birakip donerci garson yada baska isler yapmaktadirlar.....
evet almanyada irkcilik son yillarda yuksek seviyede... ama bunu nufusu oranladigimizda buradaki turk sayisinin yarisina bile ulsamazlar.....
biz millet olarak tembeliz kimse kusura bakmasin... hep kolay yoldan nasil zengin olurum diye dusunuyoruz....
bugun almanyada cok sayida turk isyeri var... turkler dahil kime sorarsaniz sorun kimse mecbur kalmadikca turk is yerlerinde calismaz... en dusuk ucreti verirler hicbir sosyal hak yok alman isyerlerine kiyasladigimizda...
peki bu isyerlerinde kimse calismiyormu calisiyorlar. kimler calisiyor:
almancasi olmayanla, calisma hakki olmayanlar...kacak calisip devletten gecinenler...
kusura bakmayin biz turkler pek durust degiliz... eger durust olsak kendi ulkemizde yasardik... kendi ulkemizi kalkindirirdik.... almanya 2.dunya savasindan snra resmen darduman olmustu... turkiye ise 2.dunya savasina katilmadi... 2 ulkenin o zamandan bu zaman gelisimine baktigizda ne kadar fark oldugunu daha iyi anliyorum.... simdi birileri diyecek yok amerika yok bati ulkeleri yuzunden bu haldeyiz hep bizi bolmek istiyorlar yada baska bisey....bunlarin hepsi bahane.... bizler kendimize durust degiliz ki....
aslinda soylenecek cok sey var ama buralara sigmaz.........

[/quote]

sonuna kadar haklisn kardes biz savas yasamadik ama yasanilan darbeler ve yapilan darbe girisimleri ulkemizi yillarca geriye goturdu.. bu ulke bu tur olaylardan cok cekti... daha aydinlatilamayn bircok sey var ama...:o:o:o:o:o

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Turkler ve Entegrasyon

Mesaj gönderen Physiker » Prş Şub 05, 2009 6:37 pm

gicigim turklere su anda.. calisamiyorum diye kutuphaneye geldim 3 tane bura dogumlu turk yukses sesle konusuyorlar, gorevli gelip uyardi bi kac kere devam ettiler cep telleri caliyor sesli sesli..

bunlarin uni ye gideni bile boyleyken, birakin bari entegra olup bi de onlarin icini de pisletmesinler.. turk olmak bazen ne igrenc bisey allam ya boyle tipler yuzunden,..:@
www.deutschstudent.com

hiPoKoNdRiyAk

Turkler ve Entegrasyon

Mesaj gönderen hiPoKoNdRiyAk » Prş Şub 05, 2009 6:46 pm

Ya 2-3 kisinin yaptigini nasil Turk milletine yayabiliyorsun Gurkan? Baska bir milletten de insan olabilirdi ya da gectim tamam oyleler ama bu bizim milletimize gicik olman anlamina mi geliyor?.. Iste Almanlar ve diger toplumlarda 2-3 kisinin yaptigini koca Turk milletine yayiyolar!..

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Turkler ve Entegrasyon

Mesaj gönderen Physiker » Prş Şub 05, 2009 7:17 pm

4 milyon turkun 3.5 milyonu boyleyse yayarim !!!
www.deutschstudent.com

prato

Turkler ve Entegrasyon

Mesaj gönderen prato » Prş Şub 05, 2009 7:19 pm

[quote]hiPoKoNdRiyAk yazdi:
Ya 2-3 kisinin yaptigini nasil Turk milletine yayabiliyorsun Gurkan? Baska bir milletten de insan olabilirdi ya da gectim tamam oyleler ama bu bizim milletimize gicik olman anlamina mi geliyor?.. Iste Almanlar ve diger toplumlarda 2-3 kisinin yaptigini koca Turk milletine yayiyolar!..[/quote]

gurkan alman mi?

hiPoKoNdRiyAk

Turkler ve Entegrasyon

Mesaj gönderen hiPoKoNdRiyAk » Prş Şub 05, 2009 7:21 pm

Unutma ki sen de onlardan birisin!..

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Turkler ve Entegrasyon

Mesaj gönderen Physiker » Prş Şub 05, 2009 7:21 pm

Unutma ki sen de onlardan birisin!.. [/quote]

iste o yuzden utaniyorum ya :D
www.deutschstudent.com

hiPoKoNdRiyAk

Turkler ve Entegrasyon

Mesaj gönderen hiPoKoNdRiyAk » Prş Şub 05, 2009 7:24 pm

[quote]Physiker yazdi:

iste o yuzden utaniyorum ya :D[/quote]

Off Physiker off!

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Turkler ve Entegrasyon

Mesaj gönderen Physiker » Prş Şub 05, 2009 7:25 pm

[quote]Physiker yazdi:

iste o yuzden utaniyorum ya :D[/quote]

Off Physiker off![/quote]

Tuuba , sinava calisamiyorum burnumdan soluyorum bence heeec dokunma ne dersem evet de, bak deniz i ornek al biraz =)
www.deutschstudent.com

hiPoKoNdRiyAk

Turkler ve Entegrasyon

Mesaj gönderen hiPoKoNdRiyAk » Prş Şub 05, 2009 7:27 pm

Bence stres atabilecegin baska bi konu bul.. Bu konuda susmami bekleme lutfen Gurkan.. =)
Hadi siteden cik da biraz calismaya calis.. Umarim sinavin iyi gecer..