Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

elektronik oturma izinleri

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
jamjam

Mesaj gönderen jamjam » Cum Eki 28, 2011 1:21 pm

arkadaslar bugun elektronik oturma kartimi aldim ayrintilarini size´anlatayim.

oturumu klasik
sigorta career concept 26euro yaptirdim.
dil kursu belgesi
uni kabulu
banka dekontu
alman ikematgah belgesi

ile uzatmaya gittim vizemin bitmesine 10 gun vardi. sikinti cikarmadilar.
fakat 1,5 ay onceden gelemizi istiyorlar yogunluktan elektronik kimlik suan icin gec geliyor. en az 4 hafta kala giderseniz iyi olur.
boyunnuzdan ten renginize kadar kimlikte yaziyor.
calisma iznin bulundugu ayri bir sayfa daha veriyorlar.
beklememi 10 gun icinde mektup gelmezse onlara haber vermemi soylediler. dogal olarak gelmedi. tekrar gittim. beschedigun diye bir kagit verdi 6 hafta oturma izni ve calisma izni tabi onada 20 euro oduyorsunuz.

sonra beklemeye devam genelde 3-4 hafta arasi berlinden size icinde 2 adet sifre olan bir mektup geliyor. fakat mektup sizin adiniza geliyor. bu surede kapida isminizi tutmaniz lazim postaci sizi bulabilsin.
mektup gelince metupla bir gidip yeni kimliginizi aliyorsunuz ben 80 euro odedim. 13 ay oturum verdiler. fakat sigortami daha uzun olsa daha uzun verebilecegini soyledi. dil kurusundaki bir cok arkadas 110 euro odemis 9 ay oturum aldilar. nedenini ve ayrintilari bilmiyorum.

bide direk online ozellikleri aktiv oluyor. kartin ne ise yariyacagini bilmiyorum fakat kapatira biliyorsunuz. ama sonra actirmak isterseniz para odemeniz gerekiyor.
herkese kolay gelsin.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Eki 29, 2011 4:20 am

Paylasim icin tesekkurler.Umarim bir kac yil sure verirler ve hemen alim icin zorlamazlar zira cok para bence ve zaten oturum alirken alinan paranin yaninda birde elektronische Aufenthaltstitel (eAT) dedikleri e-kart \'lara bu hicde para veresim yok. :)
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

ywzslm

Mesaj gönderen ywzslm » Pzr Eki 30, 2011 10:14 pm

Gectigim persembe gunuayni islemleri bende yaptim vizenin bitmesin 1 aydan fazla var mektup gondermisler cagirdilar gittim dediginiz evraklari goturdum fakat bana isizn bahsettiginiz "beschedigun diye bir kagit verdi 6 hafta oturma izni ve calisma izni tabi onada 20 euro oduyorsunuz" boylebirseyden bahsedilmedi acaba vizenizin bitimi yakin oldugundan olabilirmi.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Kas 01, 2011 2:38 am

Ben Agustos\'da uzattim vizemi boyle bisi istemediler.

insa_c

Mesaj gönderen insa_c » Pzr Kas 06, 2011 1:23 pm

Ya arkadaslar ben simdi yeni geldim almanyaya. Yani 1 ay kadar oldu. Oturma izni icin randevuyu aldim 9 kasim\'a. Ondan sonra 9 Kasim\'a alinca hemen oturma iznini basiyorlar diye 17sine tr\'ye 3-4 gunlugune gidis donus bilet aldim. Ama simdi ogreniyorum ki artik cipli bisi veriyorlarmis onun gelmesi de 3-4 hafta suruyormus. Ben simdi randevuda desem ki haftaya ucak biletim var gidicem bana gecici bir bescheinigung verin desem verir mi? cunku vizem 28 Aralikta bitiyor oyuzden yok vermem mi der?

jamjam

Mesaj gönderen jamjam » Pzr Kas 06, 2011 7:09 pm

[quote]ywzslm tarafindan yazilan metin:

Gectigim persembe gunuayni islemleri bende yaptim vizenin bitmesin 1 aydan fazla var mektup gondermisler cagirdilar gittim dediginiz evraklari goturdum fakat bana isizn bahsettiginiz "beschedigun diye bir kagit verdi 6 hafta oturma izni ve calisma izni tabi onada 20 euro oduyorsunuz" boylebirseyden bahsedilmedi acaba vizenizin bitimi yakin oldugundan olabilirmi.[/quote]

evet bana o kagidi vermelerinin sebebi elektronik oturma iznimimin gec gelmesi tabi onunda gec gelmesinin sebebi berlinin yavasligi bu surecte benim vizem bittiginden bu kagidi verdiler elktronik oturma izni gelince tekrar aldilar zaten

jamjam

Mesaj gönderen jamjam » Pzr Kas 06, 2011 7:12 pm

[quote]insa_c tarafindan yazilan metin:

Ya arkadaslar ben simdi yeni geldim almanyaya. Yani 1 ay kadar oldu. Oturma izni icin randevuyu aldim 9 kasim\'a. Ondan sonra 9 Kasim\'a alinca hemen oturma iznini basiyorlar diye 17sine tr\'ye 3-4 gunlugune gidis donus bilet aldim. Ama simdi ogreniyorum ki artik cipli bisi veriyorlarmis onun gelmesi de 3-4 hafta suruyormus. Ben simdi randevuda desem ki haftaya ucak biletim var gidicem bana gecici bir bescheinigung verin desem verir mi? cunku vizem 28 Aralikta bitiyor oyuzden yok vermem mi der?[/quote]

vizen tek girisli ise sikinti cikarabilirler cunku sana gecici oturma vermesi grekir bunuda yapmak istemiyorlar fakat multi ise gidip gelebilirsin oturma izni surecini etkilemez bu arada ben radevu almadan sabah erkenden gidip islemlerimi halletim

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Kas 08, 2011 10:32 am

artik herkesten istiyorlar ve oturum uzatma icin 110 euro odenecek. Gecmis olsun.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Kas 08, 2011 3:49 pm

Yok artik !

Eger bu duzenlemeyi YUNANISTAN \'a yapilan fonlarin yaralarini sarmak icin yapmiyorlarsa bende Tekin degilim.
16 Milyon Yabanci..

cengaamert

Mesaj gönderen cengaamert » Sal Kas 08, 2011 5:14 pm

valla bende de dun 100 euro aldilar:))
:)

insa_c

Mesaj gönderen insa_c » Sal Kas 08, 2011 11:47 pm

[quote]jamjam tarafindan yazilan metin:

[quote]insa_c tarafindan yazilan metin:

Ya arkadaslar ben simdi yeni geldim almanyaya. Yani 1 ay kadar oldu. Oturma izni icin randevuyu aldim 9 kasim\'a. Ondan sonra 9 Kasim\'a alinca hemen oturma iznini basiyorlar diye 17sine tr\'ye 3-4 gunlugune gidis donus bilet aldim. Ama simdi ogreniyorum ki artik cipli bisi veriyorlarmis onun gelmesi de 3-4 hafta suruyormus. Ben simdi randevuda desem ki haftaya ucak biletim var gidicem bana gecici bir bescheinigung verin desem verir mi? cunku vizem 28 Aralikta bitiyor oyuzden yok vermem mi der?[/quote]

vizen tek girisli ise sikinti cikarabilirler cunku sana gecici oturma vermesi grekir bunuda yapmak istemiyorlar fakat multi ise gidip gelebilirsin oturma izni surecini etkilemez bu arada ben radevu almadan sabah erkenden gidip islemlerimi halletim[/quote]

ya vizemde anzahl der einreise multi yaziyor galiba tek girislik degil yani oyle gozukuyor ama yarin sorcam bakalim.