Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

studienkolleg basvuru hk\'da

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
karanlik

Mesaj gönderen karanlik » Çrş Tem 06, 2011 11:43 pm

Merhaba arkadaslar:

Ben Turkiyede universite egitimi aldim burada studienkollege basvuru yapabilirmiyim,boyle bir kisitlama varmidir.Basvuru yapabiliyorsam uni\'lerle ayni zamandami oluyor basvuru tarihleri yoksa ayrimi.

Tesekkurler.Herkese Basarilar.

karanlik

Mesaj gönderen karanlik » Prş Tem 07, 2011 7:36 pm

Yokmu bir bilgisi olan.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Tem 07, 2011 7:47 pm

universite bitiren birisinin studienkolleg yapma amaci ne onu anlayamadim?:)

karanlik

Mesaj gönderen karanlik » Prş Tem 07, 2011 8:28 pm

.

karanlik

Mesaj gönderen karanlik » Prş Tem 07, 2011 8:28 pm

Ben uni. derken 2 yillik uni. bitirdim. YTU(Elektronik)Burada uni. de elektrotechnik okumak istiyorum. Ama bu hicte kolay degil gibi,ondan ben studienkollege gidip almancami gelistirip ve fizik kimya matematik derslerini unuttum gibi bu derslerde bir altyapi yapmak istiyorum.hem dsh sinavini vermene gerek kalmiyor,diye biliyorum

ridwan_27

Mesaj gönderen ridwan_27 » Prş Tem 07, 2011 10:09 pm

Arkadaslar benimde sorum olacakti simdi ben turkiyede duz lise mezunuyum 11 yil okudum almanyada universite okumak istesem 1 yil dil okulundan sonra studienkolleg yapmam gerekiyor dil+studienkolleg +universite toplam 6 yil mi okumam lazim

helennpeanuts

Mesaj gönderen helennpeanuts » Prş Tem 07, 2011 10:12 pm

[quote]ridwan_27 tarafindan yazilan metin:
Arkadaslar benimde sorum olacakti simdi ben turkiyede duz lise mezunuyum 11 yil okudum almanyada universite okumak istesem 1 yil dil okulundan sonra studienkolleg yapmam gerekiyor dil+studienkolleg +universite toplam 6 yil mi okumam lazim [/quote]

B1 seviyesinde Almanca sertifikaniz varsa dil kursuna gerek kalmaz. Studienkolleg\'e basvuruda bulunursunuz, kabul edilirseniz bir giris sinavina(Aufnahmeprufung) girersiniz. Sinavi da gecerseniz Studienkolleg\'de derslerinize baslarsiniz.

helennpeanuts

Mesaj gönderen helennpeanuts » Prş Tem 07, 2011 10:14 pm

[quote]karanlik tarafindan yazilan metin:
Ben uni. derken 2 yillik uni. bitirdim. YTU(Elektronik)Burada uni. de elektrotechnik okumak istiyorum. Ama bu hicte kolay degil gibi,ondan ben studienkollege gidip almancami gelistirip ve fizik kimya matematik derslerini unuttum gibi bu derslerde bir altyapi yapmak istiyorum.hem dsh sinavini vermene gerek kalmiyor,diye biliyorum[/quote]

Sizin durumunuzu universite\'nin International Office\'iyle konusmaniz gerekir. Bildigim kadariyla yok boyle bir secenek ama istisnalar olmuyor degil.

ridwan_27

Mesaj gönderen ridwan_27 » Prş Tem 07, 2011 10:55 pm

[quote]helennpeanuts tarafindan yazilan metin:
Arkadaslar benimde sorum olacakti simdi ben turkiyede duz lise mezunuyum 11 yil okudum almanyada universite okumak istesem 1 yil dil okulundan sonra studienkolleg yapmam gerekiyor dil+studienkolleg +universite toplam 6 yil mi okumam lazim [/quote]

B1 seviyesinde Almanca sertifikaniz varsa dil kursuna gerek kalmaz. Studienkolleg\'e basvuruda bulunursunuz, kabul edilirseniz bir giris sinavina(Aufnahmeprufung) girersiniz. Sinavi da gecerseniz Studienkolleg\'de derslerinize baslarsiniz.[/quote]

Studienkolleg 1 yil degil mi dil kursuda bir yil sursun Almanyadaki universite egitimi 4 yil mi yani toplamda 6 yilim mi gidecek universiteyi bitirene kadar bunu merak etmistim

helennpeanuts

Mesaj gönderen helennpeanuts » Cmt Tem 09, 2011 3:47 pm

[quote]helennpeanuts tarafindan yazilan metin:

B1 seviyesinde Almanca sertifikaniz varsa dil kursuna gerek kalmaz. Studienkolleg\'e basvuruda bulunursunuz, kabul edilirseniz bir giris sinavina(Aufnahmeprufung) girersiniz. Sinavi da gecerseniz Studienkolleg\'de derslerinize baslarsiniz.[/quote]

Studienkolleg 1 yil degil mi dil kursuda bir yil sursun Almanyadaki universite egitimi 4 yil mi yani toplamda 6 yilim mi gidecek universiteyi bitirene kadar bunu merak etmistim[/quote]

Universitenin kac yil surecegini katildiginiz bolum belirler. Studienkolleg 1 yildir ve sadece 1 seferlik somestr tekrar hakkiniz vardir. Ikinci seferinizde somestri gecemezseniz kaydiniz iptal edilir.

baran burak

Mesaj gönderen baran burak » Pzr Tem 10, 2011 9:30 pm

Uluslararasi Finans Bolumu kac yilliktir ?
Mezardakilerin pisman olduklari seyler icin,dunyadakiler birbirlerini yiyor ...

denizby61

Mesaj gönderen denizby61 » Pzt Tem 11, 2011 6:31 am

11 yillik duz lise mezunu olan bir ogrenci dsh\'yi verse direkt universiteye baslar mi? yoksa studienkolleg okumasi gerekir mi?

pardon

Mesaj gönderen pardon » Pzt Tem 11, 2011 12:25 pm

[quote]denizby61 tarafindan yazilan metin:
11 yillik duz lise mezunu olan bir ogrenci dsh\'yi verse direkt universiteye baslar mi? yoksa studienkolleg okumasi gerekir mi?[/quote]

http://www.anabin.de/scripts/SelectLand ... chluss.asp

sadece liseyi bitirdiysen gerekio. 1 sene unide, 2 sene acik ogretimde ya da onlisans diploman varsa direk okuyabiliyorsun.