Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Fiktionsbescheinigung aldim ama pasaportumun süresi 6 aydan az kaldi?

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
isilwen

Fiktionsbescheinigung aldim ama pasaportumun süresi 6 aydan az kaldi?

Mesaj gönderen isilwen » Pzt Nis 22, 2024 6:08 pm

Merhaba arkadaslar, pasaport surem 1 yildan az oldugu icin yeni pasaportumu alana kadar belediyeden 4 aylik Fiktionsbescheinigung aldim. Arkasinda en altta (3. siradaki kutucuk) isaretli, belediye calisani Türkiyeye gidip gelebilecegimi soyledi, ancak bu pasaportumla gidip gelemeyecegimi sormayi unutmusum.
Su an gecerlilik tarihi 4 ay kalmis bordo pasaportum ve Fiktionsbescheinigungum ile Türkiyeye girsem bir ay sonra Türkiyeden Almanya ya donerken sikinti yasar miyim? Bu fiktionsbescheinigung u kullanmak icin de yine 6 aydan uzun gecerliligi olan bir pasaporta mi ihtiyacim var?

pulshatks

Re: Fiktionsbescheinigung aldim ama pasaportumun süresi 6 aydan az kaldi?

Mesaj gönderen pulshatks » Pzt Nis 22, 2024 6:53 pm

isilwen yazdı: Pzt Nis 22, 2024 6:08 pm Merhaba arkadaslar, pasaport surem 1 yildan az oldugu icin yeni pasaportumu alana kadar belediyeden 4 aylik Fiktionsbescheinigung aldim. Arkasinda en altta (3. siradaki kutucuk) isaretli, belediye calisani Türkiyeye gidip gelebilecegimi soyledi, ancak bu pasaportumla gidip gelemeyecegimi sormayi unutmusum.
Su an gecerlilik tarihi 4 ay kalmis bordo pasaportum ve Fiktionsbescheinigungum ile Türkiyeye girsem bir ay sonra Türkiyeden Almanya ya donerken sikinti yasar miyim? Bu fiktionsbescheinigung u kullanmak icin de yine 6 aydan uzun gecerliligi olan bir pasaporta mi ihtiyacim var?
merhaba

almanyaya gireceğiz havalimanındaki sorumlu bundepolizeiya mail atın bence

isilwen

Mesaj gönderen isilwen » Pzt Nis 22, 2024 8:59 pm

pulshatks yazdı: Pzt Nis 22, 2024 6:53 pm merhaba

almanyaya gireceğiz havalimanındaki sorumlu bundepolizeiya mail atın bence
Türkiyeden cikarken sorun olmasindan korkuyorum ben daha cok

pulshatks

Mesaj gönderen pulshatks » Pzt Nis 22, 2024 10:03 pm

isilwen yazdı: Pzt Nis 22, 2024 8:59 pm Türkiyeden cikarken sorun olmasindan korkuyorum ben daha cok
Türk havalimanı polisine ve havayollarına ulaşmalısın