Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Diploma Tanitma

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
Vedatt

Diploma Tanitma

Mesaj gönderen Vedatt » Pzt Oca 17, 2011 6:14 pm

Merhaba;
Oncelikle formda diploma tanitma ile ilgili bilgi varsa sayfa adresini yazarmisniz arama butonuna bastim ama tam bilgi bulamadim bende daha yeni duydum.:)

1))Diplomamizi tanitmak icin ne yapmaliyiz nereye gondermeliyiz belgelerimizi ve hangi belgelerle birlikte diplomamizi gondermeliyiz yani diplomamizin yaninda hangi belgeler lazim?

2))Ayrica herhangi bir ucret gondermemiz gerekiyor mu gonderilen belgelere sadece almanca yeminli tercum yeterli mi noter onayina grerk varmi?

3)Diplomamizi tanitmamizin bize vizede faydasi olur mu???!!!

(Universiteye sartli kabul icin basvuru belgelerini gonderip ayni anda diger belgelerimi diploma tanitma merekezine gondermek istiyorum ve sartli kabul belgesi ve diploma taninan belge geldikten sonra vize gorusmesine giresim var. Bu dedigim sekilde olur mu yani amac vize gorusmesinde dip. tanima belgesiyle avantaj saglamak)
Universiteye basvuru belgeleriyle ayni anda diploma tanima merkezine belgelerimi gondersem diploma tanima merkezinden en gec kac ay icinde cevap gelir?

memo21

Diploma Tanitma

Mesaj gönderen memo21 » Pzt Oca 17, 2011 6:31 pm

Tam emin olmamakla beraber,
1. Zaten basvuracagin yer belgelerini detayli bir sekilde inceliyor ve ayni sekilde konsolosluk ta su anki diplomanin ne oldugunu, yani alman egitimine gore neye denk geldigini biliyorlar, diye dusunuyorum.
2. Her eyaletin baskentinde diplomalar tanitiliyor. (Belki de eyaletin buyuk sehirlerinde)
3. Almanca\'ya zaten yeminli tercuman tarafindan cevriliyor ve baska bir muhure gerek yok.
4. Belki not dokumanlarini isteyebilirler.
5. Bir ay icinde cevap geliyor.

Dedigim gibi sana avantaji olmayacak. Daha iyi cevap verecek arkadaslar vardir.

Vedatt

Diploma Tanitma

Mesaj gönderen Vedatt » Pzt Oca 17, 2011 8:16 pm

[quote]memo21 tarafindan yazilan metin:
Tam emin olmamakla beraber,
1. Zaten basvuracagin yer belgelerini detayli bir sekilde inceliyor ve ayni sekilde konsolosluk ta su anki diplomanin ne oldugunu, yani alman egitimine gore neye denk geldigini biliyorlar, diye dusunuyorum.
2. Her eyaletin baskentinde diplomalar tanitiliyor. (Belki de eyaletin buyuk sehirlerinde)
3. Almanca\'ya zaten yeminli tercuman tarafindan cevriliyor ve baska bir muhure gerek yok.
4. Belki not dokumanlarini isteyebilirler.
5. Bir ay icinde cevap geliyor.

Dedigim gibi sana avantaji olmayacak. Daha iyi cevap verecek arkadaslar vardir.[/quote]

Biz universiteye basvuru yaptigimizda standart olarak diplomamiz tanima merkezlerine gonderilip ona gore mi kabul belgelerimizi gonderiyolrlar, yani unversiteye basvurularimizda belgelerimiz zaten tanima merkezlerine gonderildiginden boyle birseye gerek yok mu biraz kafam karisti??