Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

kiralık ev, WG

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
dilanb

kiralık ev, WG

Mesaj gönderen dilanb » Prş Haz 01, 2023 1:35 pm

Herkese merhaba, yakın bir tarihte Almanya'ya taşınacağım. Duruma göre Berlin-Potsdam-Leipzig üçlüsünden birinde kalmayı düşünüyorum. Ev ya da oda bulmak çok zor oluyormuş. Bu konuda verebileceğiniz tüyolar ya da bunlara dikkat et diyebileceğiniz noktalar var mıdır?

Mnrl89

Re: kiralık ev, WG

Mesaj gönderen Mnrl89 » Prş Haz 01, 2023 1:51 pm

Berlin'de yaşıyorum, şehirden tanıdığın yoksa veya bütçen yukarılarda değilse ev, oda bulmak çok zor. Girilen ilanlara 10 dakikada 300 küsür kopyala yapıştır mesaj geliyor (tecrübe edilmiştir). Etrafımda, Instagram'da hergün ev arayan insanlar görüyorum.

Leipzig'de yaşayan 2 arkadaşım var, arada bir Instagram hikayelerinde ev ilanlarına dnek geliyorum. Daha büyük odalara daha ucuz kiralar isteniyor. Potsdam hakkında bir bilgim yok, sadece günübirlik gidip görmüşlüğüm var. Bayık bir kasaba.

dilanb

Mesaj gönderen dilanb » Prş Haz 01, 2023 11:19 pm

Mnrl89 yazdı: Prş Haz 01, 2023 1:51 pm Berlin'de yaşıyorum, şehirden tanıdığın yoksa veya bütçen yukarılarda değilse ev, oda bulmak çok zor. Girilen ilanlara 10 dakikada 300 küsür kopyala yapıştır mesaj geliyor (tecrübe edilmiştir). Etrafımda, Instagram'da hergün ev arayan insanlar görüyorum.

Leipzig'de yaşayan 2 arkadaşım var, arada bir Instagram hikayelerinde ev ilanlarına dnek geliyorum. Daha büyük odalara daha ucuz kiralar isteniyor. Potsdam hakkında bir bilgim yok, sadece günübirlik gidip görmüşlüğüm var. Bayık bir kasaba.
Berlinden tanıdığım var aslında geçici bir süre onda kalıcam hatta. Potsdamda ev bulup berlinde almanca kursuna gitmeyi planlamıştım en kötü ihtimalle de ne kadar mantıklı olur bilemedim. Bütçe olarak da 600-700 e kadar çıkabilirim gibi. Berlin için yeterli olur mu bilemiyorum tabii

Mnrl89

Mesaj gönderen Mnrl89 » Prş Haz 01, 2023 11:48 pm

600-700€ Berlin'de wg odası için gayet makul. Arkadaşın evinde de kalabiliyorum diyorsun, direk buradan ilanlara bakıp yüzyüze görüşme yapmak daha mantıklı. WG sayfalarında 400-500€'dan başlayıp duruma göre yavaşça bütçeyi arttırabilirsin eğer mesajlarına cevap alamıyorsan.