Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bloke hesabi aktif etmek

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
mcclaynn

Bloke hesabi aktif etmek

Mesaj gönderen mcclaynn » Cum Eyl 17, 2010 9:16 pm

Selamlar yaklasik 2 gun once almanyaya geldim universite kabuluyle deutsche bankta bloke hesap actirmistim vizeyi alabilmek icin simdi soyle bir sorum var:

1)Bu hesabimi aktif ettirmek icin okul parasini fln yatirmam mi gerekiyor. Diger bir deyisle okula kaydimin olmasi mi gerekir ya da bunun gibi bisey

2)Hesabimi aktif ettirince hemen 643 euro serbest mi kalacak yoksa 1 ay bekleyecekmiyim 643 euroyu almak icin

3)Ailem bloke hesap numarasina para gonderirse bu parayi cekebilirmiyim yoksa ayri bir hesapmi acmam gerekir

4)Tam olarak hangi belgeler gerekiyor bu hesabin aktif olmasi icin nasil ogrenebilirim

Bu sorular benim icin cok onemli cunku para olmadan hic birsey olmuo para sikintisi cekecegim diye korkuyorum. otele para bayilip bi de ustune kalacak yer bulup kira kontrati yapinca bisuru para harcadim. Burada hic bir tanidigim yok malesef yardimci olursaniz sevinirm

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Bloke hesabi aktif etmek

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Eyl 18, 2010 2:39 am

1. Okul Parasi vs yatirmana gerek yok okul ile alakali birsey degil hesabi aktif hale getirmek.

2.Hesabini aktif etmen bir gunluk is ancak sorun sifrenin bir gunde verilip verilmeyecegi..Normalde 1 hafta icinde adresine kartini ve sifreni postaliyorlar daha sonra parani cekebilirsin ancak sanirim durumun acil oldugunu soylersen kartin gelene kadar vezneden para cekebilirsin.

3.Bloke Hesap adresine para gondermesinler..Sebebi havale parasi cok oderler ikincisi ise aylik 643 Eurodan 1 cent dahi fazla cekemezsin.
Tavsiyem is bankasinda hesabin varsa oradan gondersinler veya Western Union ile gondersinler.
Sanirim siteye bir arkadas yazmisti Is Bankasi\'ndan karti olan musteriler Almanya\'da "Hypovereinsbank" dan havale ucreti odemeden para cekebiliyorlardi.
Sitede "Almanya\'ya en ucuz nasil para gonderilir " gibi bir baslik altinda yazmisti arkadas.

4.Pasaportun yeterli olacaktir.Ve varsa Deutsch\'e Bank\'tan gelen kagitlar.

Almanya\'nin neresindesin?
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

mcclaynn

Bloke hesabi aktif etmek

Mesaj gönderen mcclaynn » Sal Eyl 21, 2010 6:07 pm

Ben julichteyim Aachenin kuzeyinde kaliyor kucuk bi yer burasi Deutsche Bankaya gittim derdimi anlattim bikac gune aktif olacagini soylediler hesabimin. Aylik 643 eurodan daha fazla cekemeyecegimi soyluyorsun ama benm hesabimda 7716 eurodan fazla var artan para ne olacak ne zaman cekebilecem bunu anlamadim

ybrk

Bloke hesabi aktif etmek

Mesaj gönderen ybrk » Sal Eyl 21, 2010 9:44 pm

Deutsche Bank\'a ben de dun gittim

hesabi aktif etmek icin

Pasaport\'un fotokopisini ,
Deutsche Bank\'in size gonderdigi hesabinizin acildigina dair ve para yattigina dair kagitlari ,
1 adet Immatrikulationsbescheinigung ,
ve ikametgah aliyorlar.

(Ikametgah icin bankadan once universite okudugunuz sehirde Burgeramt\'a gidiyorsunuz ve Almanya\'daki ikametinizi o sehre aldiriyorsunuz.)

Yalniz ben Deutsche Bank\'ta ekstra hesap actirmak istedigimi soyledigimde oradaki gorevli boyle bir seye ihtiyacim olmadigini, bloke hesabi normal bir hesap gibi kullanabilecegimi soyledi.
Bloke miktar disinda para yatirma, cekme, havale, online bankacilik her seyi kullanirsin, ekstra bir hesaba gerek yok dedi.

deeply disturbed

Bloke hesabi aktif etmek

Mesaj gönderen deeply disturbed » Cum Eki 01, 2010 2:32 pm

merhaba, pasaportun fotokopisini sadece kimlik icin mi istiyorlar yoksa ogrenci vizesine mi bakiyorlar? soyle bir durum var benim vizemin cikis tarihi icin 1 ekim demisti gorevli ama henuz cikmamis. ben de birkac gun once almanyada aufnahmeteste girdim ve kursa kaydoldum.vize almak icin geri dondum turkiyeye. 4 ekimde basliyor kurs.birkac gun gec olsa da gitmek istiyorum. yesil pasaportum var, gitsem banka hesabimi actirabilir miyim? ogrenci vizen var mi diye soruyorlar mi?

ybrk

Bloke hesabi aktif etmek

Mesaj gönderen ybrk » Cum Eki 01, 2010 5:16 pm

[quote]deeply disturbed tarafindan yazilan metin:
merhaba, pasaportun fotokopisini sadece kimlik icin mi istiyorlar yoksa ogrenci vizesine mi bakiyorlar? soyle bir durum var benim vizemin cikis tarihi icin 1 ekim demisti gorevli ama henuz cikmamis. ben de birkac gun once almanyada aufnahmeteste girdim ve kursa kaydoldum.vize almak icin geri dondum turkiyeye. 4 ekimde basliyor kurs.birkac gun gec olsa da gitmek istiyorum. yesil pasaportum var, gitsem banka hesabimi actirabilir miyim? ogrenci vizen var mi diye soruyorlar mi? [/quote]

Hmm o konuda emin degilim. Cunku pasaportu verdigimde hep alip arkada bi yere fotokopi cekmeye gitti gorevli.
O yuzden neyin fotokopisini aldilar tam bilemiyorum

Ancak hesabini actirmak icin dedigim gibi Almanya\'daki sehirden Burgeramt\'tan ikametgah istiyorlar ve Burgeramt\'a ikametgah icin gittiginde
pasaportuna ve vizene bakiyorlar, kopyasini aliyorlar

deeply disturbed

Bloke hesabi aktif etmek

Mesaj gönderen deeply disturbed » Cum Eki 01, 2010 9:19 pm

hmm anladim ben de sonradan dusununce ikematgah icin vizenin gerekecegi aklima geldi. tesekkur ederim.

ness

Bloke hesabi aktif etmek

Mesaj gönderen ness » Çrş Kas 10, 2010 1:27 pm

[quote]FuNdeRSchatteN tarafindan yazilan metin:
1. Okul Parasi vs yatirmana gerek yok okul ile alakali birsey degil hesabi aktif hale getirmek.

2.Hesabini aktif etmen bir gunluk is ancak sorun sifrenin bir gunde verilip verilmeyecegi..Normalde 1 hafta icinde adresine kartini ve sifreni postaliyorlar daha sonra parani cekebilirsin ancak sanirim durumun acil oldugunu soylersen kartin gelene kadar vezneden para cekebilirsin.

3.Bloke Hesap adresine para gondermesinler..Sebebi havale parasi cok oderler ikincisi ise aylik 643 Eurodan 1 cent dahi fazla cekemezsin.
Tavsiyem is bankasinda hesabin varsa oradan gondersinler veya Western Union ile gondersinler.
Sanirim siteye bir arkadas yazmisti Is Bankasi\'ndan karti olan musteriler Almanya\'da "Hypovereinsbank" dan havale ucreti odemeden para cekebiliyorlardi.
Sitede "Almanya\'ya en ucuz nasil para gonderilir " gibi bir baslik altinda yazmisti arkadas.

Almanya\'nin neresindesin?[/quote]

merhaba.. bende buay sonu almanyada olucam essende. bloke hesap actrdim vize icin buay icinde actirdim hesabimi. almanyaya buay icinde gittigimde para cekebilirmiyim yoksa aralik ayini mi mi beklemem gerekir? cunku geldigim gibi yurt parasi falan yatrmam gerek cevplrsniz sevnrm..
hmmm;)

ybrk

Bloke hesabi aktif etmek

Mesaj gönderen ybrk » Çrş Kas 10, 2010 3:59 pm

[quote]ness tarafindan yazilan metin:
[quote]FuNdeRSchatteN tarafindan yazilan metin:

Almanya\'nin neresindesin?[/quote]

merhaba.. bende buay sonu almanyada olucam essende. bloke hesap actrdim vize icin buay icinde actirdim hesabimi. almanyaya buay icinde gittigimde para cekebilirmiyim yoksa aralik ayini mi mi beklemem gerekir? cunku geldigim gibi yurt parasi falan yatrmam gerek cevplrsniz sevnrm..[/quote]

Olay sadece yurt parasiysa, yurtta kiminle kontakt kuracagini biliyorsan, onunla gorus once.
Ben geldigimde yurttan sorumlu kisi ile konusmustum. Ilk kirayi nakit odedim, sonra bankadaki islemleri halledince, banka hesap bilgilerimi yazabilecegim bir form verdiler yurttan, onu doldurup verdim. Artik hesaptan cekiyorlar parayi.

Senin de boyle bir imkanin olabilir, o yuzden once bir sor, dert etmene gerek kalmasin.

jamjam

Bloke hesabi aktif etmek

Mesaj gönderen jamjam » Sal Ağu 16, 2011 11:21 am

Deutsche Bank\' da

hesabi aktif etmek icin

Pasaporta bakiyor hangi sehirden verildigini yaziyor.

Deutsche Bank\'in size gonderdigi hesabinizin acildigina dair ve para yattigina dair kagitlari ,

ikametgah bakiyorlar posta kutusunda adiniz yazmiyorsa belirtirsiniz

bir form dolduruyor hamburga bildirmek icin imzaliliyorsunuz 1 hafta icinde kartiniz ve sifreniz gelir diyorlar

internet bankaciligi actirmanin ucretsiz oldugunu soyluyor.

3dk falan suruyor.

kamuran

Bloke hesabi aktif etmek

Mesaj gönderen kamuran » Cum Eyl 09, 2011 5:48 pm

bende bu konuda bilgi ariyordum. tesekkurler.
bende gittim bankaya ama ikametgahim olmadan vermediler parayi. ikametgah almakda baya zor sanirim. cok kalabalikdi numara kalmadi dediler geri dondum. pazartesi tekrar denicem.

mohsen

Bloke hesabi aktif etmek

Mesaj gönderen mohsen » Pzt Ara 08, 2014 12:16 am

[quote]kamuran tarafindan yazilan metin:

bende bu konuda bilgi ariyordum. tesekkurler.
bende gittim bankaya ama ikametgahim olmadan vermediler parayi. ikametgah almakda baya zor sanirim. cok kalabalikdi numara kalmadi dediler geri dondum. pazartesi tekrar denicem.[/quote]

dun gittim deutsche banka elimde bloke hesabin yatirildigina dair evrak ile verdim evraklari 2 turk calisan vardi 4 te alman toplam 6 kisi tam 1 saat ugrastilar masallah bankaya da benden baska kimse gelmedi 1 saat sonunda halletiler :) adamlar paslanmis. passaport ve bloke hesap evragi yeterli oldu bide aldigim adresi sordu o kadar.