Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Heidelberg Kalacak Yer

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
barishcn

Heidelberg Kalacak Yer

Mesaj gönderen barishcn » Sal Eyl 14, 2021 8:21 pm

Merhaba, bu yıl Heidelberg Üniversitesi'nden şartlı kabul aldım ve Ekimin 19'unda dönemim başlayacak ondan önce de 4 Ekimde seviye belirleme sınavı var. Yaklaşık 3 hafta önce okulun yurduna başvuruda bulundum ancak hala bir dönüş sağlanmadı, ben de endişelenmeye başladım. Bu kadar sürmesi normal mi ve yurt haricinde önerebileceğiniz seçenekler o bölge için neler?

Hildegard

Re: Heidelberg Kalacak Yer

Mesaj gönderen Hildegard » Çrş Eyl 15, 2021 9:43 am

barishcn yazdı: Sal Eyl 14, 2021 8:21 pm Merhaba, bu yıl Heidelberg Üniversitesi'nden şartlı kabul aldım ve Ekimin 19'unda dönemim başlayacak ondan önce de 4 Ekimde seviye belirleme sınavı var. Yaklaşık 3 hafta önce okulun yurduna başvuruda bulundum ancak hala bir dönüş sağlanmadı, ben de endişelenmeye başladım. Bu kadar sürmesi normal mi ve yurt haricinde önerebileceğiniz seçenekler o bölge için neler?
Hocam ben de benzer bir durumu Bayreuth'da yaşadım. Yurtlara 2-3 hafta önce başvurdum ancak millet yazın başında kapatmış zaten tüm odaları. Şehirde boş olan bir yurt bulamadım. Ben de WG-Gesucht sitesinde bir hesap açtım ve oda aradım : https://www.wg-gesucht.de/ Bu site gerçekten güvenilir ve oldukça popüler. Yalnızca verilen ilanlara başvuruda bulunma, aynı zamanda bir tane de kendini tanıttığın ilan aç ve 2-3 tane net fotoğrafını koy. Bu şansını baya arttıracaktır. Eğer karşı taraf da görüşmek isterse bir Zoom görüşmesi ayarlayıp birbirinizi tanıyorsunuz ve sana aynı zaman da evi de gezdiriyorlar

Comolokko

Mesaj gönderen Comolokko » Çrş Eyl 15, 2021 10:14 am

barishcn yazdı: Sal Eyl 14, 2021 8:21 pm Merhaba, bu yıl Heidelberg Üniversitesi'nden şartlı kabul aldım ve Ekimin 19'unda dönemim başlayacak ondan önce de 4 Ekimde seviye belirleme sınavı var. Yaklaşık 3 hafta önce okulun yurduna başvuruda bulundum ancak hala bir dönüş sağlanmadı, ben de endişelenmeye başladım. Bu kadar sürmesi normal mi ve yurt haricinde önerebileceğiniz seçenekler o bölge için neler?
Barış ben daha kabul bile alamadım da ne zaman başvurmuştun acaba söylersen sevinirim.

barishcn

Mesaj gönderen barishcn » Çrş Eyl 15, 2021 11:10 am

Comolokko yazdı: Çrş Eyl 15, 2021 10:14 am Barış ben daha kabul bile alamadım da ne zaman başvurmuştun acaba söylersen sevinirim.
Haziranın 15'i gibi başvurmuştum Ağustosun ilk haftasında da kabul geldi.

barishcn

Mesaj gönderen barishcn » Çrş Eyl 15, 2021 11:29 am

Hildegard yazdı: Çrş Eyl 15, 2021 9:43 am Hocam ben de benzer bir durumu Bayreuth'da yaşadım. Yurtlara 2-3 hafta önce başvurdum ancak millet yazın başında kapatmış zaten tüm odaları. Şehirde boş olan bir yurt bulamadım. Ben de WG-Gesucht sitesinde bir hesap açtım ve oda aradım : https://www.wg-gesucht.de/ Bu site gerçekten güvenilir ve oldukça popüler. Yalnızca verilen ilanlara başvuruda bulunma, aynı zamanda bir tane de kendini tanıttığın ilan aç ve 2-3 tane net fotoğrafını koy. Bu şansını baya arttıracaktır. Eğer karşı taraf da görüşmek isterse bir Zoom görüşmesi ayarlayıp birbirinizi tanıyorsunuz ve sana aynı zaman da evi de gezdiriyorlar
Çok teşekkürler, dediğiniz gibi deneyeceğim bir de.