Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Telefon Hattı Almanya

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
beberk

Telefon Hattı Almanya

Mesaj gönderen beberk » Pzt Eyl 13, 2021 10:32 pm

Merhaba arkadaşlar çok yakında Almanya’ya uçuyorum eğitimim için.
Acaba aranızda herhangi bir operatör veya hat tavsiye edebilecek var mı ?
Internet kullanımım Türkiyede 8 GB gibiydi
Aldi Talk sanırım en uygunu, kullanıp memnun olan var mı? Yoksa ucuz etin yahnisi misali çekim kalitesi vs kötü mü. Gideceğim yer biraz dağlık.

ozcartman

Re: Telefon Hattı Almanya

Mesaj gönderen ozcartman » Sal Eyl 14, 2021 12:00 am

beberk yazdı: Pzt Eyl 13, 2021 10:32 pm Merhaba arkadaşlar çok yakında Almanya’ya uçuyorum eğitimim için.
Acaba aranızda herhangi bir operatör veya hat tavsiye edebilecek var mı ?
Internet kullanımım Türkiyede 8 GB gibiydi
Aldi Talk sanırım en uygunu, kullanıp memnun olan var mı? Yoksa ucuz etin yahnisi misali çekim kalitesi vs kötü mü. Gideceğim yer biraz dağlık.
Lidl direkt Vodafone altyapısını kullanıyor. Oradan yola çıkarak kontrol edebileceğinizi düşünüyorum..

mugeknr

Mesaj gönderen mugeknr » Sal Eyl 14, 2021 1:35 am

Genelde Vodafone ve O2 görüyorum çevremde,vodafone kullanıyorum bende memnunum.3gb €10 ama 8 gb lar yorabilir.

beberk

Mesaj gönderen beberk » Sal Eyl 14, 2021 2:10 am

mugeknr yazdı: Sal Eyl 14, 2021 1:35 am Genelde Vodafone ve O2 görüyorum çevremde,vodafone kullanıyorum bende memnunum.3gb €10 ama 8 gb lar yorabilir.
Merhaba,
peki size 3 GB yetiyor mu? Türkiye’deki gibi su gibi akıyor mu acaba internet merak ettim.

beberk

Mesaj gönderen beberk » Sal Eyl 14, 2021 2:12 am

ozcartman yazdı: Sal Eyl 14, 2021 12:00 am Lidl direkt Vodafone altyapısını kullanıyor. Oradan yola çıkarak kontrol edebileceğinizi düşünüyorum..
Teşekkürler bunu da gördüm, Aldi ile birlikte aynı fiyattaydı hatta paketler. Sanırsam Aldi o2 nin Lidl Vodafone altyapısı kullanmaktaymış. Siz bu operatörü mü kullanmaktasınız? Tavsiye eder misiniz?

Kerem12

Mesaj gönderen Kerem12 » Sal Eyl 14, 2021 3:28 pm

Ben de O2 3GB interneti kullanıyorum. Aylık 11€ gibi bir fiyat ödüyorüm. Sınırsız konuşma ve mesajlaşma hakkı var.

İnternet olayı da Almanya'da bana 3GB fazlasıyla yetiyor. Çünkü yurtta zaten yurdun sınırsız interneti var onu kullanıyorum. Okul sınırları içinde Eduroam interneti var ona bağlanıyor telefon. Bizim şehirde şehrin önemli merkezi noktalarinda ücretsiz wifi alanları var. Tramvay ve trenlerde de ücretsiz internet imkanı var. O yüzden Almanya'da ben kendi hattimin internetini nadiren kullanıyorum ve 3GB bana fazlasıyla yetiyor hatta aylık ortalama 2GB internet kullanıyorum Almanya'da. Türkiye'de 5GB internetim zar zor yetiyordu.

mugeknr

Mesaj gönderen mugeknr » Çrş Eyl 15, 2021 12:21 am

beberk yazdı: Sal Eyl 14, 2021 2:10 am Merhaba,
peki size 3 GB yetiyor mu? Türkiye’deki gibi su gibi akıyor mu acaba internet merak ettim.
Bana yetiyor da arkadaşın da dediği gibi yurdun sınırsız internetini kullanıyorum,yoksa Türkiye'de bende 25 gb kullanıyorum ki yenen internetle burdakinin farkı yoktur.Açtığın videonun,programın yediği mb değişmez diye düşünüyorum.

Jala

Mesaj gönderen Jala » Çrş Eyl 15, 2021 5:39 pm

Brandenburgda kırsal bir bölgede yaşıyorum. O2 kesinlikle çekmiyor. Burada en çekim sağlayan vodafone diye duydum.