Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

N26 vs Vivid (online ve ücretsiz bankacılık karşılaştırma)

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
onatpekaslan

Re: N26 vs Vivid (online ve ücretsiz bankacılık karşılaştırma)

Mesaj gönderen onatpekaslan » Cum Oca 21, 2022 11:37 am

duisburger yazdı: Cum Oca 21, 2022 6:42 am Arkadaslar tavsiyem mecbur kalmadikca böyle n26 veya vivid gibi seylerle ugrasmayin gidin lokal bir bankadan hesap acin. Simdi hesap islemleri vs size kolay geliyor ama ilerde özellikle mezun olup biraz para kazanmaya baslayinca ne demek istedigimi cok daha iyi anlarsiniz. Ilerde schufa veya kredi gibi islemleriniz olursa banka gecmisinize bakiyorlar. bu tür online bankalari kimse ciddiye almaz. Bir de ögrenci adam, zaten cekecegi para en fazla 50 euro olur. Neden her para cekmesinde 1 euro komisyon ödesin ki. Bir de bu miktarlar simdi reklam icin, ilerde mutlaka artacaktir. O yüzden tavsiyem "mecbur kalmadikca" böyle sanal bankalarda ciro hesabi actirmayin.
Hocam gerçekten çok değerli bir yorum yapmışsınız teşekkür ederim,hiç düşünmediğim bir açıdan bakmışsınız.Ama bir iki konuda düşünce ayrılığımız var.Para çekerken 600 Euro'ya kadar hiçbir bankamaikte komisyon yok.Dün Sparkasse atm'sinden 600 Euro çektim sıfır komisyonla.Bir de bu bankaları ciddiye almayacaklarını düşünmemem için de birkaç sebep var.Devletin kurumlarınde bu banka dökümanları ciddiye alınıyor,Konsolosluğa da Auslanderbehördeye de hep bu banka dökümanlarıyla gittim.İlerde başvuracağımız bankalarda bu bankaların kartlarını atm'lerinde kullandırıyolar.Banka geçmişi belgeleri düzenli ve anlaşılır bir şekilde götürüldükten sonra kabul edemeyeceklerini sanmıyorum.Son olarak da çevremde ki birkaç lokal banka kullanıcısı arkadaşım tavsiyem üzerine açtılar ve gerçekten hepsi Vivid kullanıyor şu an,bu da biraz bankacılığın evrildiğini gösteriyor bence.Fikrime göre gelecekte daha sağlam duracak olan bankalar bunlar,şu an diğerlerinden çok daha ilerde bir online sistemleri var çünkü.Ben kendi adıma kullanmaya devam edeceğim ikisini de çünkü görüşlerim bu şekilde ve memnunum fakat hesap açacak arkadaşların dediklerinizi dikkate almasını isterim gerçekten.Tekrar teşekkürler konuya katkınız için.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Cum Oca 21, 2022 9:26 pm

Evet bende vividten kontoauszug hemen 30 saniyede oluşturup çıkartıp verdim
Ausländerbehörde'ye oturumumu uzattım.
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

batukn

Mesaj gönderen batukn » Cmt Oca 22, 2022 5:49 pm

duisburger yazdı: Cum Oca 21, 2022 6:42 am Arkadaslar tavsiyem mecbur kalmadikca böyle n26 veya vivid gibi seylerle ugrasmayin gidin lokal bir bankadan hesap acin. Simdi hesap islemleri vs size kolay geliyor ama ilerde özellikle mezun olup biraz para kazanmaya baslayinca ne demek istedigimi cok daha iyi anlarsiniz. Ilerde schufa veya kredi gibi islemleriniz olursa banka gecmisinize bakiyorlar. bu tür online bankalari kimse ciddiye almaz. Bir de ögrenci adam, zaten cekecegi para en fazla 50 euro olur. Neden her para cekmesinde 1 euro komisyon ödesin ki. Bir de bu miktarlar simdi reklam icin, ilerde mutlaka artacaktir. O yüzden tavsiyem "mecbur kalmadikca" böyle sanal bankalarda ciro hesabi actirmayin.
komisyon yok

semihbetrin

Mesaj gönderen semihbetrin » Pzr Oca 23, 2022 12:12 pm

Computer_Berkay yazdı: Çrş Oca 19, 2022 10:22 am Rosemann yuzde 21 çıktı aralıkta vividte :)
onu kacirdim ben :)

semihbetrin

Mesaj gönderen semihbetrin » Pzr Oca 23, 2022 12:13 pm

onatpekaslan yazdı: Çrş Oca 19, 2022 7:36 pm Unutmadan konuya eklemek istiyorum, bir arkadaşımız Türkiye'de ki hattıyla Vivid ve N26 'dan hesabı Almanya'ya gelmeden açabilmiş.Yani iki bankaya +90 ile kaydolup hesap oluşturulabiliyormuş.İlk sayfada Vivid için verdiğim Alman hattı gerekiyor bilgisi yanlışmış.
bende oyle yaptim,acilabiliyor

denise

Mesaj gönderen denise » Pzt Oca 24, 2022 2:53 am

Merhaba arkadaşlar,

Aktif şekilde N26 kullanan arkadaşlar için, N26'dan para yatırma işlemini nasıl gerçekleştirebiliriz? Sparkasse ve birkaç banka atm'si denediğimde para yatırma seçeneğine denk gelemedim, daha önce para yatırma işlemi yapmış arkadaşlar varsa yardımcı olabilirse çok sevinirim.

Şimdiden çok teşekkürler :)

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzt Oca 24, 2022 11:25 am

Maalesef para yatırma işlemi atmlerden olmuyor. Yani bir yakınınız sizin ibanınıza atsın sizde ona nakit verin başka şans yok. Garip ama burdaki atmlerde para yatırma seçeneği çıkmıyor.(Vivid kullanıcısıyım)

nejatertil

Mesaj gönderen nejatertil » Pzt Oca 24, 2022 8:09 pm

denise yazdı: Pzt Oca 24, 2022 2:53 am Merhaba arkadaşlar,

Aktif şekilde N26 kullanan arkadaşlar için, N26'dan para yatırma işlemini nasıl gerçekleştirebiliriz? Sparkasse ve birkaç banka atm'si denediğimde para yatırma seçeneğine denk gelemedim, daha önce para yatırma işlemi yapmış arkadaşlar varsa yardımcı olabilirse çok sevinirim.

Şimdiden çok teşekkürler :)

Açıkçası bende daha önce para yatırmadım para hesaba geldiği için ama https: //n26.com/en-de/cash26 bu sayfada nasıl yapıldığını anlatmış Rewe,Penny,Rosmann vs. de yatırıldığını söylemiş.

denise

Mesaj gönderen denise » Sal Oca 25, 2022 6:26 pm

Çok teşekkür ederim cevaplarınız için. Uygulamadan add money diyip cash26 seçeneğini seçip yüklemek istediğiniz miktarı seçince size bir barkod veriyor, anlaşmalı marketlerden kasada barkodu gösterdiğinizde birkaç dakika içerisinde paranız hesabınıza geçmiş oluyor. Basit bir yöntem, tavsiye ederim kesinlikle.

onatpekaslan

Mesaj gönderen onatpekaslan » Sal Oca 25, 2022 7:15 pm

denise yazdı: Sal Oca 25, 2022 6:26 pm Çok teşekkür ederim cevaplarınız için. Uygulamadan add money diyip cash26 seçeneğini seçip yüklemek istediğiniz miktarı seçince size bir barkod veriyor, anlaşmalı marketlerden kasada barkodu gösterdiğinizde birkaç dakika içerisinde paranız hesabınıza geçmiş oluyor. Basit bir yöntem, tavsiye ederim kesinlikle.
Evet ben de 500 euro yüklemiştim bu şekilde, yüzde 1'de komisyon vardı galiba.Teşekkürler bilgi için.

duisburger

Mesaj gönderen duisburger » Çrş Oca 26, 2022 6:06 pm

onatpekaslan yazdı: Cum Oca 21, 2022 11:37 am Hocam gerçekten çok değerli bir yorum yapmışsınız teşekkür ederim,hiç düşünmediğim bir açıdan bakmışsınız.Ama bir iki konuda düşünce ayrılığımız var.Para çekerken 600 Euro'ya kadar hiçbir bankamaikte komisyon yok.Dün Sparkasse atm'sinden 600 Euro çektim sıfır komisyonla.Bir de bu bankaları ciddiye almayacaklarını düşünmemem için de birkaç sebep var.Devletin kurumlarınde bu banka dökümanları ciddiye alınıyor,Konsolosluğa da Auslanderbehördeye de hep bu banka dökümanlarıyla gittim.İlerde başvuracağımız bankalarda bu bankaların kartlarını atm'lerinde kullandırıyolar.Banka geçmişi belgeleri düzenli ve anlaşılır bir şekilde götürüldükten sonra kabul edemeyeceklerini sanmıyorum.Son olarak da çevremde ki birkaç lokal banka kullanıcısı arkadaşım tavsiyem üzerine açtılar ve gerçekten hepsi Vivid kullanıyor şu an,bu da biraz bankacılığın evrildiğini gösteriyor bence.Fikrime göre gelecekte daha sağlam duracak olan bankalar bunlar,şu an diğerlerinden çok daha ilerde bir online sistemleri var çünkü.Ben kendi adıma kullanmaya devam edeceğim ikisini de çünkü görüşlerim bu şekilde ve memnunum fakat hesap açacak arkadaşların dediklerinizi dikkate almasını isterim gerçekten.Tekrar teşekkürler konuya katkınız için.
Arkadaslar sadece komisyon olayina takilmayin. Vizyonunuz su anda sadece oturum uzatmak bir sekilde kalmak üzerine dayali. Tek derdiniz oturum veya vize. Ben daha ilerisinden bahsediyorum. Oturum vs ugrasmayacak duruma geldiginiz zaman ilerde bu tür bankalarda hesap actiginiz icin pisman olacaksiniz ve ne demek istedigimi o zaman anlayabileceksiniz. Ilk asamada bu tür bankalarda isinizi görün ama bir an önce adam gibi bir bankaya gecin diyorum kisaca :D

batukn

Mesaj gönderen batukn » Cum Oca 28, 2022 12:11 am

duisburger yazdı: Çrş Oca 26, 2022 6:06 pm Arkadaslar sadece komisyon olayina takilmayin. Vizyonunuz su anda sadece oturum uzatmak bir sekilde kalmak üzerine dayali. Tek derdiniz oturum veya vize. Ben daha ilerisinden bahsediyorum. Oturum vs ugrasmayacak duruma geldiginiz zaman ilerde bu tür bankalarda hesap actiginiz icin pisman olacaksiniz ve ne demek istedigimi o zaman anlayabileceksiniz. Ilk asamada bu tür bankalarda isinizi görün ama bir an önce adam gibi bir bankaya gecin diyorum kisaca :D
Usluba bak ya,sparkasse kullanip vizyonlu mu oldun çen :d

duisburger

Mesaj gönderen duisburger » Cum Oca 28, 2022 12:30 am

Ee benim gerizekali yavrum, ben gidin Sparkasse den hesap acin mi dedim? Kreditwürdigkeit, Bonität vs bir arastir anlarsin diycem ama yaptigim tavsiye sana battigina göre ya tahmin ettigim gibi aptalsin ya da bu bankalar adina online pazarlama yapan simsarlardansin.

batukn

Mesaj gönderen batukn » Cum Oca 28, 2022 8:29 pm

duisburger yazdı: Cum Oca 28, 2022 12:30 am Ee benim gerizekali yavrum, ben gidin Sparkasse den hesap acin mi dedim? Kreditwürdigkeit, Bonität vs bir arastir anlarsin diycem ama yaptigim tavsiye sana battigina göre ya tahmin ettigim gibi aptalsin ya da bu bankalar adina online pazarlama yapan simsarlardansin.
gerizekali yavrun opsun seni :D hem aptalim hem simsarim, bankalar geldi yalvardi simsarim ol simsarim ol kiramadim bende :D :D

Kullanıcı avatarı
tunuzn

Mesaj gönderen tunuzn » Cmt Oca 29, 2022 10:37 pm

batukn yazdı: Cum Oca 28, 2022 8:29 pm gerizekali yavrun opsun seni :D hem aptalim hem simsarim, bankalar geldi yalvardi simsarim ol simsarim ol kiramadim bende :D :D
Taksitle bir sey almak istediginde, kredi cekmek istediginde fark edeceksin dostum. Hani hep 12/24 ay taksitler vesaire varya sen onlari alamayacaksin cünkü portföy kontrolü yapiyorlar. Paypal sonradan ödeme özellikleri falan da dahil buna. Neden cashback veriyorlar bunu arastir derim. Senin paralarini nerede tuttuklarini bil öyle yatir bence. Aufenthaltstitel alirken belki biraz zorluk cikarabilir bu tür servisler.

onatpekaslan

Mesaj gönderen onatpekaslan » Pzt Oca 31, 2022 4:57 pm

duisburger yazdı: Cum Oca 28, 2022 12:30 am Ee benim gerizekali yavrum, ben gidin Sparkasse den hesap acin mi dedim? Kreditwürdigkeit, Bonität vs bir arastir anlarsin diycem ama yaptigim tavsiye sana battigina göre ya tahmin ettigim gibi aptalsin ya da bu bankalar adina online pazarlama yapan simsarlardansin.
Konunun buralara gelmesi gerçekten üzücü.Vivid ya da N26'dan banka hesabı kullandığı için sıkıntı yaşayan oldu mu çevrenizde,yoksa sadece varsayımlarla mı hakaret ediyosunuz insanlara? En az 20 tane bu bankaların kullanıcısı tanıdığım var.Bunların içinde Wuppertal'de doğup büyümüş 35 yaşında doktor kuzenim var, hukuk öğrencisi kuzenlerim var.Bu insanların başka banka hesapları da var ama yaklaşık bir senedir de aktif olarak Vivid kullanıyorlar.Siz bu bankayı kullandınız mı,çevrenizde kullanıp zarar gören, kredi çekemeyenn, lastiği patlayan falan var mı? Banka olabilmek Almanya'da kolay mı? Oturum için kaç belge topluyosunuz,önüne gelen banka açabilir mi? Devlet o bankayı tanıdıysa herkes seve seve tanır, siz o konuda da rahat olun.Bir bildiğiniz varsa da hakareti bırakıp adam gibi şu şu şu diye söyleyin.Yok onu araştır yok bunu araştır.Ref kodu paylaşmakla mı simsar olunuyor?

onatpekaslan

Mesaj gönderen onatpekaslan » Pzt Oca 31, 2022 5:11 pm

tunuzn yazdı: Cmt Oca 29, 2022 10:37 pm Taksitle bir sey almak istediginde, kredi cekmek istediginde fark edeceksin dostum. Hani hep 12/24 ay taksitler vesaire varya sen onlari alamayacaksin cünkü portföy kontrolü yapiyorlar. Paypal sonradan ödeme özellikleri falan da dahil buna. Neden cashback veriyorlar bunu arastir derim. Senin paralarini nerede tuttuklarini bil öyle yatir bence. Aufenthaltstitel alirken belki biraz zorluk cikarabilir bu tür servisler.
Portföy kontrolünde ne diyecekler? Aa Vivid kullanmış parası geçersiz falan mı :D Arkadaşlar siz bunları herhangi bir deneyimle söylüyorsanız bunu bizle paylaşın öğrenelim.İki üç kişi sürekli varsayımlarla karalama yapıyor.Neden cashback veriyor,mesela Türkiye'de ki bir sürü banka emekli maaşını geçirene bir maaş ikramiye veriyor;Garanti,İşbankası vs. Neden veriyorlar? Tokatlayacaklar değil mi :D Almanya'nın tanıdığı herhangi bir banka paranı hiçbir yerde tutamaz.Çocuk oyuncağı mı sanıyosunuz siz bu işleri anlamadım ki,hiç mi haberiniz yok bankanın ne olduğundan,hangi denetlemelere tabi olduğundan?Vize ve Aufenthalts için de kişisel deneyimimi söyleyeyim,hiçbir sıkıntı olmadı.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzt Oca 31, 2022 6:04 pm

Zaten belirli bir miktara kadar zannediyorum 100.000 Euro ya kadar paranin Devlet güvencesi altinda oldugu yaziyor. Ama bu demek degil ki Sparkasse veya baska bir bankadan hesap acmak sacma eninde sonunda bu bankalarin birinde hesap acacaz zaten,

Bilker

Mesaj gönderen Bilker » Pzt Oca 31, 2022 10:47 pm

Adam Kreditwürdigkeit, Bonität diyor bizimkiler oturum uzatilyormu oturum? Vize aliniyormu ondan haber ver diyor :D Hocam ne ugrasiyorsun böyle tiplerle. Bunlarin tek ilgilendikleri oturum uzatmak. Ne demek istediginizi ben cok iyi anladim ama salla bu tipleri, ben de uzun vadede kimseye tavsiye etmem bu bankalari. Hadi bizi bosverin ne biliyim etrafinizda is hayatina atilan bir alman varsa sorun böyle sacma sapan bankalar var uzun vadede güvenirmisin diye? Cevap bile vermeyip bu salak ne diyor diye siritacaktir size. :lol:

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Şub 01, 2022 12:43 am

Daha önce hic bu basliga bakmadim, bizim Cem i (duisburger) sikayet etmis bazi arkadaslar onun üzerine geldim. Banka, finans vs uzmani degilim heleki bu N26 vs hic bilmem ama birine yatirim veya finansla ilgili fikir soracaksam da Cem e sorarim. Adam burda yüksek lisans + doktora yapti, su anda bilmiyorum ama en son 3 sene önce dünyaca ünlü bir consultancy firmasinda hepinizin hatta benim bile kapisindan zor girecegim firmalara finans danismanligi yapiyordu. Yaptigi bir finans raporunun fiyati bazen milyon eurolara tekabul ediyor. O yüzden ne diyorsa dinleyin. Ben de kisisel olarak uzun vadede bu tür bankalari tavsiye etmem. Ilk asamada ikamet vs bazi sehirlerde cok uzun sürüyor, o sürec icin degerlendirin, herhangi bir problem cikmaz ama oturum alir almaz normal lokal bir bankaya gecin. Bu tavsiyeye kizip inatla halen bu tür bankalari savunanlari ve profillerine baktigimda sadece bu baslik altinda aktiv olan arkadaslari da anlamiyorum ve bu durum hic hosuma gitmedi. Bu yüzden basligi sürekli olarak kitliyorum.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Kilitli