Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

N26 vs Vivid (online ve ücretsiz bankacılık karşılaştırma)

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
onatpekaslan

N26 vs Vivid (online ve ücretsiz bankacılık karşılaştırma)

Mesaj gönderen onatpekaslan » Cmt Ağu 14, 2021 12:43 am

Merhaba arkadaşlar.Aktif olarak kullandığım iki online ve ücretsiz banka hesabını kendi deneyimlerimle sizin için karşılaştırmak istedim.
Bir kere şunu söylemek isterim ki,iki banka hesabını da açmak ve kullanmak çok kolay.Vize işleminden geçmiş pasaportunuz elinizdeyse telefon üzerinden on beş yirmi dakika içinde iki bankadan da ücretsiz hesap açabilirsiniz (Türkiye'de olsanız bile.). N26 'nın Expatrio'yla da anlaşması olduğu için bloke hesaptaki ilk ay ödemenizi Almanya'ya gelmeden almanız da mümkün.Birkaç aşama geçip operatörle online bir görüşme yapıyorsunuz,pasaportunuzu gösteriyorsunuz ve hesaplar açılıyor.Bu zamana kadar tamamen ücretsiz bir banka hesabı için N26 vardı fakat Vivid güzel bir rakip oldu.Özellikle Vivid'in bir çok markada geri ödeme sitemi var.Örneğin Lidl adlı markette yaptığınız her harcamanın yüzde 10'unu geri veriyor şu an.Bu kampanyalar değişiyor fakat sürekli büyük markalarla avantajlı cashback kampanyası bulunuyor.Normal kredi kartları ek parayla gönderiliyor fakat online kartları Apple Wallet'a bağlayıp telefonunuzla her yerde temassız ödeme yapabiliyorsunuz.Kısacası bu hesapları EnPara gibi düşünebilirsiniz.Almanya'ya geldiğimden beri herhangi atm'den para çekme dışında bir bankaya gitmedim.N26 hesabıyla istediğiniz atm'den ayda üç kere ücretsiz para çekebilirsiniz.

onatpekaslan

Re: N26 vs Vivid (online ve ücretsiz bankacılık karşılaştırma)

Mesaj gönderen onatpekaslan » Cmt Eyl 11, 2021 5:41 pm

Arkadaşlar konuyu yazarken bir konuyu atlamışım.Hesapları açarken Almanya'dan alınmış bir telefon hattı olması gerekiyor.
( Vivid giriş bonusunu eylül ayının sonuna kadar €40+€50(Cashback) olarak güncelledi. )

nejatertil

Mesaj gönderen nejatertil » Pzt Eyl 13, 2021 12:27 am

onatpekaslan yazdı: Cmt Ağu 14, 2021 12:43 am Merhaba arkadaşlar.Aktif olarak kullandığım iki online ve ücretsiz banka hesabını kendi deneyimlerimle sizin için karşılaştırmak istedim.
Bir kere şunu söylemek isterim ki,iki banka hesabını da açmak ve kullanmak çok kolay.Vize işleminden geçmiş pasaportunuz elinizdeyse telefon üzerinden on beş yirmi dakika içinde iki bankadan da ücretsiz hesap açabilirsiniz (Türkiye'de olsanız bile.). N26 'nın Expatrio'yla da anlaşması olduğu için bloke hesaptaki ilk ay ödemenizi Almanya'ya gelmeden almanız da mümkün.Birkaç aşama geçip operatörle online bir görüşme yapıyorsunuz,pasaportunuzu gösteriyorsunuz ve hesaplar açılıyor.Bu zamana kadar tamamen ücretsiz bir banka hesabı için N26 vardı fakat Vivid güzel bir rakip oldu.Özellikle Vivid'in bir çok markada geri ödeme sitemi var.Örneğin Lidl adlı markette yaptığınız her harcamanın yüzde 10'unu geri veriyor şu an.Bu kampanyalar değişiyor fakat sürekli büyük markalarla avantajlı cashback kampanyası bulunuyor.Normal kredi kartları ek parayla gönderiliyor fakat online kartları Apple Wallet'a bağlayıp telefonunuzla her yerde temassız ödeme yapabiliyorsunuz.Kısacası bu hesapları EnPara gibi düşünebilirsiniz.Almanya'ya geldiğimden beri herhangi atm'den para çekme dışında bir bankaya gitmedim.N26 hesabıyla istediğiniz atm'den ayda üç kere ücretsiz para çekebilirsiniz.

Vivid hesabını açarken bir sorun yaşamadım ve dediğiniz gibi oldu, bilgiler için teşekkürler. Fakat arkadaşıma tavsiye ettiğimde onu kabul etmediler, sebebi ne olabilir fikriniz var mı?

onatpekaslan

Mesaj gönderen onatpekaslan » Pzt Eyl 13, 2021 7:14 pm

nejatertil yazdı: Pzt Eyl 13, 2021 12:27 am Vivid hesabını açarken bir sorun yaşamadım ve dediğiniz gibi oldu, bilgiler için teşekkürler. Fakat arkadaşıma tavsiye ettiğimde onu kabul etmediler, sebebi ne olabilir fikriniz var mı?
Arkadaşınız Türk pasaportluysa daha önce kullandığı bir bankayla sıkıntı yaşamış veya ödemelerini zamanında yapmamış olması muhtemel.Ama Arap çevresi pasaportu ve emin olmamakla birlikte Afrika pasaportu Vivid üzerinde kabul görmüyor.Vivid bu pasaportlara banka hesabı açmıyor,N26 ise Arap,Afrika gibi pasaportlara hesap açmak için ekstra mail istiyor.Dediğim gibi Türk pasaportu için bu işlem geçmişinizde bir sıkıntı yaşanmadıysa çok kolay.Umarım açıklayıcı olmuştur.

mugeknr

Mesaj gönderen mugeknr » Çrş Eyl 15, 2021 12:24 am

Peki bu iki banka da taahhütsüz ve yıllık aidatsız mı veriyor bu bonusları ve veriyorsa sebebi hakkında fikriniz var mı?

onatpekaslan

Mesaj gönderen onatpekaslan » Çrş Eyl 15, 2021 12:32 am

mugeknr yazdı: Çrş Eyl 15, 2021 12:24 am Peki bu iki banka da taahhütsüz ve yıllık aidatsız mı veriyor bu bonusları ve veriyorsa sebebi hakkında fikriniz var mı?
Evet,arkadaşım Vivid hesabını açtı 40 euro bonusu harcayıp başka banka kullandığı için hesabını kapattı sonra mesela.Türkiye'de emeklilere yapılan sistem gibi düşünebilirsiniz,maaşını geçirene bi maaş ikramiye veriyorlar.Bankalar içinde yaygın bir sistem Vivid'de piyasaya hızlı girmeye çalıştığı için şu an 40+50 veriyor,ilerde bu kadar olacağını düşünmüyorum.Hem N26 hem Vivid için hiçbir taahhüt ve aidat yok, tamamen ücretsiz hesaplar.

semihbetrin

Mesaj gönderen semihbetrin » Prş Eyl 16, 2021 2:04 am

onatpekaslan yazdı: Cmt Eyl 11, 2021 5:41 pm Arkadaşlar konuyu yazarken bir konuyu atlamışım.Hesapları açarken Almanya'dan alınmış bir telefon hattı olması gerekiyor.
( Vivid giriş bonusunu eylül ayının sonuna kadar €40+€50(Cashback) olarak güncelledi. )
Vivid hangi ülkelerde geçerli, bir fikriniz var mı,araştırdım ama göremedim?

onatpekaslan

Mesaj gönderen onatpekaslan » Prş Eyl 16, 2021 3:41 pm

semihbetrin yazdı: Prş Eyl 16, 2021 2:04 am Vivid hangi ülkelerde geçerli, bir fikriniz var mı,araştırdım ama göremedim?
Bildiğim kadarıyla Almanya,Avusturya ve İsveç merkezleri var fakat bütün avrupada kullanılabiliyor,online olarak da tabii ki bütün dünyada kullanılabiliyor.

semihbetrin

Mesaj gönderen semihbetrin » Prş Eyl 16, 2021 9:13 pm

onatpekaslan yazdı: Prş Eyl 16, 2021 3:41 pm Bildiğim kadarıyla Almanya,Avusturya ve İsveç merkezleri var fakat bütün avrupada kullanılabiliyor,online olarak da tabii ki bütün dünyada kullanılabiliyor.
anladım teşekkürler

nejatertil

Mesaj gönderen nejatertil » Cum Eyl 17, 2021 11:56 am

onatpekaslan yazdı: Pzt Eyl 13, 2021 7:14 pm Arkadaşınız Türk pasaportluysa daha önce kullandığı bir bankayla sıkıntı yaşamış veya ödemelerini zamanında yapmamış olması muhtemel.Ama Arap çevresi pasaportu ve emin olmamakla birlikte Afrika pasaportu Vivid üzerinde kabul görmüyor.Vivid bu pasaportlara banka hesabı açmıyor,N26 ise Arap,Afrika gibi pasaportlara hesap açmak için ekstra mail istiyor.Dediğim gibi Türk pasaportu için bu işlem geçmişinizde bir sıkıntı yaşanmadıysa çok kolay.Umarım açıklayıcı olmuştur.
Aynen,arkadaş Ürdün pasaportluydu.Deneyimlediğim kadarıyla Arap bölgesi,Hindistan,Afrika,Çin bu tarz pasaportları kabul etmiyorlar.

onatpekaslan

Mesaj gönderen onatpekaslan » Cmt Eyl 18, 2021 2:19 pm

nejatertil yazdı: Cum Eyl 17, 2021 11:56 am Aynen,arkadaş Ürdün pasaportluydu.Deneyimlediğim kadarıyla Arap bölgesi,Hindistan,Afrika,Çin bu tarz pasaportları kabul etmiyorlar.
Evet Arap ve Afrika ve Hindistan'ı bende biliyorum ama Çin hakkında fikrim yok.

batukn

Mesaj gönderen batukn » Pzr Eyl 19, 2021 10:32 pm

Açan diğer arkadaşlar,hangisinden daha memnun kaldınız? Bende birini açmayı düşünüyorum.

mugeknr

Mesaj gönderen mugeknr » Sal Eyl 21, 2021 12:58 am

batukn yazdı: Pzr Eyl 19, 2021 10:32 pm Açan diğer arkadaşlar,hangisinden daha memnun kaldınız? Bende birini açmayı düşünüyorum.
İkisini de açtım,Vivid daha iyi duruyor.

batukn

Mesaj gönderen batukn » Sal Eyl 21, 2021 7:23 pm

mugeknr yazdı: Sal Eyl 21, 2021 12:58 am İkisini de açtım,Vivid daha iyi duruyor.
Ne açıdan,açıklayabilir misiniz?

AylinCelik

Mesaj gönderen AylinCelik » Sal Eyl 21, 2021 8:30 pm

Ikisi de birbirinden dandik banka. Zaten adlari yasadisi islere karisti N26'nin. Böyle online bankalardan uzak durmanizi tavsie ederim. Su referans link dagiticilar bir bitmiyorlar.

onatpekaslan

Mesaj gönderen onatpekaslan » Çrş Eyl 22, 2021 11:59 pm

AylinCelik yazdı: Sal Eyl 21, 2021 8:30 pm Ikisi de birbirinden dandik banka. Zaten adlari yasadisi islere karisti N26'nin. Böyle online bankalardan uzak durmanizi tavsie ederim. Su referans link dagiticilar bir bitmiyorlar.
Aylin merhaba, dediğin doğru olabilir ama benim bu konuda herhangi bir bilgim yok.Bu bilgiyi doğrularsan bir haber linki veya bir kaynakla bende kimseyi yanlış yönledirmek istemem.Bu arada ikiside işlemleri çok hızlı olan, dakikada canlı yardımı olan, imkanları eski kafalı dandik bankalara göre çok fazla olan, çok daha iyi dizayn edilmiş pratik app'leri olan bankalar.Bir yorum yaparken sebep belirtirsen insanlar da neden kullanmamaları gerektiğini anlasa keşke.Zira forumun amacı bu.Bu arada banka hesabı açacak birinin kendi kendine açmasındansa referansla açması iki insan için de kazanç oluyor,referans kültürüne keşke Türkiye daha çok alışabilse.

AylinCelik

Mesaj gönderen AylinCelik » Prş Eyl 23, 2021 11:56 am

onatpekaslan yazdı: Çrş Eyl 22, 2021 11:59 pm Aylin merhaba, dediğin doğru olabilir ama benim bu konuda herhangi bir bilgim yok.Bu bilgiyi doğrularsan bir haber linki veya bir kaynakla bende kimseyi yanlış yönledirmek istemem.Bu arada ikiside işlemleri çok hızlı olan, dakikada canlı yardımı olan, imkanları eski kafalı dandik bankalara göre çok fazla olan, çok daha iyi dizayn edilmiş pratik app'leri olan bankalar.Bir yorum yaparken sebep belirtirsen insanlar da neden kullanmamaları gerektiğini anlasa keşke.Zira forumun amacı bu.Bu arada banka hesabı açacak birinin kendi kendine açmasındansa referansla açması iki insan için de kazanç oluyor,referans kültürüne keşke Türkiye daha çok alışabilse.
Bilginiz yoksa neden öneriyorsunuz... Internete Geldwäsche N26 yazin veya Bafin N26 falan yazin zaten bir sürü güncel haber cikiyor...

https://www.computerbild.de/artikel/cb- ... 54427.html

Yukaridaki linkteki haber gecen aydan ve Bafin, N26'yi yeni müsteri kabul edememesi hususunda tehdit ediyor... Bafin da kim diyecek olursaniz, devletin finans düzenleme kurumu...

Bir sey refere etmekte hicbir beyis bence yok fakat neyi refere ettiginizin önemi de cok...

onatpekaslan

Mesaj gönderen onatpekaslan » Prş Eyl 23, 2021 7:13 pm

AylinCelik yazdı: Prş Eyl 23, 2021 11:56 am Bilginiz yoksa neden öneriyorsunuz... Internete Geldwäsche N26 yazin veya Bafin N26 falan yazin zaten bir sürü güncel haber cikiyor...

Yukaridaki linkteki haber gecen aydan ve Bafin, N26'yi yeni müsteri kabul edememesi hususunda tehdit ediyor... Bafin da kim diyecek olursaniz, devletin finans düzenleme kurumu...

Bir sey refere etmekte hicbir beyis bence yok fakat neyi refere ettiginizin önemi de cok...
Paylaştığınız haber dijital bankacılık karşıtı, posta pulu meraklısı kesim tarafından paranın takibinin zor olduğunu, kolay kara para aklamak için kullanılabileceğini söyleyerek yapılmış.Aynı kafa Türkiye'de de Enpara, Papara gibi sistemlere algı yapıyor. Şu dijital çağı yakalayaman postacılar, posta kutusunun yanında ve banka önünde sıra beklemeye devam edin lütfen.Benim zamanım değerli :D

ertuu04

Mesaj gönderen ertuu04 » Cum Eyl 24, 2021 11:13 pm

onatpekaslan yazdı: Cmt Eyl 11, 2021 5:41 pm Arkadaşlar konuyu yazarken bir konuyu atlamışım.Hesapları açarken Almanya'dan alınmış bir telefon hattı olması gerekiyor.
Şuan 10€ gösteriyor normal mi?

buffy

Mesaj gönderen buffy » Cmt Eyl 25, 2021 8:20 am

AylinCelik yazdı: Prş Eyl 23, 2021 11:56 am Bilginiz yoksa neden öneriyorsunuz... Internete Geldwäsche N26 yazin veya Bafin N26 falan yazin zaten bir sürü güncel haber cikiyor...

Iyice bilgi sahibi olmadan konusmayin ya. Haberde kara para aklamak isteyen kisilerin son zamanlarda N26 kullandigi yaziyor ve N26’dan kimlik dogrulama gibi islemlere dair guvenligin arttirilmasinin talep edildigi belirtiliyor. Bankanin bir sey yaptigi yok yani. Biraz okuyun arastirin konusmadan once.

Kilitli