Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Hessen Ulaşım Sorunu

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
lilas

Hessen Ulaşım Sorunu

Mesaj gönderen lilas » Çrş Tem 21, 2021 11:33 am

Merhabalar, benim Wetzlar'da konaklama durumum var fakat bu şehirde almanca kursu yok resmen. (Bilen varsa beni aydınlatsın lütfen😢)

Frankfurtta kurs baktım. Fakat ulaşım konusu sanırım çok sıkıntılı. RE kodlu trenle gidiliyor fakat sanırım bu deutschebahn treni. Aylık 200 küsür euro gibi bir ücret çıkıyor. Acaba ben mi bir şeyleri yanlış yapıyorum? Aynı eyalette farklı iki şehire ulaşım bu kadar pahalı mı? Bilen bir arkadaş yardımcı olabilir mi lütfen😔

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Hessen Ulaşım Sorunu

Mesaj gönderen Physiker » Prş Tem 22, 2021 12:17 pm

Marburg üniversitesinin kursuna basvuru yapin.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

lilas

Mesaj gönderen lilas » Sal Ağu 24, 2021 10:29 am

Physiker yazdı: Prş Tem 22, 2021 12:17 pm Marburg üniversitesinin kursuna basvuru yapin.
Merhaba, ben yaz dönemi için düşünüyorum da sitesinde üniversite öğrencileri için mevcuttur yazıyor. Acaba ben mi yanlış bir noktadayım?

Önce bölüm başvurusu > şartlı kabul alma > kursa başvuru şeklinde mi ilerleniyor yoksa direkt kursa başvurma imkanım var mı? Eğer bilginiz varsa paylaşırsanız çok ama çok memnun olurum🥺

lilas

Mesaj gönderen lilas » Sal Ağu 24, 2021 10:48 am

*Mesajı düzenleyemedim ekleme yapayım.

Üniversite tanıtımlarında "Marburg Üniversitesinden ön kabul alabilmeniz icin sadece A1 almanca belgenizin olmasi gerekiyor. A1 belgesi ile basvuru yapip ön kabul aldiktan sonra dilerseniz yine Marburg Üniversitesinin kendi almanca hazirlik kursunda da egitim alabilirsiniz." yazıyor. Ben burada Wirtschaftsinformatik 3. sınıftayım, bu bölüm Marburg'da da var. zulassungmodus frei gözüküyor. direkt bölüme başvuru şeklinde mi ilerlemeliyim?

Bir de ben bir dönem (6-7 ay) kalıp geri dönmeyi düşünüyorum. Burada bir senem kalmış oluyor, bitirdikten sonra mezuniyet puanımla informatik barcheloruna başlamak gibi bir planım var. (belki wirtschaftsinformatik masterı da olabilir henüz tam net olamadım bu konuda) şartlı kabulle gidip dil belgesi aldıktan sonra Türkiyeye geri dönmem bir problem yaratır mı ilerde?

lilas

Mesaj gönderen lilas » Sal Mar 08, 2022 2:21 pm

Physiker yazdı: Prş Tem 22, 2021 12:17 pm Marburg üniversitesinin kursuna basvuru yapin.
Merhaba Physiker, acaba Marburg kursuna kaydolmak için öncesinde şartlı kabul almak gerekiyor mu? Eğer direkt dil kursuna başvurulabiliyorsa, ulaşım kartı alınabiliyor mu bu şekilde? Studienkolleg başvuru tarihi falan var sitesinde, ama bu başvuru tarihi dil kursu için de geçerli mi bilmiyorum.