Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

muhendislik master

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
MetAlFey

muhendislik master

Mesaj gönderen MetAlFey » Cmt Ağu 28, 2010 6:24 pm

Merhaba arkadaslar.Almanyada master yapmak istiyorum, son 10 gundur bu formdayim aradagim tum sorularin cevaplarini buldum(emegi gecen herkese cok tesekur ederim).Ancak asagida yazili olanlar haric:D

Ben INSAAT muhendisligi 4.sinif ogrencisiyim ve mezun olurken ortlamam yaklasik 3.20 olacak ve almancam su anda 0 eger onay alirsam 1 senede orda hazirlik okuyacam.Almanya ya gitmeden oncede burda almancaya baslamayi dusunuyorum.
ANCAK bir uni.ye sartli kabul ALAMAMA veya benim aldigim tum lisans derslerinin kabul EDILMEME riski var?Eger bu olasiliklar olursa ben 1 sene ingilizcemi gelistirmek yerine bostan yere 1 sene kayip edecem.(almanya olmazsa master turkiyede yapacam,o yuzden ingilizcede onemli)
Ayrica ben masterdan sonra Turkiya ye donmeyi dusuyordum.

Tum bu yazdiklarim suraya getirmeye calisiyorum;dun bir insaat muhendisiyle konustum ve master yapmanin gereksiz oldugunu is hayatinda kendini daha iyi gelistirebilecegini v.s. soyledi bende netten yaptigim arastirmalardan herhangi bi sonuc cikaramadim?

Kafam cok karisik,moralim cok bozuk:|

Lutfen goruslerinizi bildirin:o

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

muhendislik master

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Ağu 29, 2010 1:30 am

calismakmi yoksa master yapmakmi diye soruyorsun sanirim :)

para para para

MetAlFey

muhendislik master

Mesaj gönderen MetAlFey » Pzr Ağu 29, 2010 12:30 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

calismakmi yoksa master yapmakmi diye soruyorsun sanirim :)

para para para[/quote]

Evet aynen oyle.Ama parasina ragmen master yapmak tercih edilemez mi?Yani en azindan Almancan olacak ?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

muhendislik master

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Ağu 30, 2010 4:41 am

Almanya\'da ki bir universiteden kabulunu Turkiye\'deyken de alabilirsin..Bu arada derslerini saydirip saydiramayacagin ise evet muamma ama TR\'deyken de bunu ogrenebilirsin aslinda.Gerekli merciilerle iletisime gecmen gecerli.