Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Neden almanlar böyle?

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
dabadee

Neden almanlar böyle?

Mesaj gönderen dabadee » Pzt Nis 19, 2021 9:04 pm

Cinsel kimlik konusunda bazı lgbt yönlerim var. Almanyaya ilk gelince bunu kendimi saklıyordum. Tamamen normal şekilde alman arkadaş edinmeye çalışıyordum fakat kimse benimle arkadaş olmuyordu. Daha sonra tedavi sürecim başladı, bir dönem türkiyeye gittim ve yaklaşık 1 hafta önce almanyaya geri döndüm. Fakat bu sefer cinsel kimlik, yönelik vs. Gizlememeye karar verdim. Erkeklere ilgim yok. Fakat gay, 20 yasinda bir alman benimle beraber olmak istedi, kabul ettim. Zevk almadım. Belki alırım dedim, denemek istedim. Iğrendim. 1 haftada yaşıtlarımda birkaç alman arkadaş buldum. Sırf 1 haftada bunlar oldu. Neden almanyada herkes gibi yaşarken hiç alman arkadaşım olmuyorduda, cinsel kimliğimi ortaya çıkarınca almanlar benimle arkadaş olmaya hatta benimle beraber olmayı teklif etmeye başladılar? Bunu bende anlayamadım. :roll: Üstelik hepsi işinde gücünde, okulunda olan kişiler.

johnlock

Re: Neden almanlar böyle?

Mesaj gönderen johnlock » Pzt Nis 19, 2021 9:39 pm

dabadee yazdı: Pzt Nis 19, 2021 9:04 pm Cinsel kimlik konusunda bazı lgbt yönlerim var. Almanyaya ilk gelince bunu kendimi saklıyordum. Tamamen normal şekilde alman arkadaş edinmeye çalışıyordum fakat kimse benimle arkadaş olmuyordu. Daha sonra tedavi sürecim başladı, bir dönem türkiyeye gittim ve yaklaşık 1 hafta önce almanyaya geri döndüm. Fakat bu sefer cinsel kimlik, yönelik vs. Gizlememeye karar verdim. Erkeklere ilgim yok. Fakat gay, 20 yasinda bir alman benimle beraber olmak istedi, kabul ettim. Zevk almadım. Belki alırım dedim, denemek istedim. Iğrendim. 1 haftada yaşıtlarımda birkaç alman arkadaş buldum. Sırf 1 haftada bunlar oldu. Neden almanyada herkes gibi yaşarken hiç alman arkadaşım olmuyorduda, cinsel kimliğimi ortaya çıkarınca almanlar benimle arkadaş olmaya hatta benimle beraber olmayı teklif etmeye başladılar? Bunu bende anlayamadım. :roll: Üstelik hepsi işinde gücünde, okulunda olan kişiler.
bunun en azami nedeninin insanların kendine yakın düşüncelere sahip insanlarla arkadaş olmak istemesidir diye düşünüyorum. lgbt bireyi bir insanın açık görüşlü, solcu, inançsız ve "rahat" olduğu düşüncesi ile seninle arkadaş olmak istemiş olabilirler. özellikle kadınlarda eşcinsel erkeklerle arkadaş olma isteği çok oluyor

Kullanıcı avatarı
Alarech

Mesaj gönderen Alarech » Pzt Nis 19, 2021 9:46 pm

dabadee yazdı: Pzt Nis 19, 2021 9:04 pm Cinsel kimlik konusunda bazı lgbt yönlerim var. Almanyaya ilk gelince bunu kendimi saklıyordum. Tamamen normal şekilde alman arkadaş edinmeye çalışıyordum fakat kimse benimle arkadaş olmuyordu. Daha sonra tedavi sürecim başladı, bir dönem türkiyeye gittim ve yaklaşık 1 hafta önce almanyaya geri döndüm. Fakat bu sefer cinsel kimlik, yönelik vs. Gizlememeye karar verdim. Erkeklere ilgim yok. Fakat gay, 20 yasinda bir alman benimle beraber olmak istedi, kabul ettim. Zevk almadım. Belki alırım dedim, denemek istedim. Iğrendim. 1 haftada yaşıtlarımda birkaç alman arkadaş buldum. Sırf 1 haftada bunlar oldu. Neden almanyada herkes gibi yaşarken hiç alman arkadaşım olmuyorduda, cinsel kimliğimi ortaya çıkarınca almanlar benimle arkadaş olmaya hatta benimle beraber olmayı teklif etmeye başladılar? Bunu bende anlayamadım. :roll: Üstelik hepsi işinde gücünde, okulunda olan kişiler.
Ya aslında Almanya'da değil de genel olarak son zamanlarda bence cinsel yönelimlere karşı aşırı bir özentilik oluşmuş durumda.Bu yönelimi insanlar dışa vurdukları zaman doğal bir biçimde yaklaşıp geçmek yerine onları ilahlaştırma gibi davranışlar olmaya başladı.Özellikle Türkiye'de de kadınla arkadaş olma oranı karşıdaki gay erkek olduğu zaman çok artıyor.Bunun nedeni zamanında yapılan baskıların patlaması ya da artık bir çeşit özentilik durumuna gelmesi de olabilir.

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Pzt Nis 19, 2021 10:08 pm

Alarech yazdı: Pzt Nis 19, 2021 9:46 pm Ya aslında Almanya'da değil de genel olarak son zamanlarda bence cinsel yönelimlere karşı aşırı bir özentilik oluşmuş durumda.Bu yönelimi insanlar dışa vurdukları zaman doğal bir biçimde yaklaşıp geçmek yerine onları ilahlaştırma gibi davranışlar olmaya başladı.Özellikle Türkiye'de de kadınla arkadaş olma oranı karşıdaki gay erkek olduğu zaman çok artıyor.Bunun nedeni zamanında yapılan baskıların patlaması ya da artık bir çeşit özentilik durumuna gelmesi de olabilir.
Evet gercektende böyle. Arkadas degil sadece cinsel yöndende seni daha yakin hissediyorlar. Resmen ilahlasiriyorlar dedigin gibi. Ev problemim olsa bana bu konuda hemen yardimci olacak hatta bedavaya kalacak yer bile bulabilecek gene alman non binary arkadasim var, is olsun, okul hakkinda destek olsun. Yani sadece LGBT yiz neden bukadar destek, imkan bende bilmiyorum :D Mesela benim kendime ait evim olsa memnuniyetle lgbt birinin bir müddet bedava kalmasini izin verirdim. Nedense otomatik diger lgbtleride kendine cok yakin hissediyorsun mesela.

koloo

Mesaj gönderen koloo » Pzt Nis 19, 2021 11:57 pm

Cinsel aciligin afrikasi sadece türkiye degil :) Tinder kullaniyorsaniz kendinizce bir deney yapabilirsiniz. Kadinlari degil, erkekleri gösteri secin ve 1 dk icinde aldiginiz like sayisini görünce sok olursunuz

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Sal Nis 20, 2021 12:08 am

koloo yazdı: Pzt Nis 19, 2021 11:57 pm Cinsel aciligin afrikasi sadece türkiye degil :) Tinder kullaniyorsaniz kendinizce bir deney yapabilirsiniz. Kadinlari degil, erkekleri gösteri secin ve 1 dk icinde aldiginiz like sayisini görünce sok olursunuz
Bilmiyorum hiç tinder denemedim ama muhtelen öyledir

Rigwald

Mesaj gönderen Rigwald » Sal Nis 20, 2021 11:20 am

Bu tür konularda malesef Almanların önemli bir kısmı bayağı bayağı insanlıktan çıkmış gibi davranıyorlar. Sırf eşcinsel ilişki olarak da değil, bulunduğum sosyal ortamlarda uzun süredir ciddi beraberlik yaşadıkları insanlar olmasına rağmen başkalarıyla cinsel ilişki arayan kadin/erkeklere denk geliyorum. Bazıları hatta ve hatta bunu savunuyor, normal bir şeymiş gibi yansıtmaya çalışıyorlar... Açıkçası igrendirici geliyor bana bu. Belki de senin beraber olduğun kişi eşcinsel bile değil sırf cani istediği için yaptı bunu, onların deyişiyle "nur Spaß man"

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Sal Nis 20, 2021 11:47 am

Rigwald yazdı: Sal Nis 20, 2021 11:20 am Bu tür konularda malesef Almanların önemli bir kısmı bayağı bayağı insanlıktan çıkmış gibi davranıyorlar. Sırf eşcinsel ilişki olarak da değil, bulunduğum sosyal ortamlarda uzun süredir ciddi beraberlik yaşadıkları insanlar olmasına rağmen başkalarıyla cinsel ilişki arayan kadin/erkeklere denk geliyorum. Bazıları hatta ve hatta bunu savunuyor, normal bir şeymiş gibi yansıtmaya çalışıyorlar... Açıkçası igrendirici geliyor bana bu. Belki de senin beraber olduğun kişi eşcinsel bile değil sırf cani istediği için yaptı bunu, onların deyişiyle "nur Spaß man"
Benimde (19 yaşında trans-kadın) bir arkadaşımın sevgilisi (kız) bunu aldatıyor buda bana diyor ayrılmayı düşünüyorum vs. Sonra ayrılmamaya karar veriyor. Dedim niye ayrılmadın? Bunu bugün yapan yarın gene yapar. Buda bana demezmi bende onu bir keresinde aldattım ama haberi yok :lol: