Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Kıdemlilere soruyorum(çalışma ile alakalı)

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
bawbaw

Kıdemlilere soruyorum(çalışma ile alakalı)

Mesaj gönderen bawbaw » Sal Mar 30, 2021 12:49 am

Arkadaşlar ben şartlı kabul ile Almanyadayım. 1 ay sonra 6 aylik vizem bitecek. Randevu sistemi işlemiyor vize uzatmak icin. Email ile istenilen belgeleri atiyorsun. Terminsiz şekilde elbette.

Şimdi antrag isleme alindigina dair mail geliyor. Ama oturum kartinin gelmesi ve calisma iznine dair ne gibi karar olur bilinmez.

Şimdi benim sorum şu. Çalışma iznine dair 16B olan vizenin tarihi bitiyor. Vize uzatma işlemine de cevap gelmesi biraz sürüyor. Bu sürede çalışma konusunda ne yapilabilir?

Yani eski vizenin tarihi bitmiş onu bağlayan bir sey kalmıyor. Uzatma karari da eline gelmemiş oluyor.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Kıdemlilere soruyorum(çalışma ile alakalı)

Mesaj gönderen Physiker » Sal Mar 30, 2021 11:39 am

Oturum uzatmaya basvuru yapildigina dair teyit yeterli. Eski oturum kartindaki calisma izni güncel olarak kabul edilir.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

bawbaw

Re: Kıdemlilere soruyorum(çalışma ile alakalı)

Mesaj gönderen bawbaw » Sal Nis 13, 2021 1:25 pm

Physiker yazdı: Sal Mar 30, 2021 11:39 am Oturum uzatmaya basvuru yapildigina dair teyit yeterli. Eski oturum kartindaki calisma izni güncel olarak kabul edilir.
Teşekkür ederim.