Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Üniversitenin dil kursunu bırakıp başka bir eyalette özel dil kursuna gitmek ?

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
ege123

Üniversitenin dil kursunu bırakıp başka bir eyalette özel dil kursuna gitmek ?

Mesaj gönderen ege123 » Pzr Oca 10, 2021 5:37 am

Merhaba. Merak ettiğim bir durum var. Mesela şartlı kabulle geldikten 3 5 ay sonra okulun dil kursunu bıraksam daha sonra başka bir eyalete taşınıp orada özel bir dil kursuyla devam etsem, böyle bir durumda ilk geldiğimde aldığım vizem etkilenir mi ? Sanırım 1 yıl veriliyor vize. Ayrıca başka bir eyalete taşınma vs durumunda oranın yabanılar şubesine vs bildirim yapmam gerekecek mi ?

leylaaa

Re: Üniversitenin dil kursunu bırakıp başka bir eyalette özel dil kursuna gitmek ?

Mesaj gönderen leylaaa » Pzr Şub 14, 2021 12:05 am

Merhaba,
Benim bildiğim kadarıyla her bir taşınmada ummeldung denilen yeni adres kaydı yaptırmanız gerekiyor yani bildirmelisiniz. Evraklarınız taşındığınız yere geliyor. Ama benim de benzer sorunum var: Ben de üniversitenin hazırlığından hiç memnun değilim ve özel başka kursa gitmek istiyorum (aynı kentte) bu yüzden sorunuza cevap alabilirseniz, prosedüre dair (yabancılar dairesini aradıysanız vs.) rica etsem, bana da yazabilir misiniz?