Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya’da Mobil Telefon Kullanımı

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
berkaymaster

Almanya’da Mobil Telefon Kullanımı

Mesaj gönderen berkaymaster » Prş Ara 31, 2020 5:13 pm

Merhaba arkadaşlar,
Hepinizin yeni yılı kutlu olsun.
Nisan ayında başlayacak olan master eğitimim için Almanya’ya gideceğim. Şuan Türkiye’de aktif olarak kullandığım cep telefonumu Almanya’ya gittiğimde kullanabilir miyim ? Yani telefonumu değiştirmeli miyim ?
Ayrıca önerebileceğiniz en uygun Telefon operatör şirketi hangisidir?

Şimdiden yorumlarınızı bekliyorum.

Kuss

Re: Almanya’da Mobil Telefon Kullanımı

Mesaj gönderen Kuss » Prş Ara 31, 2020 5:42 pm

berkaymaster yazdı: Prş Ara 31, 2020 5:13 pm Merhaba arkadaşlar,
Hepinizin yeni yılı kutlu olsun.
Nisan ayında başlayacak olan master eğitimim için Almanya’ya gideceğim. Şuan Türkiye’de aktif olarak kullandığım cep telefonumu Almanya’ya gittiğimde kullanabilir miyim ? Yani telefonumu değiştirmeli miyim ?
Ayrıca önerebileceğiniz en uygun Telefon operatör şirketi hangisidir?

Şimdiden yorumlarınızı bekliyorum.
Merhaba,

Telefonunuzu kullanabilirsiniz.

Hat olarak ben Aldi marketin hattını kullanıyorum. Araştırdığım kadarıyla en uygunu oydu. Çekmesinde aramada internetinde hiçbir problem yok. Türkiye'de odamda telefonumun çekmediğini de hesaba katarsak harika bile diyebilirim.

Bunu seçmemin en büyük diğer sebebi ise bir hat alırken ikametgahınızın olması gerekiyor. İlk gittiğimde bu işleri yapana kadar da bir hatta ihtiyacım vardı. Markete girip bir sim kart alıyorsunuz. Yanlış hatırlamıyorsam 10 euro idi. Daha sonra "Aldi Talk Aktivasyonu" diye bir uygulamaya girip karşınızdaki kişiyle kısa bir sohbet ediyorsunuz, pasaport bilgilerinizi veriyorsunuz ve hattınız kullanıma açılıyor. Ben Türkçe konuşmuştum ama Almanca veya İngilizce de konuşabiliyorsunuz. Zaten basit sorular. Kartın içinde 8 euro kalıyor olması lazım. Onunla da paket alabiliyorsunuz. Daha sonra Aldi Talk uygulamasından da kullanımınızı takip edebiliyorsunuz.

Ben Paket S kullanıyorum. Sınırsız konuşma ve mesajlaşma, 3 GB internet var. 8 Euro. (Ayrıca Avrupa içinde de kullanabiliyorsunuz. Henüz bu konuda ne kadar iyi olup olmadığını deneyimleyemedim.)

Umarım yardımcı olabilmişimdir :)

berkaymaster

Mesaj gönderen berkaymaster » Prş Ara 31, 2020 6:08 pm

Çok teşekkür ederim cevabınız için. Sağlıklı mutlu günler olsun.

mtakg

Mesaj gönderen mtakg » Cum Eki 13, 2023 10:28 am

Merhabalar, alman sim kartı lebrarayı türkiyedeyken aktif etme olasılığı var mı?

zynp

Mesaj gönderen zynp » Çrş Mar 20, 2024 3:46 pm

Merhaba arkadaşlar, ben almanyadayım ama lebaranın sim kartını aktifleştiremedim. Aktifleştirme uygulamasını indiremiyorum, bölgede kullanılamaz diyor. Aldi talk almayı düşünüyorum ama onun da aktifleştirme uygulamasına izin vermiyor. Nasıl bir yol izlemeliyim? Numaram olmadığı için bloke hesabı etkinleştiremiyorum :( çok zor durumda kaldım
40F İstanbul

Randevu Talep: 27 Kasım 2023
Randevu Atama: 5 Ocak 2024
Randevu tarihi: 31 Ocak 2024
Eksik Evrak Maili: 13 Şubat 2024
Dijital İletim: 13 Şubat 2024
Vize geliş: 13 mart 2024

Dortmund

ozcartman

Mesaj gönderen ozcartman » Çrş Mar 20, 2024 11:53 pm

zynp yazdı: Çrş Mar 20, 2024 3:46 pm Merhaba arkadaşlar, ben almanyadayım ama lebaranın sim kartını aktifleştiremedim. Aktifleştirme uygulamasını indiremiyorum, bölgede kullanılamaz diyor. Aldi talk almayı düşünüyorum ama onun da aktifleştirme uygulamasına izin vermiyor. Nasıl bir yol izlemeliyim? Numaram olmadığı için bloke hesabı etkinleştiremiyorum :( çok zor durumda kaldım
Aldi Talk için Deutsche Post'a giderek aktiflestirme secenegi de olmasi lazim. Onda yoksa Lidl Connect deneyin. Postaneye gidip kimliginizi gösteriyorsunuz. Oradaki calisan onay veriyor.

zynp

Mesaj gönderen zynp » Cum Mar 22, 2024 5:18 pm

ozcartman yazdı: Çrş Mar 20, 2024 11:53 pm Aldi Talk için Deutsche Post'a giderek aktiflestirme secenegi de olmasi lazim. Onda yoksa Lidl Connect deneyin. Postaneye gidip kimliginizi gösteriyorsunuz. Oradaki calisan onay veriyor.
Telefondan bölgeyi Almanya yaparak aktifleştirdim.
40F İstanbul

Randevu Talep: 27 Kasım 2023
Randevu Atama: 5 Ocak 2024
Randevu tarihi: 31 Ocak 2024
Eksik Evrak Maili: 13 Şubat 2024
Dijital İletim: 13 Şubat 2024
Vize geliş: 13 mart 2024

Dortmund