Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Sigorta Hakkında Soru

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
dabadee

Sigorta Hakkında Soru

Mesaj gönderen dabadee » Cum Eki 30, 2020 1:02 pm

Ben AOK ile sigortalıyım. Aylık 200€ ödüyorum. Forumda Care Concept felan okudum 30€ imis. Farkları neler? Ben sigortamla istedigim doktora gidiyorum (Privat hariç) para ödemiyorum direk kartı basıp giriyorum. Sizin sigortalarınız hangileri? Avantaj, Dezavantaj ve ödediğiniz ücret ne kadar?

Benimkinin 2 dezavantajı var; pahalı olması ve o paraya rağmen privat kalitesinde olmaması.

salihav

Re: Sigorta Hakkında Soru

Mesaj gönderen salihav » Cum Eki 30, 2020 7:17 pm

Bende Careconcept var, var ama hiç bir işe yaramıyor. Geçen sene doktora gittim, ödeme için 3 ay yazışma yaptık, sonunda ödeme yapmıyoruz, diyerek 600euro fatura ile ortada bıraktılar.

Yazın kaza geçirmiştim, sigortayı aradım karşılarız, dediler. Hastaneye gittim, hastane ortalama 2bin ile 3bin euro arası fatura çıkar, dedi. Sigorta ile tekrardan görüştüm ödemeyi yapın siz, dediler. Cebimde o an için verecek 2-3 bin euro para olmadığından mecbur eve döndüm, dört hafta kol ağrısı ile oturdum.

Eğer ödeme yapacak olanı bulursan bile, Privat Versicherung eğer cebinde iyi para varsa mantıklı olabiliyor. Şöyle söyleyeyim, kulak burun boğaz doktoruna gittiğinde en düşük olarak 250€ ödemeyi ilk sen yapıyorsun.
Sonra sigortaya başvuruyorsun faturalarla, eğer canları isterse 30-60 gün arasında sana parayı geri ödüyorlar. Çoğu privat sigorta Almanya haricinde ben geçerli değilim diyor, veya gitmeden önce bana haber, kaç gün kalacaksan bildir, diyor. TK veya AOK'da ise herhangi bir avrupa ülkesinde sağlık hizmetlerinden ücretsiz yararlanabiliyorsun.

Şu an fırsatı bulsam, değil 200 euro 300 bile verip TK veya AOK gibi bir sigortaya geçmek istiyorum.

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Cum Eki 30, 2020 9:19 pm

salihav yazdı: Cum Eki 30, 2020 7:17 pm Bende Careconcept var, var ama hiç bir işe yaramıyor. Geçen sene doktora gittim, ödeme için 3 ay yazışma yaptık, sonunda ödeme yapmıyoruz, diyerek 600euro fatura ile ortada bıraktılar.

Yazın kaza geçirmiştim, sigortayı aradım karşılarız, dediler. Hastaneye gittim, hastane ortalama 2bin ile 3bin euro arası fatura çıkar, dedi. Sigorta ile tekrardan görüştüm ödemeyi yapın siz, dediler. Cebimde o an için verecek 2-3 bin euro para olmadığından mecbur eve döndüm, dört hafta kol ağrısı ile oturdum.

Eğer ödeme yapacak olanı bulursan bile, Privat Versicherung eğer cebinde iyi para varsa mantıklı olabiliyor. Şöyle söyleyeyim, kulak burun boğaz doktoruna gittiğinde en düşük olarak 250€ ödemeyi ilk sen yapıyorsun.
Sonra sigortaya başvuruyorsun faturalarla, eğer canları isterse 30-60 gün arasında sana parayı geri ödüyorlar. Çoğu privat sigorta Almanya haricinde ben geçerli değilim diyor, veya gitmeden önce bana haber, kaç gün kalacaksan bildir, diyor. TK veya AOK'da ise herhangi bir avrupa ülkesinde sağlık hizmetlerinden ücretsiz yararlanabiliyorsun.

Şu an fırsatı bulsam, değil 200 euro 300 bile verip TK veya AOK gibi bir sigortaya geçmek istiyorum.
Cevabın için teşekkürler. O zaman benim için AOK'da kalmak en mantıklısı. Privat biraz pahalı. Arkadaşım privat sigortaya ayda 600€ ödüyor. Bildiğim kadarıyla Privat sigortadanda gesetzliche Krankenversicherung'a gecis yapilamıyor. Onun olayı tam olarak nedir?

salihav

Mesaj gönderen salihav » Cum Eki 30, 2020 9:36 pm

dabadee yazdı: Cum Eki 30, 2020 9:19 pm Cevabın için teşekkürler. O zaman benim için AOK'da kalmak en mantıklısı. Privat biraz pahalı. Arkadaşım privat sigortaya ayda 600€ ödüyor. Bildiğim kadarıyla Privat sigortadanda gesetzliche Krankenversicherung'a gecis yapilamıyor. Onun olayı tam olarak nedir?
Evet geçiş yapılmıyor. Sırf o geçiş için 2-3 aylığına bir şekilde bir şirkette tam zamanlı işe girip gesetzliche sahibi olan alman arkadaşlarım oldu. gesetzliche gençken pahalı fakat yaşlanınca ucuz sigorta, privat ise gençken ucuz yaşlanınca pahalı oluyor. O bakımdan birbirlerinin arasında transferi önlüyorlar.

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Cum Eki 30, 2020 11:21 pm

salihav yazdı: Cum Eki 30, 2020 9:36 pm Evet geçiş yapılmıyor. Sırf o geçiş için 2-3 aylığına bir şekilde bir şirkette tam zamanlı işe girip gesetzliche sahibi olan alman arkadaşlarım oldu. gesetzliche gençken pahalı fakat yaşlanınca ucuz sigorta, privat ise gençken ucuz yaşlanınca pahalı oluyor. O bakımdan birbirlerinin arasında transferi önlüyorlar.
Teşekkürler beni bu konu hakkinda aydinlattigin icin.