Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Kasim-Aralik ayi icin Almanya'dan Türkiye'ye ucak bileti almak mantikli mi?

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
Kerem12

Kasim-Aralik ayi icin Almanya'dan Türkiye'ye ucak bileti almak mantikli mi?

Mesaj gönderen Kerem12 » Cum Ağu 28, 2020 6:18 am

Ben uzun zamandir Corona durumlarindan dolayi Türkiye'deki ailemi ziyaret edememistim. Onlar da sürekli Türkiye'ye 1-2 haftaligina gelmemi istiyorlar. Suan ben internetten baktim Aralik ayi icin cok uygun fiyatta Türkiye'ye gidis-dönüs ucak bileti bulabiliyorum. Benim sorum simdiden aralik ayi icin uygun fiyatta bilet almak mantikli mi? Yani Almanya'da 2 yillik oturum iznim, adresim, okul kayidim falan var. Eger aralikta ailemi ziyarete Türkiye'ye gelirsem, tekrar Almanya'ya dönememe gibi bir durum olur mu? Ya da aldigim ucak bileti iptal olup da, para iadesi yapmama gibi durumlarla karsilasabilir miyim? Sizin fikriniz nedir bu durumda?

lali02

Re: Kasim-Aralik ayi icin Almanya'dan Türkiye'ye ucak bileti almak mantikli mi?

Mesaj gönderen lali02 » Cum Ağu 28, 2020 7:25 am

Kerem12 yazdı: Cum Ağu 28, 2020 6:18 am Ben uzun zamandir Corona durumlarindan dolayi Türkiye'deki ailemi ziyaret edememistim. Onlar da sürekli Türkiye'ye 1-2 haftaligina gelmemi istiyorlar. Suan ben internetten baktim Aralik ayi icin cok uygun fiyatta Türkiye'ye gidis-dönüs ucak bileti bulabiliyorum. Benim sorum simdiden aralik ayi icin uygun fiyatta bilet almak mantikli mi? Yani Almanya'da 2 yillik oturum iznim, adresim, okul kayidim falan var. Eger aralikta ailemi ziyarete Türkiye'ye gelirsem, tekrar Almanya'ya dönememe gibi bir durum olur mu? Ya da aldigim ucak bileti iptal olup da, para iadesi yapmama gibi durumlarla karsilasabilir miyim? Sizin fikriniz nedir bu durumda?
Hocam ben olsam en az bir hafta önceden falan alırım bileti çünkü ben 3 Nisan uçuşumun para iadesini daha bu Ağustos ayında alabildim öyle düşünün ve gidiş dönüş biletiydi koronadan dolayı iptal ettiler bir sürü gereksiz uğraştım yani,bence bekleyin

Mnrl89

Mesaj gönderen Mnrl89 » Cum Ağu 28, 2020 11:49 am

Bir anda çok abzürt bir olay olmassa dönmende herhangi bir sıkıntı yok. Bizim arkadaş daha geçen hafta 3 günlüğüne İstanbul yapıp geldi sorunsuz, ben de 15 Eylül'de 1 haftalığına gidip geleceğim.

Kerem12

Mesaj gönderen Kerem12 » Cum Ağu 28, 2020 5:31 pm

lali02 yazdı: Cum Ağu 28, 2020 7:25 am Hocam ben olsam en az bir hafta önceden falan alırım bileti çünkü ben 3 Nisan uçuşumun para iadesini daha bu Ağustos ayında alabildim öyle düşünün ve gidiş dönüş biletiydi koronadan dolayı iptal ettiler bir sürü gereksiz uğraştım yani,bence bekleyin
Aslinda Coronadan dolayi böyle erken almak hic mantikli degil ama öte yandan erken erken rezervasyonda gidis-dönüs toplam 60 Euro gibi cok uygun fiyata da bulunca (normalde bulundugum sehirden gidis-dönüs bileti erken rezervasyonla bile 150 Euronun altina bulunmazdi. Normal rezervasyonla en az 200 Euro gibi bir fiyat diye hatirliyorum gecen senelerden) düsündüm hani alirsam en kötü ihtimal ne olur diye? Ama bilet iptal olsa da, anladigim kadari ile biraz ugrasinca para iadesi alinabiliyor. Yani siz nisan ucusunun parasini agustosta da olsa alabilmissiniz.

Kerem12

Mesaj gönderen Kerem12 » Cum Ağu 28, 2020 5:33 pm

Mnrl89 yazdı: Cum Ağu 28, 2020 11:49 am Bir anda çok abzürt bir olay olmassa dönmende herhangi bir sıkıntı yok. Bizim arkadaş daha geçen hafta 3 günlüğüne İstanbul yapıp geldi sorunsuz, ben de 15 Eylül'de 1 haftalığına gidip geleceğim.
Peki bir sey sorabilir miyim? Bu Türkiye'de havaalaninda pcr testi, Almanya'da tekrar test ve karantina süreci vs bir seyler diyorlardi. Arkadasiniz Türkiye'de test yaptirdi mi? Orda hastahanede sira bekleme sikintilari oluyor diye duymustum.

lali02

Mesaj gönderen lali02 » Cum Ağu 28, 2020 8:11 pm

Kerem12 yazdı: Cum Ağu 28, 2020 5:31 pm Aslinda Coronadan dolayi böyle erken almak hic mantikli degil ama öte yandan erken erken rezervasyonda gidis-dönüs toplam 60 Euro gibi cok uygun fiyata da bulunca (normalde bulundugum sehirden gidis-dönüs bileti erken rezervasyonla bile 150 Euronun altina bulunmazdi. Normal rezervasyonla en az 200 Euro gibi bir fiyat diye hatirliyorum gecen senelerden) düsündüm hani alirsam en kötü ihtimal ne olur diye? Ama bilet iptal olsa da, anladigim kadari ile biraz ugrasinca para iadesi alinabiliyor. Yani siz nisan ucusunun parasini agustosta da olsa alabilmissiniz.
Hocam eğer fark bu kadar fazlaysa 60€ bi şey değil alin öyleyse diğer türlü en ucuzu bile iki katıymış